Telegram adminleri nasıl para kazanıyor

moon02

Yeni üye
19 Kas 2019
5
0
Merhaba uzun süredir ortalıklarda yoktum
Bir soru sormak için eski hesabımı tekrar actım yakın zamanda aktif olarak burda olacağım sorum şu bu aralar herkezin bildiği gibi telegram da bir sürü grup türedi
İllegal alımsatım hariç diger telegram gruplarında nasıl para kazanılıyor adminler bu gruplardan nasıl kazanıyor ?

I AM EAC0D3Rx

Uzman üye
17 Eyl 2023
1,727
20
930
Matrix
İllegal olmasa bile, çoğu telegram kanalları ticarate dayalı legal alım satım kanalları. Herkesin kendi pazarına göre telegram kanalları var, örnek olarak bir oyunun oyun içi item vs. alım satım kanalı gibi, veya tekstil ürünleri satış kanalı gibi. O kanallarda da bu işi yapan insanlar toplanıyor ilanlarını paylaşıyor, satış esnasında da kanal yetkilisi aracı oluyor ve her iki taraftan da komisyon alıyor.

'Anka

Basın&Medya Ekibi Kıdemli
8 Eyl 2021
3,385
118
2,578
Merhaba, şimdi telegram adminlerinin para kazanmasını için bir çok etmen olabilir. Mesela büyük sayılı bir kanalı vardır, oradan reklam paylaşarak yüklü para alabilir. Ya da eğitim, ürün, hizmet vb. Şeyler satarak yine oradan gelir elde edebilir. Onun haricinde pek bir kazanç yoktur diye düşünüyorum.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.