Çözüldü Mobil Oyun Dil?

TurkOtuken

Katılımcı Üye
23 Ağu 2017
306
0
DÜNYA'DAN
Beyler dalga geçmeyinde fikriniz önemli mobil oyunlar yapıp Google Play Storeye koymak istiyorum sadece oyun da değil mesela THT nin uygulamasını yapmak gibi kendi uygulamamı yapmak istiyorum.Öğrenciler ders çalışşın diye soruların olduğu bir program yapmak istiyorum mesela...

Bunları yapmam için bana hangi programı tavsiye ederseniz bende şuan Unity var ama Android studyo diyenlerinde sayısı azımsanmayacak kadar fazla eğer bu ikisi dışında daha güzel dediğiniiz varsa onu da tavsiye edebilirsiniz....

Ve ilk paragrafta yazdıklarımı yapmam için hangi dili bilmem gerekiyor dediğim gibi sistem android platform google play olacak.Hepinizin yardımları için şimdiden çok teşekkürler...

Moderatör tarafında düzenlendi:

azami159

Katılımcı Üye
3 Ağu 2012
368
0
İstanbul
unityde c# ve java olduğunu biliyorum androidstudio gayet mantıklı , java diline ağırlık verirsen iki programdada başarılı olabilirsin unityde program yapanlarda var bu arada.

Altıok

Kıdemli Üye
31 Mar 2013
2,236
3
Genel uygulamalar için Java. IDE ise sana kalmış. Eclipse de olabilir, Android Studio da. Ama şu sıralar Android Studio daha revaçta.

StringingStroke

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
596
1
Bilinmiyor
Java eğer Android için kodlayacaksan appinventor tavsiye ederim bunda bloklarla yapıyorsun yine bilgi gerekiyor ancak kod kadar karmaşık değil illa elle kodlamak istiyorum dersen Java gerekiyor Android için ayrıca bunda gülünecek bir şey yok biz de doğuştan öğrenmedik her şeyi

Son düzenleme:

DeSTuRSuZz_

Kıdemli Üye
10 Ara 2015
3,577
4
Sende aptal olsam beni yiycen Hocam ya javascript ioslar için ben android istiyorum

Gülersem Linç Yerim Gülersem Linç Yerim Gülersem Linç Yerim Gülersem Linç Yerim DAS:DASDAS:D

Yahu Tamam Bundan 6 Ay Önce İkinizde Haksızdınız. JavaScript Web Diliydi, Ancak 6 Ayda Büyük Gelişmeler İle Hem Androide Hemde İosa Converter İle Uygulama Yapabilir Olundu.

Android İçin Java İos İçin Swift...

Sen Oyun Tarzı Birşey Yapacaksan Unity Olabilir, Yazı Tabanlı Uygulama Yapacaksan Android Studio veya Eclips.

Kolay Gelsin :*

TurkOtuken

Katılımcı Üye
23 Ağu 2017
306
0
DÜNYA'DAN

Gülersem Linç Yerim Gülersem Linç Yerim Gülersem Linç Yerim Gülersem Linç Yerim DAS:DASDAS:D

Yahu Tamam Bundan 6 Ay Önce İkinizde Haksızdınız. JavaScript Web Diliydi, Ancak 6 Ayda Büyük Gelişmeler İle Hem Androide Hemde İosa Converter İle Uygulama Yapabilir Olundu.

Android İçin Java İos İçin Swift...

Sen Oyun Tarzı Birşey Yapacaksan Unity Olabilir, Yazı Tabanlı Uygulama Yapacaksan Android Studio veya Eclips.

Kolay Gelsin :*

:D Yarbayım eskiden öyleydi biliyorum bir ironi yapayım dedim sağolun

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.