Oyun Yapıyorum Karakteri Yürütmem Lazım

whatamnotsaying

Katılımcı Üye
29 Mar 2020
408
5
Kağıta bir karakter çizip bilgisayarda renklendirip düzelttim ama benim bu karaktere yürütme animasyonu da yapmam lazım... Biliyorum her adımını kağıda çizip bilgisayarda renklendirip sırayla tüm fotoğrafları hızlıca gösterip bu animasyonu yapabilirim ama acaba bacak kol kafa ağız böyle her saniyesini vücut parçalarını mousela sürükleyerek ayarlayabildiğimiz linuxta çalışan ağır olmayan bir program var mı? 3 boyutlu istemiyorum 2 boyutlu istiyorum. Çünkü böyle cidden zor oluyo oyunu kodlamasından çok çizmesi zor :/

Edit: Inkscape ile vücut parçalarına bölüp rotate yaparak animasyon yaptım. evettt kazım'ım yürüyor :trl gene de daha basit yapan bir program söylerseniz çok iyi olur.

Son düzenleme:

Ceys

Yaşayan Forum Efsanesi
2 Nis 2016
7,658
4,965
Orhun Nehri
Yürütme animasyonu da her adım belirlenip sırayla oynatmak olmaz bu işi çok zorlaştırır. Teknik anlamda verilecek en iyi taktik sabit bir hareket belirleyip zemini hareket ettirmektir. Bu sayede bir sürü hareket belirlemezsin. Sadece 1 hareketi döngüye sokup zemini oynatırsan daha basit olur

hayalet18

Kıdemli Üye
3 Şub 2015
2,327
2
ERMENISTAN
whatamnotsaying
ben genelde ünide okurken , 1 adobe flash programı vardı onla yaptırmıştı hoca, 2 autocad programı ile yaptırmıştı, videoya alıp yürüyordu, hatta otomatik garaj ve uçak çarpışan araba, havuz sonra, dogan batan güneş vb yaptırmıştı ama 3 boyuttu herhale yaptığımız öyle hatırlıyom 2 boyutta yapılırmı bilmiyom bi araştır , telefon için istersen bilmiyorum onu

whatamnotsaying

Katılımcı Üye
29 Mar 2020
408
5
Yürütme animasyonu da her adım belirlenip sırayla oynatmak olmaz bu işi çok zorlaştırır. Teknik anlamda verilecek en iyi taktik sabit bir hareket belirleyip zemini hareket ettirmektir. Bu sayede bir sürü hareket belirlemezsin. Sadece 1 hareketi döngüye sokup zemini oynatırsan daha basit olur

Şey yaptım ben... Tek bir png dosyasında 3 tane hareket şekli oldu. 1.hareketinde duruyo 2.hareketinde sağ ayağıyla öne gidiyo 3.hareketinde sol ayağıyla öne gidiyo bunu döngüye alıyorum her adım attığında da ekranda resmi height veya width'iyle oynayarak hareket ettiriyorum...

karakteri hareket ettirmek yerine zemini hareket ettirmem daha zahmetli olmaz mı? çünkü zeminde evler falan olucak ve hepsi ayrı bi resim... yani bi karakterin pozisyonunu oynatmak var bi de zeminle beraber evin vs de pozisyonunu oynatmak yani bi karakter gidecek diye dünya gidecek onun hatrına :D

whatamnotsaying
ben genelde ünide okurken , 1 adobe flash programı vardı onla yaptırmıştı hoca, 2 autocad programı ile yaptırmıştı, videoya alıp yürüyordu, hatta otomatik garaj ve uçak çarpışan araba, havuz sonra, dogan batan güneş vb yaptırmıştı ama 3 boyuttu herhale yaptığımız öyle hatırlıyom 2 boyutta yapılırmı bilmiyom bi araştır , telefon için istersen bilmiyorum onu

autocad'e bi bakındım "AutoCAD programı kullanılarak bina tasarımı, mobilya tasarımı, bir makine parçası, dekorasyon yapılabilir. Birçok mühendisin analiz ve simülasyon yapmasına bilgisayar ortamında olanak verir. İnşaat mühendisleri ve teknikerleri proje okuma projede değişiklik yapma yada diğer programlarla entegre edebilirler." bu hoşuma gitti. peki başta dediğim o animasyonda "mousela vücut parçalarını sürükleyerek her saniyesini ayarlamak" özelliği var mı bu programda? ayrıca tasarım yaparken ne gibi kolaylıklar sağlıyor hatırlıyor musun?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.