Python Karşı Tarafa Otomatik Modül Yüklettirme

Zonza

Katılımcı Üye
26 Mar 2016
923
0
İzmir
[COLOR="WhiteMerhaba arkadaşlar, ben Black Viking. Kafama esti böyle bir şey yazmaya çalıştım..
Şimdi bir virüs yazdınız ama karşı sistemde çalışması için third-party bir modül gerekiyordur, böyle bir şeyi kodun tepesine yazarak modülü kullanıcının onayı olmadan yükletebilirsiniz(Linux'ta çalışmayacaktır, çünkü modülü yükleyebilmek için root yetkileri ile scriptin çalıştırılması gerek."sudo falan_filan.py" gibi...)

Ya da iyi yanından bakalım, programınızı yazdınız bitirdiniz ve kullanıcıların kullanımına açacaksınız. Ama herkes Python'a modül yüklemeyi bilmek zorunda değil, bu yazdığım bir kaç satır kod ile modülleri programa yükletip daha rahat bir şekilde kullanılmasını sağlayabilirsiniz.

Bunun yerine bir "setup.py" de yazabilirsiniz tabii, ama tercih meselesi. Ama bir virüs için bu daha mantıklı. :)

Hatta bunu "exec" veya "eval" kullanarak bir satır hailne getirebilirsiniz, dikkat çekmesin diye :)

Gist: [URL="https://tik.lat/02WC0"] https://gist.github.com/blackvkng/749e4825a9766360a25fe2fe4ad57b9b[/URL]

3voJj5.png

[/COLOR]

Son düzenleme:

NightBreather

Katılımcı Üye
21 Ağu 2016
591
0
Windows cahiliyim fakat sınırlı yetkilere sahip bir hesap açtım onda test ettim.
Windows 10'da da admin yetkilerine sahip olmayan bir hesapta pip kullanmıştım, herhangi bir izin istememişti ama.

vallahi ben normalde elle bile kullanırken yönetici onayı istiyıor.Ama bilmiyorum bende windowsda yeniyim.:D

CyberNeeG

Uzman üye
4 Ocak 2016
1,155
1
777
Merhaba python konuların çok iyi zonza(black viking) Daha çok konu paylaşsan çok iyi olur python alaninda

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.