Her siteden Şüpheleniyorum Sizce Doğru Mudur ?

Anonimbirix

Katılımcı Üye
15 Mar 2021
781
167
Https olsa bile girmek istemiyorum misal grafik tasarım bölümünde bir resim paylaşıldı girip bakıyorum yanlışıkla site haline giriyorum yanlış bir şey yaptım diye düşünüyorum bu durum beni yoruyor şüphelenmek gerekli mi?

Moderatör tarafında düzenlendi:

'Aspect

Özel Üye
29 Şub 2020
1,396
1,574
Instagram
Cevap: Sitelerden şüpheleniyorum gerekli mi ?

Gözlemlediğim kadarıyla biraz fazla şüphecisiniz. Tek bi linke tıklamayla hacklenme ihtimaliniz %0,009. O yüzden hacklemek vs işleri sanıldığı kadar kolay değil. Biraz rahatlayın. Antivirüsünüz iyiyse azıcık da ona güvenin. Ama bu dengeyi koruyun tabiki. Fazla da salmayın :)

Anonimbirix

Katılımcı Üye
15 Mar 2021
781
167
Cevap: Sitelerden şüpheleniyorum gerekli mi ?

Gözlemlediğim kadarıyla biraz fazla şüphecisiniz. Tek bi linke tıklamayla hacklenme ihtimaliniz %0,009. O yüzden hacklemek vs işleri sanıldığı kadar kolay değil. Biraz rahatlayın. Antivirüsünüz iyiyse azıcık da ona güvenin. Ama bu dengeyi koruyun tabiki. Fazla da salmayın :)
'Aspect
Teşekkürler abi gönlüm rahatladı
Ben fazla kafaya takmışım demek, böyle boş şeyleri düşünerek vaktimi kaybetmemek en doğrusu olacaktır sanırım.
Saygılarımla abi.

Son düzenleme:

KΛRΛ

Uzman üye
26 Mar 2018
1,233
202
Herhangi bir siteye merak ettiğin için üye oluyorsan gerçek bilgiler yerine farklı şeyler kullanabilirsin. Diğer arkadaşlarında dediği gibi antivirüs varsa birazcık ona bırakmak gerekiyor :)

DarkS0LDIER

Deneyimli Moderatör
5 Ara 2019
1,764
409
Sydney
Merhabalar, bu kadar şüpheci olmak pek iyi değil kendimden örnek vermek gerekirse bende yaklaşık 2 sene önce sizin gibiydim, indirdiğim bir dosyayı 4 farklı anti virüsten tarayıp temiz sonuç alsam bile şüphe duyuyordum. En küçük kasma sorununda virüs diye 4-5 kez format atmışlığım var. Sonra biraz dikkat etmek ile hacklenme gibi olayların başıma gelme olasılığının çok düşük olduğunu fark ettim.
Burada anlatmak istediğim https ve ssl sertifikası olan web sitelere güvenebilir. Http olanlara ise bilgilerinizi gitmeden kullanır iseniz bir problem olmaz. Sadece oltalama saldırılarına karşı dikkat edin. Kaliteli bir antivirüs kullanın bunları yaparsanız başınıza hiçbir şey gelmez merak etmeyin

AXPA

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
2,340
152
New World
Merhaba,

2019 Yılına kadar şu söz hakimdi ==> "Sen kimsin de seni hacklesinler?"

Fakat 2021 Gündeminde ==> "Bilgisayarına trojan atıp Bitcoin madenciliği yapıyorlar. Emin olmadığın her siteye girme..."

Bilginize,

Eagleweb

Kıdemli Üye
8 May 2021
2,120
1,151
localhost/e8
Https olsa bile girmek istemiyorum misal grafik tasarım bölümünde bir resim paylaşıldı girip bakıyorum yanlışıkla site haline giriyorum yanlış bir şey yaptım diye düşünüyorum bu durum beni yoruyor şüphelenmek gerekli mi?

Merhaba,
Şüpheli Siteler Nasıl Tespit Edilir ?

Bir site size devamlı link gönderiyorsa
sitenin çerez politikası yazısı oldukça uzun ise
sağda solda ansızın reklam beliriyor ise o sitelerde dikkat ediniz...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.