Sistem Özelliklerim İyi Fakat FPS Alamıyorum

Rayea

Katılımcı Üye
30 Eyl 2017
440
0
Sistem Özelliklerim İyi Bazı oyunların minimum gereksinimlerine bakıyorum benimki kat kat daha iyi

16 GB Ram i7 4.nesil 2gb GT840 Ekran kartım felan var minimum'da 8 gb i3 felan gösteriyor ama oyunda 20 fps civarı alıyorum neden olur acaba?

Moderatör tarafında düzenlendi:

S9NTX

Özel Üye
19 Ağu 2017
6,386
1,405
Bilgisayarin darboğaz yapıyor olabilir veya oyunlarda sistemin ile ilgili optimize sorununu olabilir her oyunda oluyorsa çok büyük ihtimalle darboğaz yapıyordur

FHeaD

Uzman üye
17 Nis 2015
1,387
1
Sayın LiveCC

Ekran kartınızı NVdia denetim masasından performans moduna sokun. Bilgisayarınız işlemci kısmında darboğaz yaşatıyor olabilir. Bazı oyunlar ekran kartınızı görmeyebiliyor ekran kartınızın çalıştıgını kontrol edin. İşletim sisteminizden kaynaklı sorun yaşayabilirsiniz. Windows 10 yüklü değilse yüklemenizi tavsiye ederim birçok oyunda optimize şekilde çalışıyor. Sorun düzelmez ise fazla önermem ama overclock yapmayı deneyebilirsiniz.

İyi Forumlar

zTeu

Yeni üye
17 Mar 2019
27
0
WorldWibeWeb
xboxun anlam vermedğim oyun yakalama sistemi var onu kapattığından emin ol arama çubuğuna oyun çubuğu yaz orada açık olan şeyler varsa kapat ayrıca ekran kartının güncel sürümlerini nvidia geforce'den güncellemeyi unutma,senin sistemin benimkiyle neredeyse aynı ama ben fortnite'de düşük fps alıyorum oyunun optimizasyonunun çok iyi olduğunu düşünmüyorum çözünürlüğü düşürerek 4:3 yaptım ve o şekilde sabit 60 fps oynadım yani demek istediğim sorun oynadığın oyunun optimizasyonunun iyi yapılıp yapılmaması da olabilir. İyi günler dilerim

Rayea

Katılımcı Üye
30 Eyl 2017
440
0
Sayın LiveCC

Ekran kartınızı NVdia denetim masasından performans moduna sokun. Bilgisayarınız işlemci kısmında darboğaz yaşatıyor olabilir. Bazı oyunlar ekran kartınızı görmeyebiliyor ekran kartınızın çalıştıgını kontrol edin. İşletim sisteminizden kaynaklı sorun yaşayabilirsiniz. Windows 10 yüklü değilse yüklemenizi tavsiye ederim birçok oyunda optimize şekilde çalışıyor. Sorun düzelmez ise fazla önermem ama overclock yapmayı deneyebilirsiniz.

İyi Forumlar

Performans modunda bu arada win 10 yapacağım en yakın zamanda Teşekkürler.

xboxun anlam vermedğim oyun yakalama sistemi var onu kapattığından emin ol arama çubuğuna oyun çubuğu yaz orada açık olan şeyler varsa kapat ayrıca ekran kartının güncel sürümlerini nvidia geforce'den güncellemeyi unutma,senin sistemin benimkiyle neredeyse aynı ama ben fortnite'de düşük fps alıyorum oyunun optimizasyonunun çok iyi olduğunu düşünmüyorum çözünürlüğü düşürerek 4:3 yaptım ve o şekilde sabit 60 fps oynadım yani demek istediğim sorun oynadığın oyunun optimizasyonunun iyi yapılıp yapılmaması da olabilir. İyi günler dilerim

GeForce Experience güncelle tuşuna bastığımda bir şey olmuyordu silip tekrar yükleyeceğim Teşekkürler.

GroMsx125

Kıdemli Üye
5 Haz 2016
3,018
5
23
J A P O N Y A
4gb ram, 2gb geforce 820m ekran kartı i5-5200u işlemci ile gta 5i sorunsuz oynuyorum pc yağ gibi akıyor 10 sn gibi bir sürede açılıyor ve 17 gb boş yeri var 500gb'den :D iyiki almışım dedirtiyo bu Acer bana.

porsukhak

Uzman üye
23 Ağu 2017
1,753
2
T.Ü.R.K
Merhabalar öncelikle oyunlar grafik bakımından artık çok gelişti bunun için özel oyun ekran kartları var . artık yeni nesil oyunlarda Ram veya hafızadan ziyade ekran kartının kalitesine bakıyor sisteminiz ne kadar minimal değerlerin üstünde olsa da bu etken önemli bir etken aynı sorun bende de var sistem özelliklerim gayet iyi fakat bilgisayarın masaüstü olmaması da bir dezavantajdır oyun oynayan birisi için Laptoplar biraz daha bu konuda geri kalmıştır ısınma babında sistemde donmalara sebebiyet vermektedir . Size tavsiyem bilgisayarın bu yaz aylarında sıcaklığını takip etmeniz bu çok fazla kare hızı düşüşüne sebebiyet verebiliyor .. İyi forumlar

metin40

Katılımcı Üye
23 Nis 2012
289
0
K.Maraş
4600 işlemci gt840a darboğaz yapmaması lazım bir kere. Ama gt840la da her oyunda yeterli fps almak artık mümkün değil. Sizi muhtemelen ekran kartınız limitliyor. Tabi oyundayken arka plan uygulamalarını olabildiğince kapalı tutmanın yararı olabilir.

AYTGMN

Üye
14 Ocak 2019
154
0
Gorev yoneticisine gir elin delete de olsun sonra basla gorevleri oldurmeye tabi gereksizleri sonra ekran kartini guncelle sonra ccleaner ve advanced systemcare PRO ile sistemi temizle avast premiere veya Malwarebytes ile virus tarat. Guc ayarlarindan max islemci kullanimi 100 min islemci kullanimi da 98 falan olsun. Sorun cozulmustur hatta fazladan fps alirsin

Bide abartmadan overclock yap

Rapture

Kıdemli Üye
16 Eyl 2018
3,578
1,405
Black Sheep
Merhabalar, senin için bir araştırma yaptım ve bazı yollar buldum:

1. GameDVR'ı devredışı bırakınız
  2. Bilgisayarıma sağ tıkla > Özellikler > Gelişmiş Sistem Ayarları > Performans ayarları > En iyi performans için ayarlayınız
  3. Denetim masası > arama çubuğundan güç yaz ve güç ayarlarına gir > Yüksek performansı seçiniz
  4. CS:GO steam başlangıç ayarlarında -high -novid ayarlarını da koyunuz
  5. CS:GO grafiklerini 4:3'e ayarla ve 1024x768 yap çözünürlüğü ve her şeyi en düşük ayara alınız
  6. Youtube'da Unlost'un kanalında bazı ayarlar cfg dosyasında gösterilmişti. İşine yarayabilecek komutlar veriyor. Bakmanı tavsiye ederim.
Unlost:

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=6jAVQTlOSEk[/ame]

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.