Network Bilgisayarımda bağlantıda ünlem işareti çıkıyor nasıl düzeltirim?

GhrikeMask

Katılımcı Üye
17 Nis 2019
504
31
Network
WiFi'de ünlemi bir türlü kaldıramadım. Bilgisayar yazılım konusunda bilen veya uzman olan arkadaşlarım bu konuda bana çözüm için bilgi verirseniz sevinirim. Daha önce hiç böyle bir sorun yoktu, telefonu laptopa bağlıyorum ünlem işareti var ama internete giriyorum, evdeki modemden giriyorum yine ünlem işareti var ama internete giriyorum. Windows-8. 1 pro- 64 bit kullanıyorum.

Dns ayarlarını yaptım,
Cmd'den ip reset yaptım,
Modemi açıp kapattım reset attım,
Ağ bağlantılarından onarım yaptım,
Hiç biri olmadı

adsiz-png.367866

(resim bana ait değil ama aynı sorun var)

WiFi 'de ünlem işareti kalkmıyor. Telefonun internetini laptopa bağlıyorum onun ağına da ünlem işareti veriyor, daha önce Windows 7 kullanıyordum.

İnternete hiç bir türlü bağlanamıyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Syroxit

Katılımcı Üye
21 Nis 2021
638
622
Teşkilat
Cevap: WiFi ünlem! İşareti

Wifi deki ünlem işareti internet olmadan bağlı demektir modeminizin kablolarını kontrol edip eğer hala işe yaramadıysa internet sağlayıcınızla iletişime geçmeniz gerekmekte. Bazen altyapı çalışması vs. nedeniyle olabiliyor böyle.
GhrikeMask

GhrikeMask

Katılımcı Üye
17 Nis 2019
504
31
Network
Wifi deki ünlem işareti internet olmadan bağlı demektir modeminizin kablolarını kontrol edip eğer hala işe yaramadıysa internet sağlayıcınızla iletişime geçmeniz gerekmekte. Bazen altyapı çalışması vs. nedeniyle olabiliyor böyle.
GhrikeMask

Modemde sorun yok Android üzerinden ve TV üzerinden sorunsuz bağlanıyorum şuan.
Laptopa format atan yer bu gün götürdüm adam wifi ile internete bağlandı.

Benim mobil bağlantım ile girmiyor internete.

İnternet markanız neyse(TÜRKTELEKOM vb.) müşteri hizmetlerini arayın ve durumu anlatın onlar size en sağlıklı yolu gösterecektirler.

Yeni yaptırdım hiç bir sorun yok mobil ağda bile bağlanmyor

Tarih saat ayarlarını kontrol eder misin? GhrikeMask

Tam tamına doğru.

Ariss

Kıdemli Üye
8 Mar 2016
4,583
114
uzay
Muhtemelen ip adresi çakıştığı içindir.

Öncelikle ağınıza kablolu veya kablosuz olarak bağlandığınızdan emin olun.Bağlı değilseniz bağlanın.
Denetim Masası – Ağ Ve Paylaşım Merkezine Gidin.
Sol Menüden “Bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin” tıklayın.
Kablolu bağlıysanız “Ethernet” adaptörünüze, kablosuz bağlıysanız “Wi-Fi” adaptörünüze sağ tıklayıp “Özellikler” diyin.
Açılan listede “İnternet protokolü sürüm 4 (TCP/IP V4)” çift tıklayın.
“Aşağıdaki IP adresini kullan” kutucuğunu işaretleyin. Sırasıyla kutucukları doldurun.
IP Adresi: Modeminiz hangi IP gurubuna ayarlanmışsa o ip grubundan bilgisayarınıza elinizle bir ip adresi yazın. Örn; Modeminizin arayüz ip adresi 192.168.2.1 ise siz bilgisayarınıza sadece son sırasını değiştirerek 192.168.2.3 (253e kadar bir değer girebilirsiniz.) gibi bir ip verin.
Alt Ağ Maskesi: Buraya bir değer girmenize gerek yok çünkü burayı kendisi otomatik olarak 255.255.255.0 olarak dolduracaktır.
Varsayılan Ağ Geçidi: Bu kısım ise modeminize erişim yapacağınız ip adresidir. Birinci adımda bilgisayarınıza vermiş olduğunuz IP adresinin başlangıç kısmıdır. Örn; siz bilgisayarınıza ip adresi olarak 192.168.2.47 gibi bir ip adresi verdiyseniz “Varsayılan Ağ Geçidi” olarak 192.168.2.1 vermelisiniz.
Bu ayarları girdikten sonra “Tamam” diyip pencereleri kapatın.

