Udemy etik hacker kurslarını önerir misiniz ?

ASPEROX

Yeni üye
1 May 2020
6
0
Udemy etik hacker kursu almaya kararlıydım fakat sitede 365 gün indirim mantığı var ve çok uçuk araklıklar 410tl den 25 tlye düşen etik hacker kursu var. Bu beni açıkcası şüphelendirdi, işe yarar bir kurs mu? yeterince net ve açık mı? gibi sorular beynimde uyandı şu anda almayı düşünüyorum ama sizinde fikirlerinizi merak ettiğim için konu açma kararı aldım.

Hergangi bir yanlış yaptıysam affola forumda yeniyim.

LeenHD

Yeni üye
10 May 2020
27
0
Siber güvenlik için İngilizce şart. En azından bir makaleyi bir videoyu anlayıp çevirmeniz yeterli. En detaylı anlatımlar en iyi öğrenebileceğin kaynaklar ingilizce. Udemy de bulunan kurs sadece temel atma gibi bir şey. Vakit kaybı olur sizin açınızdan. Onun yerine online sıfırdan başlayıp ileri seviye web açıklıklarına kadar bilgi veren sistemler,lab'lar mevcut.

samsepiol

Yeni üye
1 Mar 2020
14
4
Siber güvenlik için İngilizce şart. En azından bir makaleyi bir videoyu anlayıp çevirmeniz yeterli. En detaylı anlatımlar en iyi öğrenebileceğin kaynaklar ingilizce. Udemy de bulunan kurs sadece temel atma gibi bir şey. Vakit kaybı olur sizin açınızdan. Onun yerine online sıfırdan başlayıp ileri seviye web açıklıklarına kadar bilgi veren sistemler,lab'lar mevcut.
Adam zaten o bahsettiğin bilgi veren sistemleri, labları bilse neden konu açar değil mi ? mevcut diyeceğinize önerseydiniz keşke.

aratar

Yeni üye
28 Mar 2020
41
1
32
Khazaria
Kardeşim ingilizcen yoksa bence bir taraftan hem ingilizce kas hemde bu eğitimlerden al ve ya korsanını bul izle , İngilizcen varsa bulaşma derim , ben şahsen bir taraftan çat pat anlıyorum ingilizce mesela network eğitimini türkçe ama linux eğitimini ingilizce alıyorum , kısaca son durum sende bitiyo ha bu arada udemyde olan bilmem birinci ikinci seviye etik hacker derslerini topluca alabilirsin zaman zaman kampanya yapıyor eğitmenler ve ya 3 al 1 öde gibi bunun için eğitmenlerin sosyal medya hesaplarını takip et

Son düzenleme:

ASPEROX

Yeni üye
1 May 2020
6
0
Teşekkür ederim yararlı bir anlatım :)

Katılıyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:

soloman22

Yeni üye
26 Şub 2019
14
0
Atıl Samancıoğlu'nun eğitimlerini tavsiye ederim çok iyi anlatıyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:

ivanwasilevic

Uzman üye
29 Eki 2018
1,014
11
Tahmin Et
Udemy ye para bağlayıp bir şeyler ögrenemezsiniz, alıştırma yapmak için izleyebilirsiniz fakat size pek bir şey katmaz bol bol okuyun tr kaynak yok fazla ingilizce önemli

Kingof1453

Katılımcı Üye
20 Eyl 2015
981
10
Dostum her insanın öğrenme biçimi farklıdır. Ben udemy'den çok fazla şey öğrendim sen kimsenin dediklerine bakma. İlk önce kendi öğrenme stilini belirler. Eğer MOOCs lardan yani udemy tarzı platformlardan videolu şekilde konuyu anlıyorsan Atıl Samancıoğlu gerçekten çok faydalı. Ama videoyu dizi izler gibi izlersen öğrenemezsin. Aynı ders çalışmak gibi her öğrendiğin bilginin pratiğini virtual machine ler üzerinde pratiğe dökmen lazım.

