Python Web Geliştirme Ve Script İçin İyi Bir Seçimmi?

Pkion

Üye
26 Haz 2020
95
0
C H I N A
Başlıktada Belirttiğim Gibi Python Web Geliştirme Ve SqlMap Tarzı Scriptler Yazmak İyi Bir Seçimmi
Web Geliştirme Olarak Flask Kullanmayı Tercih Ediyorum?

SiyahYunus

Katılımcı Üye
4 Ocak 2020
560
2
web geliştirme için ve başlangıç olarak python güzel bu dilde ustalaştıktan sonra c# ve c+ dillerine geçiş yapmanı tavsiye ederim, başarılar :)

C+ Diye bi dil olduğunu ilk defa duydum. C vardır birde C++, Ayrıca C++ da nasıl bir web ortamı bekliyorsun şaşkın durumdayım.
Pkion Herşeyi amacınca kullanmak gerek. Evet python web içinde kullanılabilir ama. Bunun için WEB dilleri yani HTML, Css , Js, Php Gibi diller daha çok işine yarayacaktır. Python(Django) a nazaran. Ama yine de py ile web geliştireceğim diyorsan geliştirebilirsin. Ama tavsiyem html den başla gerisi gelir yönünde. İyi forumlar.

MendeburMarul

Katılımcı Üye
17 Haz 2020
659
0
Andromeda
C+ Diye bi dil olduğunu ilk defa duydum. C vardır birde C++, Ayrıca C++ da nasıl bir web ortamı bekliyorsun şaşkın durumdayım.

Pkion Herşeyi amacınca kullanmak gerek. Evet python web içinde kullanılabilir ama. Bunun için WEB dilleri yani HTML, Css , Js, Php Gibi diller daha çok işine yarayacaktır. Python(Django) a nazaran. Ama yine de py ile web geliştireceğim diyorsan geliştirebilirsin. Ama tavsiyem html den başla gerisi gelir yönünde. İyi forumlar.
Not!

Su anda pythonda flask diye bir kutuphane var, facebook ve instagramda programlarinin belli bir kismini flask olarak gelistiriyor.
c++ dada cok guzel web ortamlari gordum, sadece hayal gucu. bu arada Django ile yazilan sitelerde basit degiller, flask zaten html ve css ile entegreli.

LosT

Yaşayan Forum Efsanesi
5 Şub 2015
8,116
31
-
Py için host bulmak zor. Yeni başlayanlar için PHP önerilir. Güvenlik, esneklik konusunda Py daha iyi. Büyük projelerde Python, küçük projelerde PHP daha iyi performans sergiler. Karar sana kalmış :)

Soulfly12

Katılımcı Üye
16 Mar 2017
366
1
Php öğrenmeni tavsiye ediyorum en basitinden yapılan çoğu fake scriptler php css vb diller aracılığı ile yapılıyor

Phoique 7

Katılımcı Üye
14 Mar 2017
505
1
Manisa
Py için host bulmak zor. Yeni başlayanlar için PHP önerilir. Güvenlik, esneklik konusunda Py daha iyi. Büyük projelerde Python, küçük projelerde PHP daha iyi performans sergiler. Karar sana kalmış :)

Güvenlik ve esneklik konusunda neden python daha iyi? Php güvenli değil mi yani yıllardır var olan bir dil. Bu zamana kadar kaç büyük projede bulundunuz da Python büyük projelerde daha iyi performans sergiler diyorsunuz? Php gayet de büyük projelerde de güzel performans sergiliyor.

LosT

Yaşayan Forum Efsanesi
5 Şub 2015
8,116
31
-
Güvenlik ve esneklik konusunda neden python daha iyi? Php güvenli değil mi yani yıllardır var olan bir dil. Bu zamana kadar kaç büyük projede bulundunuz da Python büyük projelerde daha iyi performans sergiler diyorsunuz? Php gayet de büyük projelerde de güzel performans sergiliyor.

Ben PHP ile çalışıyorum. Normalde özelden yazmam gerekirdi ancak arkadaşın kafasını karıştırma diye şuraya bir link bırakmam gerekiyor. Kolay gelsin :)
https://www.netsolutions.com/insights/10-reasons-why-python-scores-over-php-for-web-development/

Phoique 7

Katılımcı Üye
14 Mar 2017
505
1
Manisa
Ben PHP ile çalışıyorum. Normalde özelden yazmam gerekirdi ancak arkadaşın kafasını karıştırma diye şuraya bir link bırakmam gerekiyor. Kolay gelsin :)
https://www.netsolutions.com/insights/10-reasons-why-python-scores-over-php-for-web-development/

Evet makaleyi okudum. Çok saçma gelen kısımları burada söyleyipte yorumumu uzatmayacağım efendim :) Kafa karışıklığına neden olmuyorum sadece bana göre yanlış olanları ve neden diye soru soruyorum. Şu anda bir e-ticaret sistemimizin en önemli kısmı olan pos kısmını php ile yazdık ve daha hacklenme gibi bir saçmalık yaşamadık. Güvenlik konusunda sanırım php ve python/django karşılaştırması yapıyorsanız hiç adil bir karşılaştırma değil. Onun yerine php/laravel ile karşılaştırınız. Bir dilde performans da, güvenlik de sizin elinizdedir. İsterseniz framework kullanın güvenliği bir tık daha yukarı çekin, isterseniz database kısmında indexleme yapın sorgu süreleriniz düşsün, isterseniz memory cache kullanın devamlı çektiğiniz verileri daha hızlı alın. Burada direkt olarak o güvenli bu hızlı diye bir yorum yapmayın.

Not: Bu bir tartışma yorumu değildir. Yorumu lütfen modlar silmesin.

LosT

Yaşayan Forum Efsanesi
5 Şub 2015
8,116
31
-
Evet makaleyi okudum. Çok saçma gelen kısımları burada söyleyipte yorumumu uzatmayacağım efendim :) Kafa karışıklığına neden olmuyorum sadece bana göre yanlış olanları ve neden diye soru soruyorum. Şu anda bir e-ticaret sistemimizin en önemli kısmı olan pos kısmını php ile yazdık ve daha hacklenme gibi bir saçmalık yaşamadık. Güvenlik konusunda sanırım php ve python/django karşılaştırması yapıyorsanız hiç adil bir karşılaştırma değil. Onun yerine php/laravel ile karşılaştırınız. Bir dilde performans da, güvenlik de sizin elinizdedir. İsterseniz framework kullanın güvenliği bir tık daha yukarı çekin, isterseniz database kısmında indexleme yapın sorgu süreleriniz düşsün, isterseniz memory cache kullanın devamlı çektiğiniz verileri daha hızlı alın. Burada direkt olarak o güvenli bu hızlı diye bir yorum yapmayın.

Not: Bu bir tartışma yorumu değildir. Yorumu lütfen modlar silmesin.

PHP'nin avantajı, eski ve yaygın olmasından ötürü öğrenilebilecek çok kaynağının olması. Her şey elinizde tabi de ne gerek var neden uğraşalım bununla?

https://hackr.io/blog/django-vs-lar...quite seriously,uses Django for their website.

CNtd9Q.png

v3YYdo.png

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.