Tor'da VPN kullanmanın zararları!

13 May 2019
184
2
YETKILİLER LÜTFEN BU KONUYU ÖNEMLIYE ALINIZ!!!

rudvSQ.png
Eveeet şimdi sizlere söylemekten dilimde tüy bittiği tor'a giriş yaparken VPN kullanma hatasını anlatacağım!

Şimdi öncelikle abi sizin tor'la ne alıp veremediğiniz varda torun köprülerini kullanmıyorsunuz!

Biliniz ki Tor Chrome'dan daha güvenlidir ve gizlidir ve ram yeme miktarı belki 1 tık fazladır o kadar

Gelelim niçin tor'a VPN ile girmemelisiniz konusuna!
Çoğu kişi Tor'a girerken ücretsiz VPN kullanmakta ısrar etmektedirler!
Ancak bu büyük bir hatadır

ÇÜNKÜ:
Ücretsiz VPN yada Ücretli VPN fark etmez adamlar her zaman ek para kazanmak isterler ve siz onlara bu para kazanma işini tor'a girerek altın tepsi ile sunmuş olursunuz!

Çünkü siz VPN'yi kullanırken
1-Web Sayfalarını görme yetkisi
2-Sizin girdiğiniz linklerin geçmişleri
3-Ziyaret ettiğiniz Web sayfalarını değiştirmek
Bunlara ve daha sayamayacağım birçok konuya izin verirsiniz

Her ne kadar VPN'niz

Yoq vallah billah biz veri tutmuyoz dese bile

Çünkü VPN kullanma mantığı aynen şu şekildedir:
1-Web linki yaz
2-Web linkini VPN sunucusuna aktar (Aha geçmişiniz öğrenildi)
3-Sunucu ile Web sayfasını gezin(Aha site içeriğini okuma ve değiştirme)

Bu yüzden lütfen illegal işler ve tor'da KESİNLİKLE VPN kullanmayınız!
Çünkü sizin verileriniz=
Hükümete satılacak belgeler

Kısacası:

VPN kullan Anonimliğini Sat

1 TEŞEKKÜRÜ ÇOK GÖRMEYİN :)
rudvSQ.png

Son düzenleme:

huseyin2728

Yeni üye
16 Nis 2020
10
0
Yalnız log kaydı tutmadıgını söyleyen vpnler var ; Nord VPN VE Hide.me gibi bunlarla girilirse bir sakınca olacagını düşünmüyorum ve tor ağında bildiğim kadarıyla senin İP adresin başkasının oluyor başkasının İP adreside senin oluyor yani İP adresini suça bulaştırabilirler bu en son söylediğimden tam emin değilim thtde bir konuda görmüştüm.

13 May 2019
184
2
Yalnız log kaydı tutmadıgını söyleyen vpnler var ; Nord VPN VE Hide.me gibi bunlarla girilirse bir sakınca olacagını düşünmüyorum ve tor ağında bildiğim kadarıyla senin İP adresin başkasının oluyor başkasının İP adreside senin oluyor yani İP adresini suça bulaştırabilirler bu en son söylediğimden tam emin değilim thtde bir konuda görmüştüm.

Bridge yani köprüden girdiğinde ancak kimse kimsenin üstüne atılan ipsini göremez :)

21 Nis 2020
141
0
Çok güzel konu eline sağlık, umarım daha çok 'deep web'e girmek için vpn önerirmisiniz.' gibi sorularla karşı karşıya kalmayız.

'Türk

Moderasyon Tim Direktör Yrd.
5 May 2020
2,439
1,520
K E R K Ü K
çok yararlı bir konu olmuş elinize sağlık

eHu eHu toR broWseR e Vpnsİz grersan Şu siTe sana viRüs atr polis bulur.

diyenlere bu konuyu atacağım teşekkür ederim kıymetli bilgiler için.

Patrick Jane

Uzman üye
1 May 2019
1,499
3
Cehennem

Her vpn log tutar.
senin yaptığın bir suçu neden üstlensinler ki?