Sonra dns adresi girmen lazım

8.8.8.8

8.4.4.4

video olarak

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=qXcDwI3f01w[/ame]

GhrikeMask

Katılımcı Üye
17 Nis 2019
504
31
Network
Muhtemelen ip adresi çakıştığı içindir.

Öncelikle ağınıza kablolu veya kablosuz olarak bağlandığınızdan emin olun.Bağlı değilseniz bağlanın.
Denetim Masası – Ağ Ve Paylaşım Merkezine Gidin.
Sol Menüden “Bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin” tıklayın.
Kablolu bağlıysanız “Ethernet” adaptörünüze, kablosuz bağlıysanız “Wi-Fi” adaptörünüze sağ tıklayıp “Özellikler” diyin.
Açılan listede “İnternet protokolü sürüm 4 (TCP/IP V4)” çift tıklayın.
“Aşağıdaki IP adresini kullan” kutucuğunu işaretleyin. Sırasıyla kutucukları doldurun.
IP Adresi: Modeminiz hangi IP gurubuna ayarlanmışsa o ip grubundan bilgisayarınıza elinizle bir ip adresi yazın. Örn; Modeminizin arayüz ip adresi 192.168.2.1 ise siz bilgisayarınıza sadece son sırasını değiştirerek 192.168.2.3 (253e kadar bir değer girebilirsiniz.) gibi bir ip verin.
Alt Ağ Maskesi: Buraya bir değer girmenize gerek yok çünkü burayı kendisi otomatik olarak 255.255.255.0 olarak dolduracaktır.
Varsayılan Ağ Geçidi: Bu kısım ise modeminize erişim yapacağınız ip adresidir. Birinci adımda bilgisayarınıza vermiş olduğunuz IP adresinin başlangıç kısmıdır. Örn; siz bilgisayarınıza ip adresi olarak 192.168.2.47 gibi bir ip adresi verdiyseniz “Varsayılan Ağ Geçidi” olarak 192.168.2.1 vermelisiniz.
Bu ayarları girdikten sonra “Tamam” diyip pencereleri kapatın.

Sonra dns adresi girmen lazım

8.8.8.8

8.4.4.4

video olarak

https://www.youtube.com/watch?v=qXcDwI3f01w

Denedim olmadı...

Anlamadığım olay şu:

Format atan adam bana gösterdi internet wifi çalışıyordu internete girdi.

Ama benim wifi de ve mobil bağlantıda çalışmıyor
:kızgın:dargın

whatamnotsaying

Katılımcı Üye
29 Mar 2020
408
5
Öncelikle sakin olup bi soğuk suyunuzu içiniz :D

Sonra kendi wifinizin düzgün çalıştığını kontrol etmek için evde bi telefon falan varsa ondan kendi wifinize bağlanıp internete girmeyi deneyin.

Eğer tek sizin pcnizde problem oluyorsa şu yolları izleyebilirsiniz:

1-)Aygıt yöneticisine girdiğinizde ünlem işaretli bir sürücü görüyorsanız o sürücüyü devre dışı bırakıp tekrar etkinleştirmeyi vs deneyebilirsiniz. Sorun çözülmese bile rahatlamanız lazım çünkü sorunun neyden kaynaklandığını bulmuş olduk.

2-)Muhtemelen denemişsinizdir ama sağ tık sorunları gider diyip şansınızı deneyebilirsiniz. Sorun çözülmese bile sorunun ne olduğunu söylerse ona göre el atabilirsiniz.

3-)Ağ ve paylaşım merkezinden bağdaştırıcı ayarlarından wifiyi devre dışı bırakıp etkinleştirebilir veya düzgün çalışıp çalışmadığını üzerine çift tıklayarak görebilirsiniz

4-)pcnizde virus olmadigindan emin olun

5-)Aginizdaki bir kullanicinin wifi baglantilarina mudahale edip sinirlandirmadigindan emin olun

6-)https://support.pearson.com/getsupport/s/article/Reset-an-Internet-Connection-Flush-DNS şuradaki kodları cmdye girebilirsiniz bizzat pcde yaşadığımız wifi sorununu çözdüğüne bir kaç kez şahit oldum.

