Telegram Çöplüğü

klamhat

Üye
8 Ocak 2011
103
46
Telegram da dönen kirli olayları biliyosunuzdur bunlar hakkında ne düşünüyorsunuz, bunlar neden engellenmiyo ?​

klamhat

Üye
8 Ocak 2011
103
46
hocam k*mar dönüyor, iğrenç videolar bulunduruyor, +18 videolar bulunduruyor, ö/üm videoları bulunduruyor. Ama devletlerin hiçbiri bu duruma el atmadı
Trafiğin neredeyse %60 ını bu alan oluşturuyor
Kartcılık, P*rn, Airdrop, Abazacılık gibi gibi..
değer kaybetmesini isterler mi?
Bahsettiğim şeyler bunlar tam olarak, binlerce grup var kirli ticaretlerin döndüğü ayrıca ticaretler de dönüyo ciddiye alınması gerekiyo şahsen

WHITERUBY

Uzman üye
20 Şub 2023
1,684
6
1,582
🔱
Telegramın kendilerine zarar verecek kadar ileri giderlerse, o zaman bi'şeyler yapılabilir. zor ihtimal, kazanan kazanıyor.

Blueteamforse

Asistan Moderatör
17 Ağu 2023
222
5
96
Moderasyon
Telegram da dönen kirli olayları biliyosunuzdur bunlar hakkında ne düşünüyorsunuz, bunlar neden engellenmiyo ?​
Merhaba @klamhat

Telegram türkiye taraflı bir bölgesi olmadığından dolayı ip adresleri paylaşılmıyor bu konu discord içinde geçerli.

Ama biraz daha devam edilip el atılırsa devletin bulamayacağı şey yoktur.

Bu yüzden benim bazı emniyette çalışan arkadaşlarımdan duyduğuma göre yakın zamanda buna el atılıcak diyor.

İyi forumlar...

CH

Asistan Moderatör
28 Ocak 2019
1,558
10
729
Siber
Önüne geçilirse talep/kullanıcı azalır ve artık tercih edilmez. Buna örnek olarak ICQ'de verilebilir. En kirli işler orada dönüyor fakat takip edilmiyor.

SP

Kıdemli Üye
29 Eki 2018
2,705
14
575
Mahkeme kararıyla bile kapatıl(a)mayan sayfalar var. Dosyanın gizliliğini düşünerekten detaya girmeyeceğim. Telegram'ı illegal işler yapanlara karşı güvenilir kılan şey de bu. Ülkelerin şu anda Telegram'ı yasaklamalarından başka bir şey yapabildiklerini görmüyorum.
“Sonuç olarak, bizi herhangi bir veriyi bırakmaya zorlamak için farklı yargı bölgelerinden birkaç mahkeme emri gerekir.

Bu yapı sayesinde, tek bir hükümetin veya benzer düşünen ülkeler bloğunun insanların mahremiyeti ve ifade özgürlüğüne müdahale etmemesini sağlayabiliriz. Yalnızca bir konu, dünyadaki birkaç farklı hukuk sisteminin incelemesini geçecek kadar ciddi ve evrensel ise Telegram veriyi bırakmak zorunda kalabilir.

Bugüne kadar, hükümetler de dahil olmak üzere üçüncü taraflara 0 bayt kullanıcı verisi açıkladık.”

klamhat

Üye
8 Ocak 2011
103
46
Mahkeme kararıyla bile kapatıl(a)mayan sayfalar var. Dosyanın gizliliğini düşünerekten detaya girmeyeceğim. Telegram'ı illegal işler yapanlara karşı güvenilir kılan şey de bu. Ülkelerin şu anda Telegram'ı yasaklamalarından başka bir şey yapabildiklerini görmüyorum.
Hayır telegramdan nefret ederken bi anda hoşlanmaya başladım sfjkgrhg

tamam ağa

Uzman üye
7 Haz 2023
1,534
13
876
Devletin haberi vardır ama hangi devletten bahsettiğinize göre değişir.
Bana kalırsa müdahale etmemeleri iyi birşey, sokaktaki torbaciyida herkes biliyor ama önemli olan en baştaki.

Yakında bir göstermelik telegram leak yaparlar.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.