2. el ssd alınır mı

J700

Adanmış Üye
20 Ocak 2011
6,905
11
alanya
leptobumun hdd si yanmıştı dandik bir tane hdd taktım yazma hıız yavaş herhalde bilgisayar çok kasıyor

2.el bir ssd alsam nasıl olur bi arkadaş dedi ssd lerin ömrü kısa olur 2. el alma dedi
ama param yok

Son düzenleme:

Deepon

Üye
15 Eyl 2018
182
0
SSD ömürleri 50-70 TB okuma/yazma arasında değişiyor. Gidip veri merkezi gibi bir yerden SSD almayacağına göre sorun yok. SSD sağlığını gösteren programlar var. SSD'nin sağlığını öğrendikten sonra alsan daha iyi olur tabii ki.

Cyper65

Uzman üye
13 Eki 2012
1,587
0
İzmir
samsung evo 860 ssd alırsan 150tb veri okuma yazma ömrü var
5 yıl garanti var istersen bunu alabilirsin
JAMES DONKEY ssd de alabilirsin 3 yıl değişim garantisi veriyor

CyberXhackk

Kıdemli Üye
13 Mar 2016
3,132
10
C/C++ Dev.
Garantili bir ssd alırsan sıkıntı yaşamazsın diye düşünüyorum. Samsung Evo 860 çok güzel bir ssd. Fiyatı biraz yüksek fakat gerçekten kaliteli kendim kullanıyorum. Letgodan 2. El bakıştırabilirsin

Aydogan'

Ticaret Kategori Sorumlusu
13 Tem 2017
3,117
482
THT's database
İkinci el bir SSD almanı önermem. Ömrü ciddi anlamda düşük olur, aldığına değmez. Ara ara indirimleri takip et. Bu aralar fiyatlar çok uygun değil fakat bazen güzel indirimler oluyor. Denk gelir ise, kaçırma.

22 Ağu 2017
167
0
Mardin
leptobumun hdd si yanmıştı dandik bir tane hdd taktım yazma hıız yavaş herhalde bilgisayar çok kasıyor

2.el bir ssd alsam nasıl olur bi arkadaş dedi ssd lerin ömrü kısa olur 2. el alma dedi
ama param yok

2.el hiç bir şey alma bence tecrübeme dayanarak söylüyorum 2.el kullanamyın kullandırtmayın :)

'Börteçine

Kıdemli Moderatör
25 Şub 2016
7,601
773

ama param yok

bad sektör taramsı yapabilirsen almadan önce sonuçlara göre kararını ver

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.