Zihinsel karmaşayı kullanmak

Justice4ewer

Adanmış Üye
9 Ara 2010
6,346
0
Ankara
Bir güvenlik sisteminin en zayıf halkası insan faktörüdür.Peki neden insan dedik.Şöyle açıklamaya çalışayım,bir programın belli bir çalışma mantığı vardır değil mi ? Bir tuşa basarsınız program o tuşa basıldığında ne yapması gerekiyor ise iyi yada kötü ayırt etmez o sadece işini yapar ve işlemden sizin karlı yada zararlı çıkma durumunuz onu hiç alakadar etmez o görevini yapar ve köşesine çekilir.İnsan faktörü ise bir iş yapmaya kalkarken onun sonuçlarını sonunda ne gibi eksiler yada faaliyetin ona ne tür artılar kazandırabileceğini hesap eder ve ona göre davranır.Peki bu hayatımızda hep böyle midir,düz mantık evet yada hayır mı oluyor insanlar hiç mi kararsız kalmıyor,bu kararsızlık ile hiç mi yanlış kararkar alığ tehlikeye girmiyor bunlar oluyor olacaktırda.Hani belki başınıza gelmiştir yeni tanıştığınız birine karşı kafanızda bir fikir oluşur ve abzen şöyle deriz gözüm tuttu yada tutmadı,yada bu kişiye güvendim yada güvenmedim peki soruyorum ya bir fikriniz yoksa?Önyargılar bu konuda hedef için bir dezavantaj bizim içinse bir avantaj olmalıdır bunu bu şekilde kullanmak ve hedefin zihninde bizim yararımıza olacak şekilde bir açık bırakmak gerekir ki biz o açığı istediğimiz zaman kullanabilelim.

Hedef kişinin kararsız kaldığı bu gibi durumlarda istediğimiz doğru şeyleri hedefin zihnindeki karışıklığı göz önünde bulundurarak hedef kişi için yanlış bir zaman olan bu safhada elde edebiliriz.

Yeterki risk almayı bilelim dikkatli olalım ve doğru hareketi doğru zamanda yapalım bu yazıyı da buarada sonlandırmalı ve sizleri düşüncelerinizle başbaşa bırakmalıyım diye düşünüyorum.

Selametle

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.