Zararlı Yazılım Bir Link ile Sistem Ele Geçirebilir Mi ?

MercyEx

Üye
8 Nis 2021
69
8
Bursa
Merhabalar,

Acaba profesyonel hackerlar ın sadece bir link ile bütün sistemi ele geçirmesi mümkün müdür ?
Gerekli kaynaklara nerden ulaşabiliriz ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

'PANDA

Uzman üye
20 Ocak 2019
1,094
2
555
Cevap: Virüslü link tehlikesi

Link ile ele geçirme olacağını sanmıyorum ama bir exe dosyası içine yerleştirilen rat ile uzaktan erişim sağlanabilir.

23 Nis 2016
247
3

Merhaba, Böyle şeyler düşünmektense yaratıcı fikirler düşün, ortaya bir ürün koyabilmeyi veya bir şeyler geliştirmeyi düşün, böyle düşünürsen o zaman kendin ve çevren için yararlı işler yapabilirsin.

Son düzenleme:

God of shadows

Katılımcı Üye
3 Ağu 2019
275
2
22
Ankara

Merhaba bir link ile birçok işleyiş yapılabilir tabi sadece linke tıklamak yetersiz kalır rat apk gizleyerek sistemi ele geçirmek mümkündür

eflakin

Katılımcı Üye
2 Şub 2015
457
0

beef zombi ağalrdan linke tıklamanız yeterlidir ses kaydı alma arka plan resim yazı logları gibi üstüne java downloader veya veya sahte web kamera gibi birçok şey yapılabilir

MercyEx

Üye
8 Nis 2021
69
8
Bursa

Merhaba, Böyle şeyler düşünmektense yaratıcı fikirler düşün, ortaya bir ürün koyabilmeyi veya bir şeyler geliştirmeyi düşün, böyle düşünürsen o zaman kendin ve çevren için yararlı işler yapabilirsin.
Merhaba,
Amacım kötü işler yapıp ghost kalmak değil form üyelerine kendim öğrendiğim gibi akılda kalıcı ve pratik bir şekilde sunmaktır. Bu konuyu açma sebebim ise eğer böyle bir işlem var ise korunma yolu aramak ve paylaşmamdır. Yani demek istediğim burda herkes bir günde öğrenemez bende bilmiyorum ama görerek, duyarak ve işlem yaparak öğrenmek istiyorum amacım kendimi göstermek değil. Kusura bakmayın yanlış bir kelime kullandıysam şimdiden özür dilerim hayırlı geceler.

XKaraGERGEDANX

Uzman üye
19 Ocak 2021
1,372
1
113
3301/1.1.ano

profesyonellerin klavyeye dokunabiliyor olması yeterli tüm bugları dark web chatlerinde konuşuyor adamlar ordan bi iki birşey kapmak bile bir sürü şeyler yapmaya yetiyor

sadece indirme başladığında zarar veren dosyalar ile dediğin yapılabilir linke tıkladığın anda dosya inmeye başlıyor bir link veriyim pdf inecek mesela bu linkte tıkladığın anda link:

http://www2.le.ac.uk/departments/po...copy_of_AFutterHackingtheBombISAPaper2015.pdf

burda pdf yerine virüs hatta pdf nin içine virüs koyuyorlar belli dosyaları aktif etmeleri belli portları açmaları senin içine dışına herşeyine erişmeleri için yeterli

fileless dediğimiz zararlı yazılımlar vs. windows taviz açıkları ve birçok şey hackinge daha iyi erişmek için dark web de takılmak gerekli bence chat lerde cok iyi muhabbetler dönüyor

iyi forumlar..

Son düzenleme:

Lockinger8

Üye
27 Kas 2020
91
0
/root

[]
Merhabalar,

Acaba profesyonel hackerlar ın sadece bir link ile bütün sistemi ele geçirmesi mümkün müdür ?
Gerekli kaynaklara nerden ulaşabiliriz ?
Önemli olan linkin içeriğidir açtığınız sayfaya güvenmiyorsanız bilginizi girmemelisiniz veya size bu uygulamayı indir diyorsa indirmesseniz sisteminiz veya hesaplarınız ele geçirilmez.
sadece indirme başladığında zarar veren dosyalar ile dediğin yapılabilir linke tıkladığın anda dosya inmeye başlıyor bir link veriyim pdf inecek mesela bu linkte tıkladığın anda link:
http://www2.le.ac.uk/departments/po...copy_of_AFutterHackingtheBombISAPaper2015.pdf
Burada linkin sonuna dikkat etmelisiniz exe gibi dosya uzantılarıyla bitiyorsa otomatik olarak iniyor uygulama.
+Bu konuyuda inceleyebilirsiniz (TIKLA)

Son düzenleme:

ѕeleɴια

Kıdemli Üye
18 May 2018
2,619
4
907
ZYZZ

Evet olabilir ama tüm sistem değil şunlar olabilir;
Bir Web sitesinde CSRF açığı varsa ve sen oraya üyesen, CSRF açığını bilen kişi bir link yolu ile üyelik şifreni değiştirebilir ve link e tıklaman yeterli olabilir.
Bir Web sitesinde yine html xss açıkları varsa bu açıklardan yararlanarak xss alert içine bir beef oltask yerleştirilebilir ve link e basınca browser'ın hacklenmiş olur.
Başka bir yolu ise korsan zararlı bir Web sitesi yapar ve içine de zararlı Java script kodları gömer yine aynı şekilde Web sitesine girdiğin anda browser'ın hacklenir.
Browser dediğim tarayıcı bu arada onu da belirtiyim.

ms8un

Üye
10 Mar 2021
92
0

Merhaba,
Amacım kötü işler yapıp ghost kalmak değil form üyelerine kendim öğrendiğim gibi akılda kalıcı ve pratik bir şekilde sunmaktır. Bu konuyu açma sebebim ise eğer böyle bir işlem var ise korunma yolu aramak ve paylaşmamdır. Yani demek istediğim burda herkes bir günde öğrenemez bende bilmiyorum ama görerek, duyarak ve işlem yaparak öğrenmek istiyorum amacım kendimi göstermek değil. Kusura bakmayın yanlış bir kelime kullandıysam şimdiden özür dilerim hayırlı geceler.

Zararlı linkler nedeniyle çeşitli sorunlar yaşamak mümkündür. Bazı durumlarda bu sorunlar oldukça can sıkıcı da olabilir. Bu tür linklerden korunmak için

1- Bilmediğin linklere tıklama
2-İllaki tıklamak istiyorsan içindeki 80 adet anti virüs ile linki tarayan "virüstotal" e taratarak linkin zararlı olup olamdığını görebilirsin https://www.virustotal.com/gui/home/

NOT: virüstotaldeki sonuçlar %100 doğru değildir

Kolay Gelsin.

'Bertuğ

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
3,864
1
608
Link ile değilde mecburen siteye girdiğinde veya tıkladığında bilgisayara zorunlu bir program inerse .exe gibi dosyalar inerse olabilir .

sw1ndler

Katılımcı Üye
29 Şub 2020
590
5
137
evet kısmen mümkündür chrome exploit diyede geçiyor ama tam gerçekliği belli değil ben tam rastlamadım
ama firefox eski sürümünde ve internet explorrer win 7 de ve android 6 ve altında chrome da mümkündür web browser remote excute exploit yada web browser payload exploit gibi

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.