Hiçbir şekilde sorunu çözemediyseniz, eğer modemde sorun varsa müşteri hizmetlerini aramaktan çekinmeyin eğer modemde sorun değilse bilen birilerinden destek almaktan da çekinmeyin.

kolay gelsin :)

Syroxit

Katılımcı Üye
21 Nis 2021
638
622
Teşkilat
Modemde sorun yok Android üzerinden ve TV üzerinden sorunsuz bağlanıyorum şuan.
Laptopa format atan yer bu gün götürdüm adam wifi ile internete bağlandı.

Benim mobil bağlantım ile girmiyor internete.

Yeni yaptırdım hiç bir sorun yok mobil ağda bile bağlanmyor

Tam tamına doğru.

Bu durumu internet sağlayıcınızla çözebilirsiniz aramayı denediyseniz ve herhangi bir sonuç alamazsanız size bir ekip yönlendirilir ve sorununuzu çözerler.

GhrikeMask

Katılımcı Üye
17 Nis 2019
504
31
Network
Bu durumu internet sağlayıcınızla çözebilirsiniz aramayı denediyseniz ve herhangi bir sonuç alamazsanız size bir ekip yönlendirilir ve sorununuzu çözerler.

Hocam anlamadınız sanırım?

Modemim de hiç bir sorun yok daha yeni teknik destek ekibi geldi.

Diyorum ki mobil ağdan bile İnternet paylaşımı açıyorum yine aynı sorun oluşuyor modem de sorun olsa tamam telefonda da mı sorun var?

Öncelikle sakin olup bi soğuk suyunuzu içiniz :D

Sonra kendi wifinizin düzgün çalıştığını kontrol etmek için evde bi telefon falan varsa ondan kendi wifinize bağlanıp internete girmeyi deneyin.

Eğer tek sizin pcnizde problem oluyorsa şu yolları izleyebilirsiniz:

1-)Aygıt yöneticisine girdiğinizde ünlem işaretli bir sürücü görüyorsanız o sürücüyü devre dışı bırakıp tekrar etkinleştirmeyi vs deneyebilirsiniz. Sorun çözülmese bile rahatlamanız lazım çünkü sorunun neyden kaynaklandığını bulmuş olduk.

2-)Muhtemelen denemişsinizdir ama sağ tık sorunları gider diyip şansınızı deneyebilirsiniz. Sorun çözülmese bile sorunun ne olduğunu söylerse ona göre el atabilirsiniz.

3-)Ağ ve paylaşım merkezinden bağdaştırıcı ayarlarından wifiyi devre dışı bırakıp etkinleştirebilir veya düzgün çalışıp çalışmadığını üzerine çift tıklayarak görebilirsiniz

4-)pcnizde virus olmadigindan emin olun

5-)Aginizdaki bir kullanicinin wifi baglantilarina mudahale edip sinirlandirmadigindan emin olun

6-)https://support.pearson.com/getsupport/s/article/Reset-an-Internet-Connection-Flush-DNS şuradaki kodları cmdye girebilirsiniz bizzat pcde yaşadığımız wifi sorununu çözdüğüne bir kaç kez şahit oldum.

Hiçbir şekilde sorunu çözemediyseniz, eğer modemde sorun varsa müşteri hizmetlerini aramaktan çekinmeyin eğer modemde sorun değilse bilen birilerinden destek almaktan da çekinmeyin.

kolay gelsin :)

Hepsini denedim...

Akıl alamadığım nokta şu format attırdığım yer

Adamın Wifisin de çalışıyor format atan yerde ama hiç bir modeme bağlanamıyorum. Her modemi denedim 20 tane modem denedi.

whatamnotsaying

Katılımcı Üye
29 Mar 2020
408
5
Hocam anlamadınız sanırım?

Modemim de hiç bir sorun yok daha yeni teknik destek ekibi geldi.

Diyorum ki mobil ağdan bile İnternet paylaşımı açıyorum yine aynı sorun oluşuyor modem de sorun olsa tamam telefonda da mı sorun var?

Hepsini denedim...

Akıl alamadığım nokta şu format attırdığım yer

Adamın Wifisin de çalışıyor format atan yerde ama hiç bir modeme bağlanamıyorum. Her modemi denedim 20 tane modem denedi.

O adam belki de ethernetle giriyordur... Wifi adaptörü almayı düşünebilirsin diyecem ama ne gerek var... Verilerini yedekledikten sonra format atabilirsin ._.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.