Pc hızlandırmak için ne yapmamız gerek

harasad

Katılımcı Üye
14 Eyl 2023
309
108
Herkese merhaba,

İ7 8. Nesil
512 m2 ssd
24 ram

Laptop fakat çok yavaş aynı marka başka laptop i5 8 ram olmasına rağmen 5 kat daha hızlı

bu pc için ne yapmam gerekli şimdiden teşekkürler

Rebelkan

Blue Team Lider Yrd.
12 Şub 2019
1,922
942
Bu gibi olaylara bazen tarayıcılar sebep olabiliyor veya sonradan kurduğun bazı programlar hatta tarayıcı eklentiler bile. Aynı durum benim de başıma gelmişti, Firefox'u kaldırdıktan sonra laptop tekrar full performans çalışmaya başlamıştı. Bunun gibi bir sebep olabilir.

Kolay gelsin, iyi forumlar.

Merhabalar,

Ek olarak bir şey eklemek istiyorum.Google Tarayıcısıda çok sorun çıkartıyor o sebeb Brave Tarayıcısını öneririm.İntel Sürücülerini resmi sitesinden Intel® Driver & Support Assistant bu linkten kontrol edebilirsin.Ekran kartı güncellemelerinide kontrol et.
Görev Yöneticisinde Başlangıç Uygulamalarını ayarlayabilirsin.

BlackCode95

Yeni üye
28 Eyl 2023
18
5
Herkese merhaba,

İ7 8. Nesil
512 m2 ssd
24 ram

Laptop fakat çok yavaş aynı marka başka laptop i5 8 ram olmasına rağmen 5 kat daha hızlı

bu pc için ne yapmam gerekli şimdiden teşekkürler
bendede aynısı oldu mesala fark etmedin laptopda 3 tarayıcı var opera, edge ,firefox, sildim çok iyi çalıştı kullanmadığın tarayıcılar dan olabilir

harasad

Katılımcı Üye
14 Eyl 2023
309
108
Bu gibi olaylara bazen tarayıcılar sebep olabiliyor veya sonradan kurduğun bazı programlar hatta tarayıcı eklentiler bile. Aynı durum benim de başıma gelmişti, Firefox'u kaldırdıktan sonra laptop tekrar full performans çalışmaya başlamıştı. Bunun gibi bir sebep olabilir.

Kolay gelsin, iyi forumlar.
Teşekkürler fakat fotmatta attım ama yok yavaş hala

Merhabalar,

Ek olarak bir şey eklemek istiyorum.Google Tarayıcısıda çok sorun çıkartıyor o sebeb Brave Tarayıcısını öneririm.İntel Sürücülerini resmi sitesinden Intel® Driver & Support Assistant bu linkten kontrol edebilirsin.Ekran kartı güncellemelerinide kontrol et.
Görev Yöneticisinde Başlangıç Uygulamalarını ayarlayabilirsin.
Teşekkürler fakat sadece tarayıco değil programda çalışması yavaş

bendede aynısı oldu mesala fark etmedin laptopda 3 tarayıcı var opera, edge ,firefox, sildim çok iyi çalıştı kullanmadığın tarayıcılar dan olabilir
Teşekkürler

harasad

Katılımcı Üye
14 Eyl 2023
309
108

'Ra

Ticaret Kategori Sorumlu Yardımcısı
21 Kas 2015
2,432
981
Merhabalar

yazılımsal olarak driver kurulumlarına bakabilirsiniz eski driverlarınız güncel tutarak hızlandırabilirsiniz

donanımsal olarak işlemci macunu işlevini kaybetmiş olabilir bunu yeni macun sürerek çözebilirsiniz ve fanları temizlemenizi öneririm yapabilirseniz sentetik tinerle ram temizliğide yapınız.

İyi Forumlar

harasad

Katılımcı Üye
14 Eyl 2023
309
108
Merhabalar

yazılımsal olarak driver kurulumlarına bakabilirsiniz eski driverlarınız güncel tutarak hızlandırabilirsiniz

donanımsal olarak işlemci macunu işlevini kaybetmiş olabilir bunu yeni macun sürerek çözebilirsiniz ve fanları temizlemenizi öneririm yapabilirseniz sentetik tinerle ram temizliğide yapınız.

İyi Forumlar
Merhabalar sanırım pc yi çöpe atacağım :) lenovodan randevu aldım bakalım artık mesajınız için teşekkürler.

'Ra

Ticaret Kategori Sorumlu Yardımcısı
21 Kas 2015
2,432
981
çöpe atmak yerine dediklerini yaparak tekrar deneyebilirsiniz ama yinede siz bilirsiniz çözüldüyse çözüldü atınız

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.