"C" için derleyici hakkında

EndLoss12

Katılımcı Üye
15 Mar 2018
519
51
C için editör ve derleyici öneriniz var mı dev c++ ve gcc kullanıyordum fakat kodu derlerken hata alıyorum iyi önerisi olan var mı

Moderatör tarafında düzenlendi:

ByBaggins

Kıdemli Üye
2 May 2016
2,347
1
Yeni derleyiciye geçmek yerine hatayı araştırıp çözmeni öneririm. İkisi en iyiler bana göre. :)

Hichigo

Uzman üye
30 Ağu 2015
1,190
42
github.com/tarik0
her kod her derleyicide çalışmaz derleyici değiştirmek yerine hatanı düzeltmelisin her derleyicinin kendi avantajı ve dez avantajı var

Zenotron

Uzman üye
20 Şub 2016
1,872
0
2048
Eğer kodda hata yoksa, gcc kullandığın C standartına uygun olmayabilir. gcc ye bazı parametreler eklemek gerekir.

Bana sorarsan Dev C++ kullanma. Sana Netbeans tavsiye ederim. gcc parametrelerini kolayca değiştirebiliyorsun. Netbeans çok güçlü bir IDE dir.

Son düzenleme:

KoDa

Uzman üye
14 May 2016
1,438
1
127.0.0.1
muhtemelen derleyicide bir problem yoktur yani değiştirmenede gerek yok programdaki hatayı çöz

NighTTeRRorS

Kıdemli Üye
1 Tem 2013
3,113
2
Linux@Grafik
Derleyiciler bazı kodları çalıştırmaya biliyor. NetBeans, CodeLiteGNAT, Programming Studio, Code Blocks bunlarda da bir dene olmuyorsa kodda hata olabilir​

kappo1453

Katılımcı Üye
25 Haz 2016
334
1
Bendedir hata vardı devC++ da x-o-x oyunu yapmıştım alt taraf üst ve orta kısımlardakiler değişiyodu alt taraftakiler değişmiyodu

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.