"AQ" Küfür Değildir!

weychel

Yeni üye
7 Nis 2020
46
9
"AQ" Türkiye'de en çok kullanılan kelimedir belki de aq.

Daha iyi anlamanız için örnekle başladım, burada "aq" cevap vermene gerek yok demek, söylemime karşı savunma yapma! demek.

Kelime anlamı ise "Anti-Quote" dir. Türkçe karşılığı "Alıntı Yapılamaz" Kısaltma yapmadan önceki anlamını yanlış biliyorsun diyenler için; Türkçede "Q" harfi ile başlayan bir kelime yok.

2krz8Tr.png

Ben bunu uzun süredir biliyorum, fakat hem arkilerden hem herhangi bir platformun grubunda aq yazdığımda kendi cahillikleri yüzünden olumsuz tepki alıyorum, ban yiyorum :D Artık 2 saat açıklama yapmak yerine bu konunun linkini atarım.

Son olarak "Anti-Quote" nin adını kirletmeyin baya kullanışlı ve zengin bir kelime. İlla küfür etmek istiyorsanız "Q" harfi yerine "K" harfini kullanın.

Sağlıcakla kalın.

Son düzenleme:

Romentos

Yeni üye
17 Şub 2021
21
0
Kardeşim muasır medeniyetler seviyesin de öyle olabilir fakat mevcut yaşantımız da biri sana öyle derse sen yine de o şekil algılama :trl

Dolyetyus

Özel Üye
21 Nis 2020
1,208
686
Hayatımda hiçbir yerde veya dilde aq'nun anti-quote olarak kullanıldığını görmedim. International forumda da hiç yazan olmadı. Direkt Anti-Quote olarak yazılıyor zaten. Forumun çoğu bile bu kelimeyi yeni öğreniyordur. Bu yüzden bu kelimeyi kullanmayalım, ban yemek veya yanlış anlaşılmak istemez kimse.

weychel

Yeni üye
7 Nis 2020
46
9
нydrαтнαlleѕ;9348776' Alıntı:
Forumda kullanımı yasaktır. Herkesin niyetini bilemeyiz.

İyi forumlar.

Verdiğin bilgi için teşekkürler fakat HYDRATHALLES hocanın dediği gibi, herkesin niyeti aynı olmayabilir.

Kardeşim muasır medeniyetler seviyesin de öyle olabilir fakat mevcut yaşantımız da biri sana öyle derse sen yine de o şekil algılama :trl

Hayatımda hiçbir yerde veya dilde aq'nun anti-quote olarak kullanıldığını görmedim. International forumda da hiç yazan olmadı. Direkt Anti-Quote olarak yazılıyor zaten. Forumun çoğu bile bu kelimeyi yeni öğreniyordur. Bu yüzden bu kelimeyi kullanmayalım, ban yemek veya yanlış anlaşılmak istemez kimse.

Selamün aleyküm, şimdi herkes aynı şeyi demiş ve mantık şu; toplum nasıl hareket ediyorsa ona uyum sağlamamız gerekir.

Sizce doğru olanı mı uygulamak gerekir yoksa çoğunluk ne yapıyorsa ona mı uymak gerekir?

Doğru olanı yapmalıyız herkes doğru şekilde anlarsa öyle kalır herkes yanlış şekilde anlarsa öyle kalır. Böyle kısaltmalar da 1-2 kişiden çıkmıştır doğru olan neden 1-2 kişiden yayılmasın. Bunu yayma gibi bir amacım yok dediğim gibi doğru olan neyse onu uygulamak gerekiyor.

Herkes hoşuna giden bir kısaltma uydursun sonra tüm kelime dağarcığımızı bitirelim yasaklayalım "bence" değil "mantıken" yanlış bir yaklaşım. Hem zaten kelime sonuna koyunca birine küfür etmiş olmuyorsun ki kendi cümlesine uyum sağlamak için diyor. Örneğin mal 3 anlamı var hakaret, eşya, kötü alışkanlık. bizim kelime de cümle içinde mal kelimesi gibi anlaşılabilir bir şey. Mala bak dersin veya malları eve taşıdım veya bugün hava çok sıcak ** kimseye küfür etmiş olmuyorum bir zararım da yok niyetim belli olmasa da ama senin diye başlarsa cümleye o zaman küfür etmiş olur.

Son olarak ben doğru olanı değil ortama ne uygunsa onu yaparım diyebilirsiniz platformu kullananlar da kurallara uymak zorunda

Son düzenleme:

TheFlow

Üye
19 Şub 2021
200
2
Selamün aleyküm, şimdi herkes aynı şeyi demiş ve mantık şu; toplum nasıl hareket ediyorsa ona uyum sağlamamız gerekir.

Sizce doğru olanı mı uygulamak gerekir yoksa çoğunluk ne yapıyorsa ona mı uymak gerekir?

Doğru olanı yapmalıyız herkes doğru şekilde anlarsa öyle kalır herkes yanlış şekilde anlarsa öyle kalır. Böyle kısaltmalar da 1-2 kişiden çıkmıştır doğru olan neden 1-2 kişiden yayılmasın. Bunu yayma gibi bir amacım yok dediğim gibi doğru olan neyse onu uygulamak gerekiyor.

Herkes hoşuna giden bir kısaltma uydursun sonra tüm kelime dağarcığımızı bitirelim yasaklayalım "bence" değil "mantıken" yanlış bir yaklaşım. Hem zaten kelime sonuna koyunca birine küfür etmiş olmuyorsun ki kendi cümlesine uyum sağlamak için diyor. Örneğin mal 3 anlamı var hakaret, eşya, kötü alışkanlık. bizim kelime de cümle içinde mal kelimesi gibi anlaşılabilir bir şey. Mala bak dersin veya malları eve taşıdım veya bugün hava çok sıcak ** kimseye küfür etmiş olmuyorum bir zararım da yok niyetim belli olmasa da ama senin diye başlarsa cümleye o zaman küfür etmiş olur.

Son olarak ben doğru olanı değil ortama ne uygunsa onu yaparım diyebilirsiniz platformu kullananlar da kurallara uymak zorunda

Yahu, ergenlik çağındaki bir insan dediğin şeyi söyledi, bu savunmayı ortaya attı sıyrıldı işten. ne yapacağız?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.