Mobil LG G4c Root Atamıyorum

ksc10

Katılımcı Üye
29 Ocak 2016
414
2
Burdan
Öncelikle herkese merhabalar,
Nasılsınız? İyisinizdir umarım.
Yazının sonundan geliyorum. Çok uzun olduğu için özür dilerim. Detaylı anlatmam gerekiyordu. :(

Sorunuma geçecek olursak.

Sorunumu detaylı olarak anlatacağım. Telefonum LG G4c (H525TR). Telefonumu ilk aldığımda üzerinde Android 5.1 Lolipop yüklüydü. Daha sonrasında 20c güncellemesi ile Android 6.0 Marsmallow'a yükselttim. Telefonuma uzun zamandan beri root atmak istiyorum. Fakat H525TR, yani Türkiye için yapılmış versiyonunda OEM kilidi açma özelliği bulunmamakta. Bunun için root atma işleminin aşamalarını gerçekleştiremiyorum. Birçok One-Click-Root uygulamasını denedim ama başarılı bir sonuç alamadım. Araştırmalarımda Google'ın Android 6.0 ile birlikte root atmayı engellemek için bir dizi güvenlik güncellemeleri getirdiği duydum. Telefonumu ilk aldığım zaman Android 5.1 yüklü olduğu için keşke daha önce root atsaydım diye düşündüm. Yine araştırmalarım sonucu Stock Rom kullanarak Android sürümünü düşürebileceğimi öğrendim.

Bunun için LG Flash Tool ve LGUP diye isimlendirilen programlar var. Bu programlar sayesinde Stock veya Custom Rom yükleyebiliyormuşuz. Asıl sorunum burada başladı. LG Flash Tool uzun zamandan beri geliştirilmekten vazgeçildiği için yeni telefonları desteklemiyormuş Bunun için bu programlar bayağı uğraştıktan sonra eledim. LGUP programında ise telefonu download mode'da iken bilgisayarıma bağladığımda Model kısmında unknown yazıyor ve telefonun modelini göstermiyor fakat yanında H525TR yazıyordu. Tabi bu aşamaya gelmeden önce gerekli sürücüleri yüklemiştim.

LGUP'ın daha çok telefonu tanıması için yapılmış olan Uppercut destek programını da denedim. Yine de telefonu tanımadı.

Eğer işlemleri başarılı olsaydı, Android 5.1 olan Stock Rom'u yükleyecektim. Daka sonra telefona root atıp Lineage OS (Eski adıyla Cynogen) yükleyip hem root'lu hem de Android 8.0 Oreo kullanacaktım. Bir çok forumda araştırdım. (xdadeveloper, LGDestek gibi...) ama sorunumu çözemedim.

Bilgi sahibi birileri yardım ederse, çok makbule geçer.

İyi günler!

Sessizer

Katılımcı Üye
15 Mar 2017
867
0
000004
Telefonu aldıgm gunden beri (aldgm gune lanet olsun) arastrms oldugum bir konu. Iphone a bile jailbreak yapabiliyoruz şu aptal telefona atamyoruz. O yüzden elinden ckar telefonu baska telefon almayı dene. Baska bir yontem yok.

ksc10

Katılımcı Üye
29 Ocak 2016
414
2
Burdan
Hocam sormayın bende de LG staylus 2 vardı önceceden 2 sene uğraştım root atamadım LG lere root atılmıyor yada ben beceremedim bilmiyorum

Bu telefondan önce ben de LG L70 vardı. Diğer telefonlara Kingoroot benzeri programlar ile root atılıyordu. Ama LG'ye atılmıyordu. Daha sonra İspanyolca bir video buldum orada L70'e nasıl root atıldığını anlatılyordu. ADB üzerinden yapıyordık ve microsd kartı ext2 biçimlendirip içine yeni yazılım atıyorduk. Bunu LG'ye ADB üzerinden güncelleme olarak tanıtıp bu sayede root atıyorduk. Yine bile çok uğraştırıyordu. Ama en azından çözümü vardı. Ama Android 6.0'a aynısını yapamıyoruz maalesef.

Telefonu aldıgm gunden beri (aldgm gune lanet olsun) arastrms oldugum bir konu. Iphone a bile jailbreak yapabiliyoruz şu aptal telefona atamyoruz. O yüzden elinden ckar telefonu baska telefon almayı dene. Baska bir yontem yok.

