Windows Chrome Bağlantınız Gizli Değil Hatası Nasıl Çözülür ?

Alerantt

Üye
2 Nis 2022
157
61
39.790038,39.476472
Chorome kullanan birçok kişi bu hata ile karşılaşmıştır. Normalde bu resimde Gelişmiş bilgilerini gizle dediğimde siteye devam edebiliyorum fakat bazı sitelerde bu çalışmıyor. Bu hatayı ortadan nasıl kaldırabilirim. Çok video izledim hiçbiri etkili olmadı. Sertifika mertifika hepsini denedim olmadı. Bilen varsa yazssın. Artık bezdirdi bu beni. 2 - 3 yıl önce yoktu bu sorun...
6blfx4i.jpg

CH

Asistan Moderatör
28 Ocak 2019
1,785
830
THT
Merhabalar değerli dostum,
Tarama verilerini temizlemeyi,
Gizli moda geçmeyi,
Cihazınızın tarih ve saatini kontrol etmeyi
Ve varsa antivirüs programınıza girip SSL Taramayı kapatmayı deneyebilirsiniz. İyi forumlar dilerim.. :)

'CaptainKanka

O Şimdi Asker!
14 Eki 2012
1,683
1,265
localhost/admin.php
bu konuyu detaylı araştırmadım ancak sistem yöneticiliği ile alakalı bir durum olabilir. Sisteminizdeki windows defender gibi bulunan hizmetleri devre dışı bırakıp tekrar deneyin. Kaspersky kullanırken bu sitelerin hepsini tehlikeli içeriğe devam et diyerek görüntüleyebilirsiniz. Çünkü antivirüs sistem yetkisini alıyor.

'GHOST

Uzman üye
31 Mar 2022
1,387
568
Chorome kullanan birçok kişi bu hata ile karşılaşmıştır. Normalde bu resimde Gelişmiş bilgilerini gizle dediğimde siteye devam edebiliyorum fakat bazı sitelerde bu çalışmıyor. Bu hatayı ortadan nasıl kaldırabilirim. Çok video izledim hiçbiri etkili olmadı. Sertifika mertifika hepsini denedim olmadı. Bilen varsa yazssın. Artık bezdirdi bu beni. 2 - 3 yıl önce yoktu bu sorun...
6blfx4i.jpg
Merhaba değerli forum üyesi Alerantt;

Bu durum SSL sertifikasindan kaynaklıdır.

Tarayici on belleğini ve çerezleri temizleyebilirsiniz.

Gizli sekme ile deneyiniz

Windows tarih ve saatini kontrol ediniz.

Alerantt

Üye
2 Nis 2022
157
61
39.790038,39.476472
Merhabalar değerli dostum,
Tarama verilerini temizlemeyi,
Gizli moda geçmeyi,
Cihazınızın tarih ve saatini kontrol etmeyi
Ve varsa antivirüs programınıza girip SSL Taramayı kapatmayı deneyebilirsiniz. İyi forumlar dilerim.. :)
bu konuyu detaylı araştırmadım ancak sistem yöneticiliği ile alakalı bir durum olabilir. Sisteminizdeki windows defender gibi bulunan hizmetleri devre dışı bırakıp tekrar deneyin. Kaspersky kullanırken bu sitelerin hepsini tehlikeli içeriğe devam et diyerek görüntüleyebilirsiniz. Çünkü antivirüs sistem yetkisini alıyor.
Merhaba değerli forum üyesi Alerantt;

Bu durum SSL sertifikasindan kaynaklıdır.

Tarayici on belleğini ve çerezleri temizleyebilirsiniz.

Gizli sekme ile deneyiniz

Windows tarih ve saatini kontrol ediniz.

Anlatımlarınızdan dolayı elinize sağlık arkadaşlar sizide uğraştırdım ama
Geçmişi temizledim, Gizli sekme ile açmayı denedim, Tarih ve saati güncelleyip denedim, Windows Defender'i etkisiz hale getirdim. Ki antivirüs kullanmıyorum. İşe yaramadı. Peki sizde bu hata varmı. Bunun olmaması için bir tarayıcı önerir misiniz?

Loux

Uzman üye
16 Ocak 2019
1,753
1,086
BL4CKGORE
Anlatımlarınızdan dolayı elinize sağlık arkadaşlar sizide uğraştırdım ama
Geçmişi temizledim, Gizli sekme ile açmayı denedim, Tarih ve saati güncelleyip denedim, Windows Defender'i etkisiz hale getirdim. Ki antivirüs kullanmıyorum. İşe yaramadı. Peki sizde bu hata varmı. Bunun olmaması için bir tarayıcı önerir misiniz?
Selamlar,

Sadece sizdemi oluyor diye ben de attığınız resimdeki siteye girdim ama sadece sizde olduğunu gördüm.

Büyük ihtimalle sorun kullandığınız tarayıcının çerezlerinden dolayı kaynaklanıyor. Opera indirerek deneme imkanınız var mı? Ayrıca bir de Opera'da bulunan VPN'i kullanarak açmayı deneyiniz.

moletti

Üye
5 Şub 2022
101
33
Uzay
Bunun ana sebebi Let's Encrypt adını verdiğimiz ücretsiz SSL sertifikası sağlayıcısıdır, yıllardır kullandıkları root sertifikayı aylar önce değişime uğrattılar bu süreçte android cihazlarda Android 5 öncesi cihazlarda kolay kolay çözülmeyen ama yeni cihazların hepsinde kolay çözülebilen bir yöntem oluşturdular, kendi websitelerinde bulunan yeni root sertifikasını indirip cihazınıza kurıp modeminizi kapatıp açıp, aynı zamanda bilgisayarınızı da açıp kaparsanız sorun çözülecektir

GökBörü.

Uzman üye
20 Haz 2021
1,813
1,048
Kara Harp Okulu
6blfx4i.jpg
Bu durum genelde SSL sertifikasindan kaynaklıdır.

Tarayici on belleğini ve çerezleri temizleyebilirsin.

Gizli sekme ile deneyin

Windows tarih ve saatini kontrol edin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.