İyi Çalışmalar

Çölkaktüsü

Katılımcı Üye
29 Tem 2017
560
1
TÜRKİYE

S1NYOR

Uzman üye
22 Haz 2015
1,826
20
Baltimore
forumun web server güvenliği kategorine,siber güvenlik kategorisine bakabilirsin, burası bir hack forumu pasta kek yapmayı öğretmiyorlar sonuçta hackle ilgili onlarca konu var

Kingof1453

Katılımcı Üye
20 Eyl 2015
981
10
Az araştırsan o kursları bedava olarak indirebilirsin.
Hocam insanlar o kursları babasının hayrına yapmıyor kazanç sağlamak için yapıyor. Korsancılık inanın bana çok kötü bir şey. O kursu satan siz olsaydınız ve herkes bedava indirseydi ne düşünürdünüz? Böyle bedava indirenler yüzünden oyunlara, filmlere ve uygulamalara Türkçe destekler az oluyor.. Yapmayın ve yaptırtmayın lütfen

aratar

Yeni üye
28 Mar 2020
41
1
32
Khazaria
Hocam insanlar o kursları babasının hayrına yapmıyor kazanç sağlamak için yapıyor. Korsancılık inanın bana çok kötü bir şey. O kursu satan siz olsaydınız ve herkes bedava indirseydi ne düşünürdünüz? Böyle bedava indirenler yüzünden oyunlara, filmlere ve uygulamalara Türkçe destekler az oluyor.. Yapmayın ve yaptırtmayın lütfen

Parası ve durumu olmayan arkadaşlar var mesela ben arkadaşımın laptopunu kullanıyorum , daha kendi laptopum bile yok o yüzden korsana muhtacız , üstat 0762x korsancılığa özendirme anlamında dediğini düşünmüyorum

Kingof1453

Katılımcı Üye
20 Eyl 2015
981
10
Parası ve durumu olmayan arkadaşlar var mesela ben arkadaşımın laptopunu kullanıyorum , daha kendi laptopum bile yok o yüzden korsana muhtacız , üstat 0762x korsancılığa özendirme anlamında dediğini düşünmüyorum
Durumu olmayan insanlar için edx platformu var dünyanın en iyi üniversitelerinde ki dersleri online paylaşıyor ve ücretsiz. MOOCs ları araştırın derim. Ayrıca github da "ossu" yu da araştırın ücretsiz olarak dünyanın en önde gelen üniversitelerden bilgisayar mühendisliği dersleri alabilirsiniz. Ayrıca udemy gibi platformlar durumunuzun olmadığına inanırlarsa maddi indirim sağlıyorlar. İyi çalışmalar dilerim

huseyin2728

Yeni üye
16 Nis 2020
10
0
Battal koçun kursu gayet güzel kurs adı: Sıfırdan ileri düzeye etik hacker

Adam çok açık bir şekilde anlatıyor ayrıca anlamadıgın yerde yorum yap veya yapamadıgında direk 1 gün içinde cevap verip yardımcıda oluyor

buradaki yorumlara fazla takılma bence yok ingilizcen yoksa bir işe yaramaz falan demişler . doğru ingilizce gerekli fakat bu dediğim kursta adam gerekli bilgilerin sana çevirisinide yapıyor anlatırken yani bu alanda az da olsa ingilizcenide geliştiriyor . ayrıca o ingilizce diyenleri hangisi çok iyi seviyede ingilizce biliyor.ingilizce önemli fakat ingilizcem yok diyede hiç başlmayım hiç birşey yapmamaktan iyidir böyle kurslar izleyip öğrenmek . öneririm kesinlikle .

aratar

Yeni üye
28 Mar 2020
41
1
32
Khazaria
Durumu olmayan insanlar için edx platformu var dünyanın en iyi üniversitelerinde ki dersleri online paylaşıyor ve ücretsiz. MOOCs ları araştırın derim. Ayrıca github da "ossu" yu da araştırın ücretsiz olarak dünyanın en önde gelen üniversitelerden bilgisayar mühendisliği dersleri alabilirsiniz. Ayrıca udemy gibi platformlar durumunuzun olmadığına inanırlarsa maddi indirim sağlıyorlar. İyi çalışmalar dilerim

Önerileriniz için teşekkürler ama türkçe bedava kaynak sıkıntısı var ama yinede güzel öneriler

BAAK

Yeni üye
19 Kas 2019
2
0
SLm, udemy çok geniş bir platform Temel egitim almak istiyorsan Udemy deki Ahmet Birkan ın egiitm setlerini 100TL ye satın alabilirisn (10 Hacker egitim seti ) çok detaylı anlataıyor tavsiye ediyorum şahsen

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.