S79 MeDuSa

Katılımcı Üye
29 Şub 2020
339
5
Karar verirmisiniz artık güvenilirmi güvenilir değil mi?
Sonuç olarak hepsi kayıt tutuyor 2 kişi bilecegine 1 kişi bilsin diyerek ayrı ayrı kullanın olsun bitsin

OptimumTr

Katılımcı Üye
8 Eyl 2016
747
1
Teşkilat
Karar verirmisiniz artık güvenilirmi güvenilir değil mi?
Sonuç olarak hepsi kayıt tutuyor 2 kişi bilecegine 1 kişi bilsin diyerek ayrı ayrı kullanın olsun bitsin

---

Merhaba,

Bununla ilgili forumda birçok kez yazdım, burada da netleştirelim.
Ücretsiz vpn'lerden kesinlikle uzak durulmalı, ücretli vpn'lerde ise başta Nord ve Express olmak üzere önerdiğim 4-5 Vpn var.

Tor'da vpn kullanmayın falan diyenlere kulak asmayın ben kesinlikle vpn kullanımını tavsiye ediyorum ama her vpn'i değil.

Bir mesajımdan da alıntı bırakıyorum buraya:

Merhaba,

Tor'u tek başına kullandığınızda bile İSS kurumları tarafından ağ trafiğinizin izlenmesi çok ama çok zordur.
Ama tam anonimlik istediğimizde şu zordur dediğimi imkansız hale getirmek için iki farklı yöntem uygularız:

1• Önce NordVpn gibi sıfır kayıt politikasına sahip bir VPN aracılığıyla vpn ağına bağlanırız ve daha sonra Tor ağına bağlanırız. Bu yöntemin adı VPN Over TOR yani VPN üzerinden TOR yöntemidir.

2• Önce yine NordVpn'den Onion ağına bağlanırız (Çok az vpn bu özelliğe sahiptir) sonra *isteğe bağlı* başka bir vpn sunucusuna da bağlanıp ardından en son TOR ağına bağlanırız ki bu yöntem en üst düzey güvenliği sağlar, yavaştır ve çok kullanılmaz. Bu yönteme de Onion Over VPN + TOR deriz.

---​

ThePhantom

Katılımcı Üye
13 Şub 2016
394
1
Sence ?
Saçmalık tamamen.Zaten anonim olarak bir köprü istemcisinde bulunmak için VPN kullanıyor ve VPN+Tor bridge +Relay+Browser kullanıyoruz.VPN olmadan hiçbirşey olmaz

MendeburMarul

Katılımcı Üye
17 Haz 2020
659
0
Andromeda
Yanlış bilgilendirme!

Torla belli vpnleri kullanınca(vypr, nord gibi misyonunda log vermiyen olanları) Gayette güçlü oluyor. Lütfen yanlış bilgilendirme yapmayın. siz istemiyorsanız kullanmayın.

VPN hizmetleri, doğru hizmet ve doğu zamanda kullanınca gayet güçlü olurlar. Biz zaten tor ağı yeterince güvenli olmadığı için vpn kullanıyoruz. keyifimizden değil. Aynı şekilde Tor istenince log verir. nord vpn veya vypr vpn kullanılarak tor log versede bu durumdan sıyrılabilir. Bu yüzden bir yerden sonra vpn kullanmak bir hasa zorunu gibi birşeydir.

Mapzilla

Adanmış Üye
23 Eyl 2016
7,205
13
Aynı şekilde Tor istenince log verir.

Tor açık kaynaklı bir şey. Bir ortak yere veriler falan tutulmuyor. Sunucuları gönüllü kişiler açıyor, istersen sen de relay olabilirsin. O sunucuya erişirlerse loglara bakarlar. Hatta gelen giden verileri de kontrol edebilirsin. Daha fazlası için Tor Metrics'e bak

MendeburMarul

Katılımcı Üye
17 Haz 2020
659
0
Andromeda
Tor açık kaynaklı bir şey. Bir ortak yere veriler falan tutulmuyor. Sunucuları gönüllü kişiler açıyor, istersen sen de relay olabilirsin. O sunucuya erişirlerse loglara bakarlar. Hatta gelen giden verileri de kontrol edebilirsin. Daha fazlası için Tor Metrics'e bak

Biliyorum. Fakat her şekilde log veriyor. Bu sonucu değiştirmiyor.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.