Haydi Sohbet Edelim Mü-min Kardeşlerim

alpoha19

Uzman üye
23 Haz 2015
1,542
0
Merhaba Arkadaşlar :) Yüce ALLAH'ın Bize Gönderdiği Kuran-ı Kerim Hakkında Sohbet Etmeye Nedersiniz :)

Konumuza Şöyle Başlayalım:
Kuran-ı Kerimi Arapçamı,Türkçe mi Okumak?

Bu Soruyu Sormamın Nedeni İse Şudur;

Şimdi Biz Türkçeyi Biliyoruz Okuyup Ve De Anlıyoruz ..Arapçayı Da Okuyoruz Ama Anlayamıyoruz...

(Arkadaslar İnsallah Konumuza Konu İlave Ederek İslam Hakkında Dahada Haşir Neşir Olalım...Sohbetimizi De Fazla Aşırıya Kaçmadan Saygı Ve Sevgi İçerisinde Yaparsakta Çok Güzel Olacağına İnanıyorum)

Blackwomen01

Uzman üye
23 Eki 2015
1,307
0
01
arapça ve türkçe ikiside okunmalı bence kanka çünkü yabni çünküsünü ben de bilmiyorum ama en arapça bilen hem arapça okusun hem de türkçe okusun anlamını öğrensin. arapça bilmeyen direk türkçe okusun. Ya okusun da dil önemli değil bence :D

siber anonim

Katılımcı Üye
7 Kas 2015
589
0
kardeş öncelikle kuran-ı kerimde türkçe yada arapça ayrımı yoktur+allah herdili bilir:D yani sen allaha hangi dilde dua edersen et allah anlar nedemeye çalışıyorum? yani hiç bir fark yok tur.

LosT

Yaşayan Forum Efsanesi
5 Şub 2015
8,116
31
-
İbadet ederken Arapça, anlamak için Türkçe okumalıyız.

'Süvari

Kıdemli Üye
4 Haz 2015
2,180
0
-
kardeş öncelikle kuran-ı kerimde türkçe yada arapça ayrımı yoktur+allah herdili bilir:D yani sen allaha hangi dilde dua edersen et allah anlar nedemeye çalışıyorum? yani hiç bir fark yok tur.

Saçmaladin kardeşim :) Dedigin durum dua için geçerli , Kuran`i cennet lisanı arapçayla okumak daha sevaptir

KurokoTetsuya

Kadim Üye
23 Nis 2015
5,028
2
SGA
İbadet ederken Arapça, anlamak için Türkçe okumalıyız.

Ben yazmadan sen yazmışsın. Benim de bir sorum var. Cevabını herkesten bekliyorum. Biz ibadtlerimizi yaparken Hicri takvime göre yapıyoruz. Kurban bayramı, Ramazan ayı gibi. Pekala neden Kutlu Doğum Haftası Miladi takvime göre kutlanıyor. Camii hocasına sordum anlattığını anlamadım.

'Süvari

Kıdemli Üye
4 Haz 2015
2,180
0
-
Cennet lisanı demişsin de her kitap Arapça mı indi. İbranice olmuyor mu ? O da İncilin dili. Merak ettiğimden soruyorum.

Hak din İslam , Şu an için değiştirilmemiş tek Kitap Kuran ve Cennet Lisanı Hak kitabın dili . İncil , Tevrat , Zebur da 4 büyük kitaptan biri ama değişmeyen tek Kitap Kuran-ı Kerim

stallking46

Kıdemli Üye
4 Haz 2015
3,480
1
O bir Fakır.
Şimdi postta saf düşüncelerimi söylicem bence önemli olan amaç olduğu için türkçesini okusakta bi fark olacağını düşünmüyorum sonuçta ikiside aynı anlama geliyor, hesabımız türkçe sorulucak , okuduğumuzu duyan hangi dilde okusak okuyalım yinede biliyor demek istediğimizi tekrar söyliyim arapçaya ters anlamda demek istemedim önemli olan amaç olduğunu belitmek istedim tabi bu benim düşüncelerim ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemiyorum :)

'Süvari

Kıdemli Üye
4 Haz 2015
2,180
0
-
Şimdi postta saf düşüncelerimi söylicem bence önemli olan amaç olduğu için türkçesini okusakta bi fark olacağını düşünmüyorum sonuçta ikiside aynı anlama geliyor, hesabımız türkçe sorulucak , okuduğumuzu duyan hangi dilde okusak okuyalım yinede biliyor demek istediğimizi tekrar söyliyim arapçaya ters anlamda demek istemedim önemli olan amaç olduğunu belitmek istedim tabi bu benim düşüncelerim ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemiyorum :)

Öldükten sonra verilecek hesabimiz Arapça kardeşim

alpoha19

Uzman üye
23 Haz 2015
1,542
0

musileno

Kadim Üye
20 Tem 2007
5,774
3
Ben yazmadan sen yazmışsın. Benim de bir sorum var. Cevabını herkesten bekliyorum. Biz ibadtlerimizi yaparken Hicri takvime göre yapıyoruz. Kurban bayramı, Ramazan ayı gibi. Pekala neden Kutlu Doğum Haftası Miladi takvime göre kutlanıyor. Camii hocasına sordum anlattığını anlamadım.
Mevlit Kandili ne için sanıyorsun :)

AdukeTTT

Katılımcı Üye
4 Haz 2015
559
0
new york
K.Kerim arapça ancak bilmediğimiz için anlayamıyoruz ve faydalanamıyoruz ancak türkçe anlayabildiğimiz için çok yararı var her konuda ama arapça okumak daha faydalı öğrenmeliyiz

'Süvari

Kıdemli Üye
4 Haz 2015
2,180
0
-
Hesabımızı Arapca olarak verecegimizl bilmiyordum.. ozaman Hesaba cekildigimizde arapca olarak konusursak yni ben bilmiyorum ama Ama allah isterse herşey olur.. Bunu nerden ogrendiniz acaba hadis/ayet/kaynak Varmıdır?

Öncesinde Vaazda duymustum ve cennet lisaninin Arapca olduguna dair hadis de var ,ayrıca dediğin gibi ben arapça bilmiyorum gibi bir durum yok herkes arapça konuşacak . Allah`ın dilemesiyle bu olacak :)

alpoha19

Uzman üye
23 Haz 2015
1,542
0
Öncesinde Vaazda duymustum ve cennet lisaninin Arapca olduguna dair hadis de var ,ayrıca dediğin gibi ben arapça bilmiyorum gibi bir durum yok herkes arapça konuşacak . Allah`ın dilemesiyle bu olacak :)

Anladım Simdi Dahada Açıklayıcı Oldu Sanırım :)

Arkadaslar Farklı Konu Açarsak İlmi Sohbet Yapalım Tabi Sizlerde İsterseniz :) Konudan Konuyada Atlayabiliriz

ᴄʀᴜᴇʟ

Özel Üye
24 Eyl 2013
4,420
57
Ahıska
Elbette arapca okunmasi daha dogru.Fakat insan arapca okuyup, okudugundan bir sey anlamayip ders alamazsa burada da bir eksiklik olur.O yuzden okudugumuz yerlerin turkce karsiligina kesinlikle bakilmali diye dusunuyorum.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.