PHP - Bildirim Sistemi [AJAX Otomatik Güncelleme]

LosT

Yaşayan Forum Efsanesi
5 Şub 2015
8,116
31
-
PHP - Bildirim Sistemi [AJAX Otomatik Güncelleme]

rNL3vH.png

Çoğu sitede kullanıcıyı elde tutmak ve bilgi alışverişinde bulunmak için bildirim sistemi vazgeçilmezdir. Bunun için sizlere kendi yazmış olduğum bildirim sistemini veriyorum. CSS ile fazla uğraşamadım her zamanki gibi vaktim kısıtlıydı gece yapabildiğim kadar yaptım :D Kodlara kısa açıklamalar koydum bu sayede değiştirmek isterseniz zorlanmazsınız ayrıca öğrenmek isteyen arkadaşlarım da zorlanmaz.

4dKDtQ.png

rNLUdo.png

- Sayfa yenilenmeden anlık bildirim alma,
- Kullanıcı bildirime baktığında anlık olarak bildirim görüldü olarak işaretlenir,
- Veritabanında tek bir tablo içerisinde tutulmuştur.

4dKDtQ.png

rNLwYQ.png

PHP
JS/JQuery
HTML
CSS
SQL

4dKDtQ.png

rNLeTU.png

Klasörü localhost'unuza atıp klasör içerisindeki SQL dosyasını bildirim_sistemi isimli tablo içerisine "İçe Aktar" yaparak atın.

4dKDtQ.png

rNLmCy.png

Yeni bildirim yokken:

H1JQhT.png

Tümü yeni bildirim:

CJVCMi.png

Sonradan gelen yeni bildirim:

kAyFCD.png

4dKDtQ.png

rNLviM.png

Dosya.tc
MediaFire
GitHub

4dKDtQ.png

rNL2Uj.png

VirusTotal [0/58] (TEMİZ)

4dKDtQ.png

CckryH.gif

Son düzenleme:

Phoique 7

Katılımcı Üye
14 Mar 2017
505
1
Manisa
Selamlar, keşke kodları github gibi servislere atsaydınız. İncelemek için indirmek falan zor oluyor. Socket kullanmadığınızı az buçuk tahmin etmiştim ama kodları açınca da soket olmadığını gördüm zaten. Bu tarz sistemlerde arka planda web socket çalışması gerekiyor. Sizin sisteminize göre her 3 saniyede bir istek atmak başlangıç için performans sorunu yaratmasa da, ileride tam bir problem olacaktır. En hızlı yöntem JavaScript tarafında Socket.io kullanmak. :))

LosT

Yaşayan Forum Efsanesi
5 Şub 2015
8,116
31
-
Selamlar, keşke kodları github gibi servislere atsaydınız. İncelemek için indirmek falan zor oluyor. Socket kullanmadığınızı az buçuk tahmin etmiştim ama kodları açınca da soket olmadığını gördüm zaten. Bu tarz sistemlerde arka planda web socket çalışması gerekiyor. Sizin sisteminize göre her 3 saniyede bir istek atmak başlangıç için performans sorunu yaratmasa da, ileride tam bir problem olacaktır. En hızlı yöntem JavaScript tarafında Socket.io kullanmak. :))

Zaten atmıştım da eklememiştim sen iste yeter ki :)
https://github.com/xLosTTeaM/php_bildirim_sistemi/tree/branch
Socket.io ile yapılmış verisyonunu da haftaya atacağım :)

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.