UAİ Sınavı yardım.

boobssver290

Katılımcı Üye
6 Eki 2012
676
0
Merhaba Arkadaşlar Gecen Hafta UAİ Sınavı Varmış Gidmemiştim Hastaydım Raporum Vardı Hoca Sınav Yapıcak Fakat Hoca Cok Merhametli Çıktı Sınıfa Yeni Geldiğim İçin Hoca Bana Yapacagı Sınav Kagıtı Verdi Aynı Ve Aynı Kağıt' ile Sınav Yapıcak :) Şiimdi Soracagı Sınavlar Elimde Soruların Hiç Birini Bilmiyorum Aşşagıda Sorular Cevaplarsanız Teşekkür'ü Eksik etmem. :)

1-Çokuluslu Şirketler Yabancı Hükümetleri Nasıl Etkiler?

2- ''Uluslararası İlişkiler'' ve '' Devletlerarası İlişkiler'' Kavramlarını Arasındaki Farkı Açıklayınız

3-UluslarArası İlişkiler Kavramını Tanımlayınız

4-Uluslararası İlişkiler Ve Uluslararası Politika Kavramlarını Farkını Açıklayınız

5-Uluslararası İlişkilerin İnceleme alanlarını başlıklarla yazıp Uluslararası Ekonomiyi Tanımlayarak neden ihtiyaç duyulduğunu yazınız ve örnek örgüt ismi veriniz.

6-Uluslararası hukuk nedir_ Örnek Örgüt İsmi Veriniz

7-Uluslar Arası Örgütleri Tanımlayınız?

8-Uluslararası İlişkilerde Yaklaşımlar nelerdir İdealist görüşü açıklayınız

9-Örgütlü İlk Diplomasi .................... doğmuştur

10-Devlet dışı aktörler kaça ayrılır GREENPEACE hangisine girer

11-Uluslararası Örgütlerle İlgili Hangisini Yanlıştır?

a) UAÖlerin Fiziki donanımı İdari hiyerarşisi memuru kurul ve toplantı salonları ve sekreteryası bulunur

b) UAÖler hukuksal belgelerle hayata geçer.

c) UAÖler UAİlerin Birinci Sıradaki Aktörüdür.

d) UAÖler Ekonomik Ticari teknik alanda Faaliyet gösterirken siyasal etki de yapar.

e)UAÖler Bütçeleri Üyerlerini Paylaştırıp sağlar

12- Uluslararası Hükümet Dışı Örgütleri tanımlayarak örnek örgüt ismi veriniz

13-Konsolosluk Diplomasi yaptırım Nedir ?

14-Aktörler arasındaki ilişkiler çeşitleirni yazarak çatışma halindeki hangi araçların kullanıldığı belirtiniz.

15-İlkçağlarda UAİ ile ilgili bildiklerinizi yazınız.

16- Aşşağıdaki hangi yargı yanlıştır?

a) Diplomasi UAİ'nin En Son kullandığı Araçtır.

b) Diplomasi temsilcillikleri aracılığıyla Yürütülür.

c)
Tarih Boyunca elçilerin hayatları güvence altında olmuştur.

d)
OrtaÇağda devlet başkanları mektupla UAİ kurmuşlardır.

e)EksiÇağda da elçilerle kullanılmıştır.

17-Devlet nedir Unsurları yazınız.

18- Devletin ....... Kişiliği vardır.

19- Çoğulculuk yaklaşımının diğer yaklaşımlardan farkı nedir ?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.