Telefonu Flipper Zero'ya çevirme

wildwolf726

Yeni üye
26 Eki 2023
32
5
Telefonu Flipper Zero'ya dönüştürmek istiyorum. Telefonumum kendisinde kızıl ötesi sensör bulunuyor.
Örnek veriyorum, bir alışveriş merkezindeki televizyonu kapatmak gibi.
Bunları telefonda nasıl yapabilirim. Tekrar hatırlatma "Telefonumun kendisine özel kızın ötesi sensör bulunuyor."

Maroaa

Üye
13 Mar 2023
192
91
Androidinizi Flipper Zero'ya dönüştürebileceğinizi sanmıyorum, donanımda bir androidin yapabileceği pek çok işlevsellik var ama hepsi değil. Bir Flipper, NFC etiketlerini okuyup kopyalamanın yanı sıra farklı frekansları dinleyebilir ve yeniden üretebilir. Kullanabileceğiniz çeşitli araçlar var ancak aslında androidinizi Flipper Zero'ya dönüştüremezsiniz, aksi takdirde Flipper'ın kendisini satın almak uygun olmaz. Öte yandan, Raspberry kullanarak ve Bluetooth, NFC vb. için birkaç modül ekleyerek kendinize Flipper Zero'nun özel bir versiyonunu yapmayı deneyebilirsiniz, ancak bunun sabır ve bütçe gerektireceğini söylemeliyim.

NFC Tools uygulaması bazı işlevlerini kapsar. Geriye kalan her şey arduino'da ucuza yapılabilir. Telefonunuzu kullanmak istiyorsanız kızılötesi kontrol için bir usb-c kızılötesi dongle da alabilirsiniz.

DarkS0LDIER

Deneyimli Moderatör
5 Ara 2019
1,764
409
Sydney
Yapamazsın tamam kızılötesi var da flipper zeroda bulunan diğer temel özellikler var mı telefonda hiç baktın mı onlara?
Ayrıca telefonu her isteyen kişi flipper zero yapabilse adamlar flipper zeroyu 15 dolardan satmaz ücretsiz yaparlardı direkt

wildwolf726

Yeni üye
26 Eki 2023
32
5
Yapamazsın tamam kızılötesi var da flipper zeroda bulunan diğer temel özellikler var mı telefonda hiç baktın mı onlara?
Ayrıca telefonu her isteyen kişi flipper zero yapabilse adamlar flipper zeroyu 15 dolardan satmaz ücretsiz yaparlardı direkt
1.si telefon kısmen bile olsa flipper zero işini girebiliyor fakat yapmayı bilmiyorum. 2. 15 dolar değil 200-300 dolardan fazla

BlackDynamite

Katılımcı Üye
7 Kas 2023
986
380
telefonda NFC var bu kullanaılabilir ama ne kadar etki eder onu bilemem
bu kadar parcası var flpperın

tild3361-3236-4565-a237-393166666331__explosion-new.jpg

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.