Play Store'a giremiyorum

ZuL-RaA

Kadim Üye
9 Ara 2017
5,550
837
Semerkant
Ayarlardan
Google Play Hizmetlerinin verilerini silin
Daha Sonra Google Play Store in verilerini silin
Daha sonra Google Play Oyunlar ın verilerini silin
SOnra yeniden başlatın
Daha sonra google play oyunlara girip bi oyun seçin
ve oyunun üs tarafındaki play store remine tıklayın buda sizi play store a atacaktır.
Böylece sorun çözülmüş olacaktır.

Tellioglu

Üye
17 Tem 2016
94
0
lucky'den kaynaklanıyor. konumunu tam olarak bilmiyorum ama nasıl windowsda etc/hosts dosyası varsa aynısından androidde de var. o dosyanın konumunu bulup içerisindeki engelli linkleri silmen gerekiyor.

Zamanında ben de çok uğraşmıştım çözüme böyle ulaştım.

Son düzenleme:

'Börteçine

Kıdemli Moderatör
25 Şub 2016
7,601
773
merhaba değerli üyemiz
bu seçenekleri deneyin

Önbelleği boşaltın
Önbellek, verilerin telefonunuzda geçici olarak tutulduğu bir bölümdür. Google Play’e girişte bir sorun yaşıyorsanız ilk olarak bu adımı denemenizi öneririz.

Önbelleği boşalmak için; Ayarlar>Daha fazla>Uygulama yöneticisi>Google Play hizmetleri>Önbelleği temizle yolunu izlemelisiniz.

Verileri silin
Özbelleği temizlemek işe yaramadıysa ikinci adım olarak verileri silin. Bunun için takip emeniz gereken yol; Ayarlar>Daha fazla>Uygulama yöneticisi>Google Play Store>Veriyi sil olmalıdır.

Verileri sildikten sonra Google Play’in başlangıçtaki haline döneceğini ve birçok kayıtlı verinin sileneceğini de belirtelim.

Güncellemeleri kaldırın
İlk iki adımdan sonra hala çalışmayan Google Play için yapılabilecek üçüncü şey Google Play Store’daki güncellemeleri kaldırmak. Bunun nedeni hatanın belki de son güncellemeden kaynaklanıyor olabilmesidir.

Ayarlar>Daha fazla>Uygulama yöneticisi>Google Play Store>Güncellemeleri kaldır yolunu izleyerek üçüncü adımı uygulayabilirsiniz. Ancak bu adımdan sonra Google Play’in, telefonunuzu ilk satın aldığınızdaki versiyona düşeceğini bilmelisiniz.

İndirme yöneticisini aktif edin
Bilerek ya da bilmeyerek indirme yöneticisini pasif hale getirdiyseniz bu da Google Play’in çalışmasını engelleyen sebeplerden olabilir.

Ayarlar>Daha fazla>Uygulama yöneticisi>Hepsi>İndirme Yöneticisi yolunu izleyerek ilgili sayfaya ulaşın. Sayfada eğer “Devre dışı bırak” yazan bir buton varsa zaten aktif demektir. Yoksa, “Etkinleştir” butonuna basmalısınız.

Google Play hesabınızı kaldırın ve tekrar kurun
Ayarlar>Hesaplar>Google yolunu izleyerek kullandığınız hesabın üzerine dokunun. Daha sonra karşınıza çıkan sayfada “Hesabı kaldr” butonuna dokunun. Böylece hesabınız tamamen kalkacaktır.

Bu işlemden sonra cihazınızı yeniden başlatıp Ayarlar>Hesaplar>Hesap ekle>Google yolunu izleyerek yeniden hesabınızı ekleyin.

'BLACK'

Uzman üye
25 Mar 2018
1,317
2
//İNSTAGRAM
merhaba değerli üyemiz
bu seçenekleri deneyin

Önbelleği boşaltın
Önbellek, verilerin telefonunuzda geçici olarak tutulduğu bir bölümdür. Google Play’e girişte bir sorun yaşıyorsanız ilk olarak bu adımı denemenizi öneririz.

Önbelleği boşalmak için; Ayarlar>Daha fazla>Uygulama yöneticisi>Google Play hizmetleri>Önbelleği temizle yolunu izlemelisiniz.

Verileri silin
Özbelleği temizlemek işe yaramadıysa ikinci adım olarak verileri silin. Bunun için takip emeniz gereken yol; Ayarlar>Daha fazla>Uygulama yöneticisi>Google Play Store>Veriyi sil olmalıdır.

Verileri sildikten sonra Google Play’in başlangıçtaki haline döneceğini ve birçok kayıtlı verinin sileneceğini de belirtelim.

Güncellemeleri kaldırın
İlk iki adımdan sonra hala çalışmayan Google Play için yapılabilecek üçüncü şey Google Play Store’daki güncellemeleri kaldırmak. Bunun nedeni hatanın belki de son güncellemeden kaynaklanıyor olabilmesidir.

Ayarlar>Daha fazla>Uygulama yöneticisi>Google Play Store>Güncellemeleri kaldır yolunu izleyerek üçüncü adımı uygulayabilirsiniz. Ancak bu adımdan sonra Google Play’in, telefonunuzu ilk satın aldığınızdaki versiyona düşeceğini bilmelisiniz.

İndirme yöneticisini aktif edin
Bilerek ya da bilmeyerek indirme yöneticisini pasif hale getirdiyseniz bu da Google Play’in çalışmasını engelleyen sebeplerden olabilir.

Ayarlar>Daha fazla>Uygulama yöneticisi>Hepsi>İndirme Yöneticisi yolunu izleyerek ilgili sayfaya ulaşın. Sayfada eğer “Devre dışı bırak” yazan bir buton varsa zaten aktif demektir. Yoksa, “Etkinleştir” butonuna basmalısınız.

Google Play hesabınızı kaldırın ve tekrar kurun
Ayarlar>Hesaplar>Google yolunu izleyerek kullandığınız hesabın üzerine dokunun. Daha sonra karşınıza çıkan sayfada “Hesabı kaldr” butonuna dokunun. Böylece hesabınız tamamen kalkacaktır.

Bu işlemden sonra cihazınızı yeniden başlatıp Ayarlar>Hesaplar>Hesap ekle>Google yolunu izleyerek yeniden hesabınızı ekleyin.

16player16 keşke işe yarasa :))

ByBaggins

Kıdemli Üye
2 May 2016
2,347
1
freedom diye bir hile programı vardı onu önce durdurmadan sildiyseniz direkt bu sorun oluyordu. kullandıysanız çözümünü internette araştırın vardı. bulamazsanız yardımcı olurum.

jGozluk

Uzman üye
24 Ağu 2017
1,927
4
Russia
Merhabalar ;

Google Play Store uygulama önbelleği temizlendiği halde problem hala devam ediyor ise; Google Play Store 3.5.15’i indirerek Ayarlar kısmından ‘Bilinmeyen Kaynaklar’ aktif edilmelidir. İndirilen güncel Google Play Store APK dosyası olmalıdır.

İyi Forumlar Dilerim.

'BLACK'

Uzman üye
25 Mar 2018
1,317
2
//İNSTAGRAM
freedom diye bir hile programı vardı onu önce durdurmadan sildiyseniz direkt bu sorun oluyordu. kullandıysanız çözümünü internette araştırın vardı. bulamazsanız yardımcı olurum.

Lucky Patcher kullanmıştım ByBaggins hocam :))
ByBaggins hocam freedom çözümündeki hosts dosyası bende de vardı. Sildim telefonu yeniden başlattım fakat yine girmiyor :))

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.