Kali Linux Bilgi Toplamaya Giriş//Baysal01

Baysal

THT
21 Eki 2012
15,743
7
1,506
Merhaba arkadaşlar kali linux da bir kaç bilgi toplamaya yönelik aracı anlatmaya çalıştım. Sorunlarınızı konu altında belirtirseniz yardımcı olabilirim. İyi forumlar dilerim :)

İlk aracımız dnsenum arkadaşlar.

Kullanımı oldukça asittir. dnsenum -enum domain.com şeklindedir.

ben dnsenum -enum google.com yazıyorum.

ALLjnz.png

Gördüğünüz gibi Ns ve subdomainler gibi bilgileri bize sundu araç. Kullanımı bu kadar basit arkadaşlar.

İkinci Araç DNSWALK Arkadaşlar

Bu araç zone transferleri görüntüler arkadaşlar. Kullanımı oldukça basittir.

dnswalk domain.com. şeklinde kullanılır.( sonuna nokta koymayı unutmayın)

0113lR.png

3. Aracımız DNSRECON dur

Arkadaşlar en beğendiğim araç bu diyebiliriz. Bir çok parametresi vardır. Subdomain, ip adresleri gibi bir çok bilgiyi elde edebiliyoruz.

Örnek kullanım şekli: dnsrecon -d yandex.com -t goo

Arkadaşlar burada -d ile domaini belirttik. goo ilede google aracılığı ile subdomainleri taramasını sağladık. -t ise type anlamına geliyor.

4PPN1p.png

Bir çok tarama tipi var gördüğünüz üzere.

JaajqW.png

Şimdi tld tipini kullanarak arayacağım arkadaşlar. Bu tarama da alanadına ait ip adreslerini tarıyoruz.

dnsrecon -d yandex.com -t tld yazıyoruz.

z33NaO.png

Resimde gördüğünü gibi alan adlarını bulmaya devam ediyor.

Arkadaşlar gene bu araçta -r parametresi vardır. Bu parametre ile belirli bir ip aralığı belirtiyoruz. O ip adresine ait domainleri buluyor araç.

Örnek: dnsrecon -r 198.105.244.0-198.105.244.255 0 dan 255 e kadar taratıyoruz bu komut ile. Hemen deniyelim.

GBBjPN.png

Diğer bir aracmız Fıerce Arkadaşlar

. Domaine ait ip adreslerini ve subdaminleri görüntülemenizi sağlar.

Kullanım örneği : fierce -dns domain.com dur arkadaşlar.

yEEkN9.png

Arkadaşlar bu ilk dersidir bilgi toplama konusunun. Maltego ve benzeri uygulamalarıda anlatacağım. 2. konuyu en kısa sürede hazırlamaya başlayacağım.

Her türlü sorunuz için yazabilirsiniz.

thtson2.png

© Copyright TurkHackTeam.Net
dnsenum
dnsrecon
dns
kali bilgi toplama

Son düzenleme:

Baysal

THT
21 Eki 2012
15,743
7
1,506
Teşekkür ederim dostlar. Devamı gelecek en kısa zamanda merak etmeyin :)

asi drason

Uzman üye
5 Şub 2012
1,142
0
hocam kske konuyu biraz daha detaylandirsaniz programlarin ne ose yaradigini pek anlayamadim. ellerine saglik gzl olmus yinede.

Baysal

THT
21 Eki 2012
15,743
7
1,506
hocam kske konuyu biraz daha detaylandirsaniz programlarin ne ose yaradigini pek anlayamadim. ellerine saglik gzl olmus yinede.

Merhabalar

Eve geçince içeriği değiştiririm teşekkür ederim eleştiri için. Sonraki konularda daha dikkatli olurum

Quality38

Uzman üye
8 Ocak 2017
1,219
2
Hocam elinize sağlık, ama bu ne işe yarıyor tam? Bir web sitesinin bilgilerinimi çekiyoruz, alt alan adlarını felan ? Doğrumu anladım?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.