Lise önerisi

AhmetKnKc

Uzman üye
15 Mar 2018
1,080
9
19
Evden
Merhaba.
8. sınıf orta okul öğrencisiyim/dim. Yazılma çok büyük bir merakım var. Yazılım lisesi olarak önere bileceğiniz bir lise varmıdır? Mümkünse devlet lisesi olsun özel için maddi durumumuz yok :/
Araştırmam sonucunda kozmos anadolu lisesi' ni buldum. Sizce güzel bir lisemidir?
Başlangıçın biraz üstünde C# dili biliyorum.

Lisenin sitesi: Kozmos Yazılım Anadolu Lisesi – Geleceğin kodları artık senin ellerinde

Önerilerinizi bekliyorum.
Çok fazla kafama takıldı :/

Son düzenleme:

realsim

Katılımcı Üye
16 Mar 2018
539
0
Kozmos lisesi de ücretli bir okuldur,Henüz ülkemizde Yazılıma dayalı bir devlet okulu yoktur diye biliyorum

Wep

Kıdemli Üye
28 Ocak 2015
4,412
8
İstanbul
Linkini attığın yer özel okul. Devlet okulu olarak meslek liselerinde yazılım öğrenebilirsin eğer iyi ve ilgili hocaları varsa anadolu veya fen liselerinde de hocalar yazılım öğretiyor.

AhmetKnKc

Uzman üye
15 Mar 2018
1,080
9
19
Evden
Kozmos lisesi de ücretli bir okuldur,Henüz ülkemizde Yazılıma dayalı bir devlet okulu yoktur diye biliyorum

Kozmos lisesi dedikleri gibiyse muhteşem bir okul :D
Orası benim hep hayallerimdeki okul olucak :&

Linkini attığın yer özel okul. Devlet okulu olarak meslek liselerinde yazılım öğrenebilirsin eğer iyi ve ilgili hocaları varsa anadolu veya fen liselerinde de hocalar yazılım öğretiyor.

Öneriniz için teşekkür ederim.
Siz hangi okulu önerirsiniz? meslek lisesimi anadolumu fenmi?

ben direk lisede yazılıma başamak istiyorum. Bu mümkünmüdür?

DarqSs

Üye
23 Mar 2018
172
18
Bende aynı şartlar altındayım sana önerim düzgün bir lise bul ve kendi çapında yazılım öğren derim yani benim fikrim bu şu anlık internet'te zaten kaynaklar tam profesyonel olmasa da belli bir düzeye getirebilir sonrası senin isteğine bağlı

AhmetKnKc

Uzman üye
15 Mar 2018
1,080
9
19
Evden
Bende aynı şartlar altındayım sana önerim düzgün bir lise bul ve kendi çapında yazılım öğren derim yani benim fikrim bu şu anlık internet'te zaten kaynaklar tam profesyonel olmasa da belli bir düzeye getirebilir sonrası senin isteğine bağlı

Hocam lise olarak ne mantıklı bir öneri :trl

Ben lise kısmında takıldım. Hangi liseye gideceğimi tam olarak bilmiyorum. Yazılım ağırlıklı bir lise istiyorum ama yok gibi duruyor :/

RaxiD

Kıdemli Üye
10 Haz 2010
3,954
7
127.0.0.1
Lisenin okuma şartlarının sana uyup uymayacağına bak. Bende lisede ve üniversitede yazılım ile ilgili bölümde okudum. Ders ve iş kısmından pek bir artısı olmaz. Arkadaş çevren bu işlere daha meraklı kişiler olacağını düşünebilirsin. Fazlasıyla yanılırsın. Lise farketmeksizin sen kendi kendini eğitebilirsin.

Sessizer

Katılımcı Üye
15 Mar 2017
867
0
000004
Liseyi boşver üniye hazırlan sen. Lisede bence uğraşma hack işi yüzünden 1 senem çöpe gitti meslegimi seçmeme ve tanımama yardımcı oldu ama şuan o 1 senenin acısını çıkarıyorum hatta 2 senenin. Temelini atmaya bak sen YGS bitirmeye çalış.

<Bu arada 12.oldum vatana millete hayırlı olsun(ort:82,325 yorumlar)>

PashaReyiz

Uzman üye
8 Eyl 2016
1,724
3
------------
kardeşim puanın kaç neye yetiyorsa ona git lisede kendi çapında ilerlet üniversiteye geçince yazılım yazarsın 10 numara 5 yıldız olur

fen lisesine falan yetiyorsa direk git yani hiç düşünme..

LikeForYou

Uzman üye
25 Eki 2015
1,765
2
114
.
Süt çocuğu degilsen(bu bir hakaret değil yanlış anlama) meslek lisesi öneririm.Bayağı hayatını yaşarsın.

AhmetKnKc

Uzman üye
15 Mar 2018
1,080
9
19
Evden
kardeşim puanın kaç neye yetiyorsa ona git lisede kendi çapında ilerlet üniversiteye geçince yazılım yazarsın 10 numara 5 yıldız olur

fen lisesine falan yetiyorsa direk git yani hiç düşünme..

Bende böyle birşey düşünüyordum puanım en yüksek neye yeterse ona giderim diye.
Hepinize teşekkür ederim. İyi günler dilerim.

KoDa

Uzman üye
14 May 2016
1,438
1
127.0.0.1
Bence Lisede Başlıcam Demekle Çok Geç Kalıyorsun Hemen Şuan Bşlamanı Tavsiye Ediyorum Senin Yaılım Öğrenmen Lisene Bağlı Değil Anladım Aslında sen hem yazaılım öğrenicem bunuda ders olark görmek istiyorsun ama şuan devlet böyle şeylerle pek ilgilenmiyor devlet okulu olarak sadece teknik meslek liseleri var onlarda C++ C# öğretiyor bildiğim kadarıyla ben pythonla uğraşıyorum açıkcası sadece C# la takılı kalma ve yazılım öğrenicem diye lislerde harap olma sana okulu bırak demiyorum sadece yazılımı okulla çok çeliştirme kendinde ara :D çok uzattım kusura bakma :D

Pedo

Üye
3 Ara 2015
136
0
4 yıl boyunca her sabah kalkıp gidebileceğin bir okul olmalı mesafesine iyi bak 4 yıldan sonra derslerden bir şey aklına kalmıyacak o yüzden eğlenebileceğin liseleri tercih ederim ben çok programlı Anadolu lisesindeyim meslek ve Anadolu aynı anda ben mesleğim ve eğlenceme bakıyorum.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.