Kodlamaya nerden başlamalıyım ??

sitting

Katılımcı Üye
27 Tem 2007
377
1
Arkadaşlar yaşım bir hayli var nerdeyse site ortalamasının 2 katı seviyesinde.

Bu yaşya kodlama öğrenmeye başlaya bilirmiyim bu mümkünmüdür ??

Birde şunu söylemem gerekli matematikten nefret eden birisiyim asla da beceremem ama pc konusunda olsun program konusunda olsun 3 günde bir programı sıfırdan çok iyi kullanmayı öğrenirim neyse ki o yeteneğim var.

Yaklaşık 25 senedir de gerek donanımsal gerek yazılımsal bilgisayarla haşır neşirim.

Anlayacağınız kodlama demeyin ama başka ne derseniz deyin bilgisayarda her şeyi becerebilirim o derece.

Spaax

Uzman üye
9 Ara 2017
1,532
0
Türkiye
hocam maşallah.kodlamaya python dan başlamalısın.python ile script ler yazabilirsin.veya ben windows programları yapcam diyosan c dilini sorna c# sonra c++ öğrenmelisin.veya perl dili de öğrenebilirsin python yerine.

sitting

Katılımcı Üye
27 Tem 2007
377
1
hocam maşallah.kodlamaya python dan başlamalısın.python ile script ler yazabilirsin.veya ben windows programları yapcam diyosan c dilini sorna c# sonra c++ öğrenmelisin.veya perl dili de öğrenebilirsin python yerine.
O kadar çok şey saydın ki allak bullak oldu kafam :)

Şimdilik hack için öğrenmek istiyorum. İlerde alt yapım olacağını düşünerek program yazma işine de girebilirim.

Başlangıç olarak ilk ne yapmam lazım.

Okumanın ilk adımı alfabeyi öğrenmek gibi.

Benim atmam gereken ilk adım ne olmalıdır ??

Hangi eğitim setini önerirsiniz.

sitting

Katılımcı Üye
27 Tem 2007
377
1

Python bence çok gereksiz. Sadece tool ve bir kaç şey yapmak için gerekli. C++'den başla. Önerimdir.

C# çok rahat anlarsın tavsiye ederim

Biriniz C dedi biriniz C# dedi birinizde C++ dedi :)

Şimdi bu işin ilk okulu hangisi oluyor ??

C++ yanlış bilmiyorsam biraz ileri programlama oluyor bundan başlamak öğrenmeyi uzatır diye düşünüyorum.

JustArma

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
696
2
J:\JustArma
hocam ne gereksizi.istediğiniz gibi script yapabiliyorsunuz.c# dilinde sadece exe dosyaları yapabiliyorsunuz ve çok özgür olmuyor . pyton daha özgür bir dil istediğinizi yapabilyorsunuz.ve c# dan daha kolay bir dil.

Python makine diline çevrilmez. Direk interpreter olarak çalışır. C makine diline çevirip çalıştırır.

Bu arada windows'ta kullanılan çoğu program C dili ile yazılmıştır. Kullandığınız winrara kadar :)

mtlive

Üye
30 Ocak 2016
70
3
Arkadaşlar yaşım bir hayli var nerdeyse site ortalamasının 2 katı seviyesinde.

Bu yaşya kodlama öğrenmeye başlaya bilirmiyim bu mümkünmüdür ??

Birde şunu söylemem gerekli matematikten nefret eden birisiyim asla da beceremem ama pc konusunda olsun program konusunda olsun 3 günde bir programı sıfırdan çok iyi kullanmayı öğrenirim neyse ki o yeteneğim var.

Yaklaşık 25 senedir de gerek donanımsal gerek yazılımsal bilgisayarla haşır neşirim.

Anlayacağınız kodlama demeyin ama başka ne derseniz deyin bilgisayarda her şeyi becerebilirim o derece.

Belki fikir verebilir size

http://www.turkhackteam.org/diger-programlama-dilleri-ve-databaseler/1606807-bir-program-nasil-yazilir.html

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.