Mavi ekran hatası hk.

Muhammed1999

Uzman üye
19 Ağu 2017
1,070
12
9999999
FLash bellek ile format atarken mavi ekran hatası geliyor tam kurulcak windows starting yeri geliyor
sonra mavi ekran ve 0xc0000006 hatasını verip "sayfa içi işlem gerçekleştirme hatası" diyor
nasıl çözebilirim lütfen yardım edin.

TRWE

Katılımcı Üye
1 Şub 2008
615
13
Düzce
Şimdi bu sorunun çok çeşitli nedenleri olabilir.Herkes kafasına göre bir soru sorup , bu sordukları soruya göre cevap vermiş...Ben senin nasıl bir sisteme sahip olduğunu bilmiyorum ama olası bazı çözümlemelerim var.

1.Sistem'e önceden Windows XP Pro kurduğunu belirtmişsin.Demek ki Windows XP kurulumunda sorun çıkmamış ve bir ara Windows 7 kurmuşsun gene sorun çıkartmamış ama şimdi sorun çıkartıyor.O zaman diski fabrika formatı ile formatla (Low Level Format) ....Bunu yapabilmen için bir Windows Live CD kullan.Low Level Format uzun süren bir işlem ve işlem asla yarıda kalmamalı....

2.Sonra sistemi usb'den kurma direkt klasik dvd'den kur.Muhtemelen ya usb flash bellekte bir sorun varyada usb portlarında bir sorun var.

Zaten level formatta sorun çıkarsa ki o zaman diskinde bir hasarlı alan oluşmuş demektir.

Muhammed1999

Uzman üye
19 Ağu 2017
1,070
12
9999999
dvd

Şimdi bu sorunun çok çeşitli nedenleri olabilir.Herkes kafasına göre bir soru sorup , bu sordukları soruya göre cevap vermiş...Ben senin nasıl bir sisteme sahip olduğunu bilmiyorum ama olası bazı çözümlemelerim var.

1.Sistem'e önceden Windows XP Pro kurduğunu belirtmişsin.Demek ki Windows XP kurulumunda sorun çıkmamış ve bir ara Windows 7 kurmuşsun gene sorun çıkartmamış ama şimdi sorun çıkartıyor.O zaman diski fabrika formatı ile formatla (Low Level Format) ....Bunu yapabilmen için bir Windows Live CD kullan.Low Level Format uzun süren bir işlem ve işlem asla yarıda kalmamalı....

2.Sonra sistemi usb'den kurma direkt klasik dvd'den kur.Muhtemelen ya usb flash bellekte bir sorun varyada usb portlarında bir sorun var.

Zaten level formatta sorun çıkarsa ki o zaman diskinde bir hasarlı alan oluşmuş demektir.

dvd yeri bozuk sadece flash bellek ile kurabilirim, usb yi kasanın ön tarafından takmıştım bir de arka taraftan denesem olur belki.

Muhammed1999

Uzman üye
19 Ağu 2017
1,070
12
9999999
asd

şimdi format atmayı bir daha denedim ve bu sefer de o hata yerini geçti ama mavi ekran da kaldı windows 7 başlatılırken ki ekran var ya orası işte. ne yapcam ? (mavi bi ekran bomboş=

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.