Ben de senin gibi düşümekteyim. Gına geldi artık :)

xdadeveloper'da bir yöntem gördüm. Yöntemi kısaca anlatayım. Telefonumuzun yazılımını sistem yedeği şeklinde imaj dosyasını çekiyoruz. Bu imağ dosyasını belirli bir terminal yazılımı ile root enjekte ediyoruz. Böylece kullandığımız sürümü değiştirmeden cihazımıza root atmış oluyoruz. Aslında bu da kolay bir yöntem fakat daha G4c için uyumlu değilmiş. Şansımıza küselim.

Sessizer

Katılımcı Üye
15 Mar 2017
867
0
000004

Bu telefondan önce ben de LG L70 vardı. Diğer telefonlara Kingoroot benzeri programlar ile root atılıyordu. Ama LG'ye atılmıyordu. Daha sonra İspanyolca bir video buldum orada L70'e nasıl root atıldığını anlatılyordu. ADB üzerinden yapıyordık ve microsd kartı ext2 biçimlendirip içine yeni yazılım atıyorduk. Bunu LG'ye ADB üzerinden güncelleme olarak tanıtıp bu sayede root atıyorduk. Yine bile çok uğraştırıyordu. Ama en azından çözümü vardı. Ama Android 6.0'a aynısını yapamıyoruz maalesef.

Ben de senin gibi düşümekteyim. Gına geldi artık :)

xdadeveloper'da bir yöntem gördüm. Yöntemi kısaca anlatayım. Telefonumuzun yazılımını sistem yedeği şeklinde imaj dosyasını çekiyoruz. Bu imağ dosyasını belirli bir terminal yazılımı ile root enjekte ediyoruz. Böylece kullandığımız sürümü değiştirmeden cihazımıza root atmış oluyoruz. Aslında bu da kolay bir yöntem fakat daha G4c için uyumlu değilmiş. Şansımıza küselim.

Hayadmda böyle güvenlikli telefon görmedim.

Roothaning

Katılımcı Üye
1 Ocak 2019
653
2
Anladığım kadarıyla telefonunuzun oem kilidini açamıyorsunuz ve size ayarlardan oem kilidi kolayca açıldığını söyleyince öyle bir menü yokki bende diyip sinirleniyorsunuz
1-Adb toolsu açınız (yoksa indirin)
2-Adb devices yazarak cihazınız olup olmadığını kontrol ediniz.
3- Şu komut satırını girerek deneyiniz
adb shell content insert --uri content://settings/secure --bind name:s:user_setup_complete --bind value:s:1
4- Açılıp açılmadığını kontrol ediniz recovery menüden eğer açıldıysa dilediğiniz yüklemeyi download menü girerek yükleyebilirsiniz.
NOT: Her ihtimale karşı yedek alınız müsait olamadığımdan kendim daha test edemedim o yüzden kesin olur demiyorum
NOT 2: Verdiğim kod yanıt vermezse arada boşluk olup olmadığını bakın. Kodun düzgün yazıp yazmadığımdan bende emin olamadım bide kendiniz kontrol ediniz muhtemelen bir yanlışlık yapmadım kodun sonuna 0 eklerseniz eski haline döner ve açılır.
Umarım faydam olmuştur.

Son düzenleme:

ksc10

Katılımcı Üye
29 Ocak 2016
414
2
Burdan
@Roothaning

İlginiz için teşekkür ederim. Bu işlemi yaptıktan sonra neler yapabileceğim. Zaten Download Mod'a oem kilidi açmadan giriliyordu. Bu kodları yazmam bana ek olarak ne kazandırdı. Şuanlık etkisini göremedim veya anlamadım.

Ayrıca dediğiniz gibi telefonun yedeğini alsam bile oem kilidinin kalkıp kaplkmadığını göresel olarak bir yerden göremeyeceğim için(çünkü geliştirici seçenekleri menüsünde görükmüyor.) riske girip telefona stock rom yükledikten sonra oem kilidi yüzünden telefonun açılmama riski var.

Bir de verdiğim kod yanıt vermezse demişsiniz, dediğinizden kastınız adm ekranında mı yoksa genel olarak işe yaramazsa anlamında mı?

Son düzenleme:

Roothaning

Katılımcı Üye
1 Ocak 2019
653
2
Zaten oem kilidini açmadan download menüsüne girebilirsiniz
bunda bir problem yok fakat yükleme yapmanıza download mod izin vermez pc ye bağlasanızda gözükmez. Download menünüzde açıp açılmadığı frp on off olarak gözükür o şekilde anlayabilirsiniz evet kodun tam olarak çalışıp çalışmadığını bilmiyorum kendim test etmedim çünkü. ksc10

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.