bir konuda çok pişmanım

Hammurabi1

Üye
1 Haz 2023
160
11
sene 2015 'in sonu 2016 ının başlangıcı gibi php javascript html5 css 3 öğrenmiştim 5 ayda facebook youtube benzeri ama daha ilkel web siteleri yapıyordum o zamanlar ilk defa turkhackteama girmiştim lise 2 li zamanlarımdı 2016 yılında şu an ki gibi hacking öğretilmiyordu ne bileyim youtubede facebookta olsun burada olsun sürekli windows makine üzerine hack tooları videoları çekiliyordu o zamanlar ailesel ve arkadaş çevresinde bir sıkıntı yaşadım ve yazılımı ve hacking işlerini bıraktım şimdi yeni 6 aydan beri tekrardan başladım şimdi düşünüyorum 8 sene önce tam bu kafayla başlayıp sürekli devam ettirseydim bu işi acaba şu an nerede olurdum diye şu an o kadar pişmanımki anlatamam geçen zamanamı yanayım yoksa şu an yeni öğrenme üzerinemi yanayım bilemedim çok büyük hata yaptım çok.

şu an tekrardan 2016 senesine gidip şu an ki kafayla bu işi bırakmayıp devam ettirirdim şu an belki yurtdışına iyi bir maaşla hayatımı yaşıyor olacaktım.

'GonzaLes

Stajyer Grafiker
17 Nis 2015
11,885
447
85
u bilmiyorum maalesef
Bir zamanlar yüksek heves ile başlanılan işlerin genellikle hazin sonu yaşam standartları arasında kaybolup gidiyor. Ama strateji şudur hiç bir zaman geç değil.
Sıfırdan başlamıyorsun tecrübe ile başlıyorsun :)

• Beğen
Tepkiler: CH

Hammurabi1

Üye
1 Haz 2023
160
11
Bir zamanlar yüksek heves ile başlanılan işlerin genellikle hazin sonu yaşam standartları arasında kaybolup gidiyor. Ama strateji şudur hiç bir zaman geç değil.
Sıfırdan başlamıyorsun tecrübe ile başlıyorsun :)
ne bileyim hocam şu an baya baya çoğu sistemi daha zor hale getirmişler misal bir de yapay zeka tehdidi de var diyorumki tam bu işten haz alamadan yapay zeka işimizi elimizden alacaklar diye korkuyorum.

'GonzaLes

Stajyer Grafiker
17 Nis 2015
11,885
447
85
u bilmiyorum maalesef
ne bileyim hocam şu an baya baya çoğu sistemi daha zor hale getirmişler misal bir de yapay zeka tehdidi de var diyorumki tam bu işten haz alamadan yapay zeka işimizi elimizden alacaklar diye korkuyorum.
ayak uyduracaksın bir şekilde her müşteri yapay zekaya kaçacak diye korkutma kendini işini iyi yaparsan vazgeçilmez olursun. Ben mesela makaleyi profesyonelce yapay zekaya yazdırabilirim ancak makale yazdırma işini klavyesinden kendi düşüncelerini döken makaleciye veriyorum işi kimi zaman müşteride olarak bende vazgeçemiyorum mesela işini iyi yapanlardan :)

Hammurabi1

Üye
1 Haz 2023
160
11
ayak uyduracaksın bir şekilde her müşteri yapay zekaya kaçacak diye korkutma kendini işini iyi yaparsan vazgeçilmez olursun. Ben mesela makaleyi profesyonelce yapay zekaya yazdırabilirim ancak makale yazdırma işini klavyesinden kendi düşüncelerini döken makaleciye veriyorum işi kimi zaman müşteride olarak bende vazgeçemiyorum mesela işini iyi yapanlardan :)
doğrudur hocamda benim yine en büyük pişmanlığım o 8 senemin bomboş geçmesi beni çok fena üzüyor sanki hayatı 8 sene boyunca ben değilde başka birisi kullanmış gibi hissediyorum o kadar boş zamanımı alaylı olarak günde en az 2 saat olarak harcasaydım şu an bilene bu hacking ve pentester konusunda inanılmaz şekilde tecrübeli olurdum

'GonzaLes

Stajyer Grafiker
17 Nis 2015
11,885
447
85
u bilmiyorum maalesef
doğrudur hocamda benim yine en büyük pişmanlığım o 8 senemin bomboş geçmesi beni çok fena üzüyor sanki hayatı 8 sene boyunca ben değilde başka birisi kullanmış gibi hissediyorum o kadar boş zamanımı alaylı olarak günde en az 2 saat olarak harcasaydım şu an bilene bu hacking ve pentester konusunda inanılmaz şekilde tecrübeli olurdum
Hayatın dilediğin gibi geçsin umarım çok istediğin yerlerde olursun

yosabe06

Üye
19 Ağu 2016
87
42
Erbil
Keşke tek pişmanlığın bu olsa dostum.

Eski bitcoin hesabımın şifresini dün hatırladım 900 bitcoini bir online oyuna yatırıp karaktere eşya almışım.

Kafamı duvardan duvara vurdum monitörü patlattım yine sinirimi alamadım.

Şuan çok küçük bir miktar bitcoinim var oda herhalde 250 bin tl eder.

Turkuaz999

Üye
21 Mar 2015
54
6
Aynı şeyleri bende yaşadım.Hevesle başladığım programlamaya ara verdim.Ancak sonra tekrar başladım.Azmetmek gerekiyor.

CH

Asistan Moderatör
28 Ocak 2019
1,783
829
THT
Zararın neresinden dönsen kârdır … bu cümleleri bir 8 sene sonra da söylemek istemiyorsan şu an başlayabilirsin..:)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.