dini bir soru

zero007

Katılımcı Üye
20 Nis 2013
591
0
Arkadaşlar arapça bilmediğimden Kur'an'ı anlıyamıyorum. buyüzden türkçe meailini edindim. Amacım sadece ne anlattığını öğrenmek bu aşamada. Acaba türkçesini okurkende abdest filan almam gerekiyor mu?

"Squ4LL

Özel Üye
14 Tem 2009
14,316
592
Arkadaşlar arapça bilmediğimden Kur'an'ı anlıyamıyorum. buyüzden türkçe meailini edindim. Amacım sadece ne anlattığını öğrenmek bu aşamada. Acaba türkçesini okurkende abdest filan almam gerekiyor mu?
Merhaba

Benim çevremden duyduğum ve araştırdığım kadarıyla KURAN-I KERİM i taşırken abdest gerekmiyor fakat okurken gerekiyor.Kime sorsam hep aynı cevabı aldım.ABDEST Şart

Edit : https://sorularlaislamiyet.com/kura...lir-miyiz-kuran-i-kerime-saygi-nasil-olmaldir

Son düzenleme:

Ruh

Adanmış Üye
10 Eyl 2015
6,465
45
Kur'an-ı Kerim mealini abdestsiz okuyabilirsin lakin meal ve arapçası birlikte tek kitapta basılmışsa eline alıp okuyamazsın kardeşim, caiz değildir.

23 Nis 2016
247
3
Dostum Kuranı kerimi okumaktaki amaç
:> ALLAHIN bize bildirdiği seyi anlamak ve ona göre davranma yanlışsa yapmamak doğruysa yapmak
bunu sormadın zaten yinede yazıyım abdest demişssin kardeş abdesti al çünkü YÜCE KİTAP temiz bir bedende olması lazım Kuranı kerimde:MEAL FARKI İÇİN ABDEST ALIP ALMAMA DİYE BİR KUŞKU YOKTUR BENCE ALMALISIN YÜCE BİR KİTAP arabistanda arablar basına koyup yatıyor azıları biz kadar saygı göstermıyor biz saygı göstermeliyiz nede olsa YÜCE KİTAP onun için abdest al

Cesurayaz

Üye
14 Mar 2017
124
0
Sen ellerin kirliyken karnını doyurmak için yemek yiyormusun hayır o zaman abdestsiz de ruhunu doyurmak için kuran-ı kerim türkçe meali bile olsa okuma derim kardesim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.