Oyun Tasarımı

ZaxLea

Uzman üye
31 Tem 2016
1,183
2
Python ile yazı tabanlı bir strateji oyunu yapmak istiyorum.Sayısal değerler arasındaki dengeyi nasıl sağlayabilirim?Bunun eğitimi falan var mı?Strateji oyunu olduğu için oyundaki karakterlerin canı, saldırı güçleri vs. tutarlı olması gerek nasıl ayarlayacağım

Depdip

Uzman üye
20 Ağu 2017
1,578
0
NewYork
Merhaba direk oyunu kodlama aşamasına geçmeden önce ilgili dili öğrenmeniz gerekmektedir. Çünkü ilgili dil hakkında yeterli bir bilgi ele edemezseniz hata(bug) olarak adlandırdığımız sorunlar karşınıza çıkacaktır. Size yardım amaçlı olarak python eğitim seti önereceğim.

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=R75Oo--O5Q4&list=PLIHume2cwmHehcxQE1XZieL21syR3m3tR[/ame]

нydrαтнαlleѕ

İSTİHBARAT!
8 Ocak 2017
3,210
1,463
Python ile yazı tabanlı bir strateji oyunu yapmak istiyorum.Sayısal değerler arasındaki dengeyi nasıl sağlayabilirim?Bunun eğitimi falan var mı?Strateji oyunu olduğu için oyundaki karakterlerin canı, saldırı güçleri vs. tutarlı olması gerek nasıl ayarlayacağım

bu tarz eğitimler udemy de var ayrıca youtube da videolu anlatımlarda mevcut.

ZaxLea

Uzman üye
31 Tem 2016
1,183
2
Merhaba direk oyunu kodlama aşamasına geçmeden önce ilgili dili öğrenmeniz gerekmektedir. Çünkü ilgili dil hakkında yeterli bir bilgi ele edemezseniz hata(bug) olarak adlandırdığımız sorunlar karşınıza çıkacaktır. Size yardım amaçlı olarak python eğitim seti önereceğim.

https://www.youtube.com/watch?v=R75Oo--O5Q4&list=PLIHume2cwmHehcxQE1XZieL21syR3m3tR
Hocam pythonı yeterince biliyorum yine de teşekkürler.
bu tarz eğitimler udemy de var ayrıca youtube da videolu anlatımlarda mevcut.
Aradım fakat bulamadım linkini atar mısınız?Ne diye aratacağımı bilemedim daha doğrusu

ZaxLea

Uzman üye
31 Tem 2016
1,183
2

Hocam ben python hakkında bilgi istemiyorum python biliyorum zaten.Örneğin bir karakterin canını 100 yaparım canavarın canı 1000 olur hasarı 2000 olur.Karakterin alacağı eşyaların fiyatı pahalı olur ucuz olur vs. Ve oyun dengesiz olur.Ben bu sayılar arasındaki dengeyi nasıl sağlayacağım bunu soruyorum.Birini arttırır birini azaltırım fakat dengeyi sağlayamam.Benim sorunu pythonla değil.

oxcakmak

Uzman üye
1 Ara 2018
1,457
2
24
Kocaeli
Hocam ben python hakkında bilgi istemiyorum python biliyorum zaten.Örneğin bir karakterin canını 100 yaparım canavarın canı 1000 olur hasarı 2000 olur.Karakterin alacağı eşyaların fiyatı pahalı olur ucuz olur vs. Ve oyun dengesiz olur.Ben bu sayılar arasındaki dengeyi nasıl sağlayacağım bunu soruyorum.Birini arttırır birini azaltırım fakat dengeyi sağlayamam.Benim sorunu pythonla değil.

Fonkisyonla alakalı dostum.

S.A.B.E.R!/

Basın&Medya Ekibi Deneyimli
14 Mar 2017
4,187
579
26
Sakarya

buyurun burada detaylı bilgiler verilmiş özellikle stratejik katmanlar bulunuyor:
https://oyuntasarimiblog.wordpress.com/

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.