Donanım Klavyede bazı tuşlar basmıyor

AskinOlayim

Yeni üye
21 May 2023
40
13
Merhaba bugn win10 da sistem geri yukleme yaptım şuan yavaş açılıyor ve klavyede p ,ğ ,ü ve ses kısma tuşu çalışmıyor dil seçeneklerinden şüphelendim fakat orda sorun olsa ş i gibi tr harfleri kullanam diye düşünüyorm yardım edebilecek varmı

sefilbilo23

Kıdemli Üye
3 Tem 2021
2,223
901
22
benim de öyle oldu bazen basılmıyordu mecbur yeni bir klavye aldım 500 tl ama çalışıyor sadece biraz beklemen lazım olmasa günşte kurut biraz veya sac kurutma makinasıla biraz beklet tabi fazla bekletme

AskinOlayim

Yeni üye
21 May 2023
40
13
benim de öyle oldu bazen basılmıyordu mecbur yeni bir klavye aldım 500 tl ama çalışıyor sadece biraz beklemen lazım olmasa günşte kurut biraz veya sac kurutma makinasıla biraz beklet tabi fazla bekletme
klavyemde bir sorun yokki sistem denen Allah'ın cezasıyla ugrasmadan önce çalışıyordu ondan sonra klavye gitti ses kalitesi bozldu

arkdşlar o şey misafir cocu klavyeme kola dökmş başka klavye takınca çalştı teşekkr ederm vakit ayırdgnz için

rootXReluX

Üye
4 Tem 2023
135
64
sqlmap,xss,wpscan
öyle klavyeyi açtm önmde duruyr arkada azer bulbul basaramadım calıyr benden temız oldu ama hala calsmıyor baya kotu bi durum Allah dusmanıma vermesn :cry:
Biraz daha beklet içindeki kola şekeri , asiti tuşların alt kısmını yıprandırmış olabilir , en kötü tuşları söker bir bezle klavyeyi temizlersin sonra az birşey kurutur denersin

ekremk

Üye
31 May 2023
92
13
Yazılımsal Olarak Düşünüyorsan Deneyebilrsin
  • Klavye giriş ayarlarını ayarlayın
Klavye tuşlarınızda yardımcı olmaları bakımından ayarlansalar da birtakım düzensizliklere neden olacak bazı yazılım ayarları bulunur. Bunun için de bazı tuşların giriş ayarlarını yapabilmeniz mümkündür.
Bu işlemleri gerçekleştirmek için Başlat>denetim masası‘na girin. Daha sonra arama yerine klavye yazarak klavye kontrol paneline girin. Ardından “yineleme gecikmesi” ayarlarını yapın. Bir tuşa bastığınızda ekranda görünen karakter arasında gecikme bulunuyorsa “filtre tuşları“nı ayarlamanız gerekir.
Ardından geri dönerek “erişim kolaylığı” seçeneğine girin ve karşınıza çıkan seçeneklerden “klavyenin kullanımını kolaylaştır“‘a tıklayın. Karşınıza çıkan seçeneklerden fitre tuşları işaretini kaldırın.

• Kötü amaçlı yazılım taraması çalıştırın
Klavyenizdeki bazı tuşların çalışmamasının nedenleri arasında virüs bulaşma olasılığı da oluyor. Bunun için de virüsten koruma yazılımınızı çalıştırarak olası tehditleri ortadan kaldırabilirsiniz.

• Klavye sürücüsünü yeniden yükleyin
Eski bir sürücü klavye tuşlarınızın çalışmamasına neden oluyor. Ancak bazen klavye sürücüsü, üçüncü taraf yazılımları düzenli olarak yükleme ya da kapatma işlemleri nedeniyle arızalanıyor. Klavye sürücüsünü yeniden yüklemek için başlat seçeneğinde sağa tıklayın ve aygıt yöneticisini seçin.
Ardından klavyeler seçeneğine tıklayın. Burada yanında bir sorun olduğunu gösteren sarı bir ünlem işareti olabilecek herhangi bir girişi kontrol edin. Sonrasında klavyenizi sağ tıklayın ve cihazı kaldır seçeneğini seçin. Ardından bilgisayarınızı yeniden başlatın. Böylece genel klavye, sürücüleri otomatik bir şekilde yükleyecektir.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

AskinOlayim

Yeni üye
21 May 2023
40
13
Yazılımsal Olarak Düşünüyorsan Deneyebilrsin
  • Klavye giriş ayarlarını ayarlayın
Klavye tuşlarınızda yardımcı olmaları bakımından ayarlansalar da birtakım düzensizliklere neden olacak bazı yazılım ayarları bulunur. Bunun için de bazı tuşların giriş ayarlarını yapabilmeniz mümkündür.
Bu işlemleri gerçekleştirmek için Başlat>denetim masası‘na girin. Daha sonra arama yerine klavye yazarak klavye kontrol paneline girin. Ardından “yineleme gecikmesi” ayarlarını yapın. Bir tuşa bastığınızda ekranda görünen karakter arasında gecikme bulunuyorsa “filtre tuşları“nı ayarlamanız gerekir.
Ardından geri dönerek “erişim kolaylığı” seçeneğine girin ve karşınıza çıkan seçeneklerden “klavyenin kullanımını kolaylaştır“‘a tıklayın. Karşınıza çıkan seçeneklerden fitre tuşları işaretini kaldırın.

• Kötü amaçlı yazılım taraması çalıştırın
Klavyenizdeki bazı tuşların çalışmamasının nedenleri arasında virüs bulaşma olasılığı da oluyor. Bunun için de virüsten koruma yazılımınızı çalıştırarak olası tehditleri ortadan kaldırabilirsiniz.

• Klavye sürücüsünü yeniden yükleyin
Eski bir sürücü klavye tuşlarınızın çalışmamasına neden oluyor. Ancak bazen klavye sürücüsü, üçüncü taraf yazılımları düzenli olarak yükleme ya da kapatma işlemleri nedeniyle arızalanıyor. Klavye sürücüsünü yeniden yüklemek için başlat seçeneğinde sağa tıklayın ve aygıt yöneticisini seçin.
Ardından klavyeler seçeneğine tıklayın. Burada yanında bir sorun olduğunu gösteren sarı bir ünlem işareti olabilecek herhangi bir girişi kontrol edin. Sonrasında klavyenizi sağ tıklayın ve cihazı kaldır seçeneğini seçin. Ardından bilgisayarınızı yeniden başlatın. Böylece genel klavye, sürücüleri otomatik bir şekilde yükleyecektir.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
Yumruk atarsanız kesin çözüm olabilir

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.