Türk Sitesi Olmayan Siteleri Hacklemek Suç Mudur?

unhuman1453

Yeni üye
6 Nis 2021
13
1
Okuduğum birçok yazıya göre THT üyesi olan kişiler Türiye siteleri sunucuları dışında Diğer siteleri Hackliyebiliyormuş Kurallar ve Misyonuda okudum kafam karıştı konuya açıklık getirebilecek biri varsa lütfen yazssın

Moderatör tarafında düzenlendi:

DarkS0LDIER

Deneyimli Moderatör
5 Ara 2019
1,764
409
Sydney
Cevap: ermeni sitelerini hacklemek suçmu??

Her Tht üyesi yabancı siteleri hackleme hakkı diye bir şey yoktur. Türk sitelerine zarar vermek suç ve cezası büyüktür.
Aynı şekilde ermeni olsun İsrail olsun veya başka bir ülke sitesi olsun bu da suçtur. Eğer site hacklerseniz olabilecek durumlardan siz sorumlu olursunuz

kurtdereli

Uzman üye
19 Tem 2020
1,086
243
-Türkistan-

Tabi kide suçtur, eğer bu eylemi yaparsanız sorumluluk tamamen size aittir. Bunları yapabilmeniz için THT forumumuzda Anka UnderGround time katılabilirsiniz.

AXPA

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
2,340
152
New World

Merhaba,

Yurtiçi olduğu kadar Yurtdışı siteleri de hacklemek yasa dışıdır ancak bu hack eylemini ekip olarak gerçekleştirirseniz daha başarılı olacağınızı düşünüyorum. Bu aşamada ANKA Ekibimize katılmanızı öneriyorum. Bu sayede hedeflediğiniz bir siteyi nasıl ve ne şekilde hackleyeceğinizi, işin ayrıntılarını ve ip uçlarını elde edebilirsiniz.

Bilginize,

XKaraGERGEDANX

Uzman üye
19 Ocak 2021
1,372
113
3301/1.1.ano

anonim kalırsan hiçbir sorun oluşmaz

elbette bu bir suç tabi karşı taraf şikayetçi olursa belli sıkıntılar oluşabilir

devlet siteleri bankacılık siteleri hackleyenler kırmızı çizgi alıyorlar

anonimite önemli anlayacağın

13 Tem 2020
64
0

Okuduğum birçok yazıya göre THT üyesi olan kişiler Türiye siteleri sunucuları dışında Diğer siteleri Hackliyebiliyormuş Kurallar ve Misyonuda okudum kafam karıştı konuya açıklık getirebilecek biri varsa lütfen yazssın

Merhaba,

Site Hacklemek suçtur hele ki Türk sitesini Hacklemek tamamı ile suçtur ama Türk sitesi harici site Hacklemek istiyorsan Vpn yada Proxy kullanarak Hackleye bilirsin

...İYİ FORUMLAR...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

<...TÜRK HACK TEAM...>

unhuman1453

Yeni üye
6 Nis 2021
13
1

Merhaba,

Yurtiçi olduğu kadar Yurtdışı siteleri de hacklemek yasa dışıdır ancak bu hack eylemini ekip olarak gerçekleştirirseniz daha başarılı olacağınızı düşünüyorum. Bu aşamada ANKA Ekibimize katılmanızı öneriyorum. Bu sayede hedeflediğiniz bir siteyi nasıl ve ne şekilde hackleyeceğinizi, işin ayrıntılarını ve ip uçlarını elde edebilirsiniz.

Bilginize,
ANKA ek'b'ne katilmak istiyorum ama alImlari kapali

ne zaman acilir

Profesör

Kadim Üye
10 Nis 2020
5,088
1,608
-Türkistan-

Merhaba değerli üye,

Site hacklemek yurtiçi veya yurtdışı olsun suçtur.Ama diplomatik sorunlarımız olan ülkelere ait siteleri hacklemeniz çok büyük sorun teşkil edeceğini düşünmüyorum.

'PedroDavis

Kıdemli Üye
24 Haz 2015
2,336
190
112

Merhaba,

Konunuza şöyle bir anlatım ile açıklık getireyim.

Bizler misyonumuz doğrultusunda Türk vatandaşlarına ve Türk sitelerine yönelik "Hacking" işlemlerinden kaçınırız.

A devleti, B devleti sitesini hedef almak suç mu sorusuna cevap olarak:

"Hacking" başlı başına illegal bir eylemdir, ülke ayırt etmeksizin yasal bir davranış değildir.

'PANDA

Uzman üye
20 Ocak 2019
1,094
555

Merhaba , herhangi bir siteyi veya kuruluşa saldırı yapmak hackleme işleminde bulunmak suçtur. Anonimliğini koruman lazım eğer bu konulara ilgin ve bilgin varsa anka red teame katılabilirsin.

megat

Kıdemli Üye
24 Şub 2016
3,324
34
-
TurkHackTeam bünyesi içerisinde türk lokasyonlu sitelere yapılan herhangi bir saldırı yasaklanmıştır ama bu işin idari boyutunu merak ediyorsanız lokasyon farketmeksizin her türlü siber saldırı yasadışıdır.

sw1ndler

Katılımcı Üye
29 Şub 2020
590
137
kardeşim yabancı site hacklersen hiçbir şekilde ceza almazsın diğerlerine bakma beni de ilk başladığımda korkutmuşlardı
eğleniyorlar asla başına kötü bir şey gelmez eğer türk sitesi hackler isen başına kötü şeyler gelebilir çünkü aynı ülkedesin
genelde basit yöntemlerde brute force sql açık gibi basit açıklar yada wordpress exploitler ile hackleniyor bir adam sitesinde
bunlardan olunca zaten büyük birisi olmaz yani gönlün rahat olsun %1 ihtimali bile yoktur bu şey gibidir yanlışlıkla başına astroit
çarpma olasılığı ile aynıdır hiç korkmana gerek yok

'Saruca

Uzman üye
4 Ocak 2020
1,097
751
tnziel
Merhaba, evet suçtur. Çünkü Avrupa Siber Suçlar Sözleşmesine göre izinsiz olarak sisteme girme, verileri çalma gibi suçların hukuki süreç başlatmayla alakalı yazıları vardır. Diğer ülkeler devletten kişinin bilgilerini isteyebilir, diğer devlet de verebilir.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.