mentor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

melmel12

Yeni üye
21 May 2020
3
0
Merhaba.
Ben küçüklüğümden beri bilgisayara ilgi duyan bir çocuktum. Çocukluğumdan beri hep yazılımcı olmak isterdim ama bu yaşıma kadar hiç nasıl bir şey olduğuna bakmamıştım. Şimdi yeni yeni yazılımla uğraşmaya başladım ve biraz sıkıcı geldi açıkçası. Çünkü yanımda bir arkadaşım yada bana ders anlatan bir hocam yok. Youtube'dan C++ videoları izliyorum ara sıra ve çok az öğrendim sayılır. Ama bu şekilde çok yavaş ilerlediğimi düşünüyorum. Aklımda bir proje var. Şöyle ki;

Yazılımı bilen bana öğretebilecek birisiyle her gün konuşucam ve bana yazılım öğretecek. Bunu neden yapsınlar diye düşünebilirsiniz. Ben de düşünmedim değil. Şu an özel hoca gibi ders alıp para verebilecek konumda değilim. Allah'a şükür maddi durumum iyi sayılır ama 1e 1 ders anlatan birine de para yetiştiremem diye düşünüyorum. Her neyse benim istediğim biriyle arkadaş gibi olup bana yazılım öğretmesi. İlerleyen zamanlarda ben de öğrendiğim zaman (ki kısa sürede öğreneceğimi düşünüyorum çünkü yetenekliyim bu konuda) birlikte projeler geliştirip birlikte para kazanmak istiyorum. Yani bir nevi ortak gibi olucaz o bana yazılım öğretecek ben de ilerde onunla birlikte işler yapıcam ve büyük işler başaracağımızdan eminim.

Kusura bakmayın biraz uzun oldu ve anlatmak istediklerimi tam anlatamamış olabilirim. Forumda ilk yazım ve yanlış bir şey yazdıysam şimdiden özür dilerim..

codexhuntress

Yeni üye
29 Şub 2020
43
0
Küçüklükten beri bilgisayara ilgi duyman ne güzel ama biraz karışık başlamışsın sanki. Programlamaya girmeden önce algoritma bakmanı tavsiye ederim mantığını anlarsın ne yapmak istediğine karar verdikten sonra ona göre bir programlama diline başlarsın. Python diğer dillerden daha kolay ben python'dan başlamıştım . Udemy'den ücretsiz kurslar alabilirsin bunun için sana özelden atabilirim.

melmel12

Yeni üye
21 May 2020
3
0
Küçüklükten beri bilgisayara ilgi duyman ne güzel ama biraz karışık başlamışsın sanki. Programlamaya girmeden önce algoritma bakmanı tavsiye ederim mantığını anlarsın ne yapmak istediğine karar verdikten sonra ona göre bir programlama diline başlarsın. Python diğer dillerden daha kolay ben python'dan başlamıştım . Udemy'den ücretsiz kurslar alabilirsin bunun için sana özelden atabilirim.

Açıkçası C bana karışık gelmedi kolay ama sıkılıyorum videoları izlerken. Belki dediğin gibi Phyton daha kolaydır bilmiyorum ama sağol tavsiyen için. Benim istediğim bana 1e 1 anlatacak biri. Ortak gibi yani. Ama yine de Udemy linkini yollayabilirsin. Teşekkürler.

codexhuntress

Yeni üye
29 Şub 2020
43
0
Açıkçası C bana karışık gelmedi kolay ama sıkılıyorum videoları izlerken. Belki dediğin gibi Phyton daha kolaydır bilmiyorum ama sağol tavsiyen için. Benim istediğim bana 1e 1 anlatacak biri. Ortak gibi yani. Ama yine de Udemy linkini yollayabilirsin. Teşekkürler.

C karışık ya da zor demiyorum karışık başlamışsın dedim dostum. Sana önerim algoritmadan başlaman herhangi bir programlama diline başlamadan önce algoritma öğrenilir genelde mantığını anlarsın. Sana ücretsiz algoritma ve bazı kursları yollayacağım.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.