Uzun yazıları doğru çeviren bir uygulama var mı?

malwer

Yeni üye
20 Eki 2020
28
0
wannacry
merhaba ben öğrenci olduğum için ödevlerim oluyor en kafa karıştıran ise ingilizce acaba uzun yazıları bile doğru şekilde çeviren bir program varmı çünkü google çeviri her zaman doğru çevirmiyor cümle çeviri 1.7.3 adlı bir program buldum ama oda işe yaramadı böyle bir program bilen varsa linkini verebilirmi :)):))

Moderatör tarafında düzenlendi:

MaliTR

Katılımcı Üye
29 Ağu 2015
333
7
Cevap: bu konuda bana yardım edermisiniz

Çeviriler Fiil İsim Sıfat gibi kavramların yapay zeka tarafından dilin gramerine göre kelimelerin yer değiştirip çevrilmesidir.

Şu anda insan çevirisine yakın kendimce en iyi Yandex Çeviri onun dışında 2 büyük şirketin ilerisinde çeviri yapabilecek bir program olabileceğini sanmıyorum.

uzaylgen

Katılımcı Üye
12 Mar 2019
758
173
Linux

istediğin tarzda bi program olacağını sanmıyorum dostum
yandex yada google çeviride CÜMLE halinde çevirmeyi deneyebilirsin

iyi forumlar

kanserojen

Katılımcı Üye
1 Ara 2018
880
47

Merhaba,

Cümlenizi düzenledikten sonra Gramer düzeltme gibi siteleri var, göz atmanızda fayda var...

Saygılarımla...
kanserojen

ibrahimenter

Yeni üye
20 Eki 2020
4
0

merhaba ben öğrenci olduğum için ödevlerim oluyor en kafa karıştıran ise ingilizce acaba uzun yazıları bile doğru şekilde çeviren bir program varmı çünkü google çeviri her zaman doğru çevirmiyor cümle çeviri 1.7.3 adlı bir program buldum ama oda işe yaramadı böyle bir program bilen varsa linkini verebilirmi :)):))
google ekranına çeviri yaz en iyisi orda var zaten

-BRAVE-

Kıdemli Üye
8 Kas 2015
3,731
318
Türkiye
Kelimeleri doğru yazıp, cümleleri mantıklı birleştirdiğiniz zaman çoğu çeviri hizmeti ''kesin olarak doğru olmasa da'' yüksek oranla doğru çevirmekte. Şuan halihazırda kullanılabilir olan çoğu çeviri servisi benzer veya aynı alt yapıları kullanmakta. Google ile Yandex çeviri servisleri, kimi zaman birebir aynı olan cümleleri farklı bir şekilde çevirmektedir. Dilimizde de olduğu gibi; tek-tek, taksit-taksit çevirmek daha mantıklı olacaktır.

Rumexus

Kıdemli Üye
26 Ocak 2016
2,159
324
Henüz uzun metinleri, paragrafları vs ingilizce makaleleri tam anlamıyla Türkçe'ye çeviren bir site veya program görmedim böyle bir yapay zekanın geliştirilmesi hâlâ bana göre uzun yıllar alacakmış gibi geliyor. Size en büyük tavsiyem makaleleri kelime kelime çevirin, kelime ve anlamlarını not edip sürekli tekrar edin bu sizin için ileriye yönelik güzel bir adım olacaktır yenir bir dil edineceksiniz ve ilerde illa ki işinize yarayacaktır. İyi forumlar.

alismsk234

Katılımcı Üye
2 Ara 2018
761
3
Ne yazık ki yok ama uzun yazı parçasını kısa kısa bölüp çevirebilirsin sağlamasını yapmak için; Türkçe > İngilizce, İngilizce > Türkçe, Türkçe > İngilizce şeklinde yapabilirsin. Eğer bunları yapmak istemiyorsan UDEMY üzerinden bir ingilizce kursu satın al ingilizce öğren.

Ariss

Kıdemli Üye
8 Mar 2016
4,583
114
uzay
Merhaba, uzun metinleri çeviri olarak kullanabileceğiniz belli başlı programlar var. Bunlara örnek vermek gerekir ise:

Wordfast

MemoQ

Dejavu

Bunlar çok eski ve çok güvenilir çeviri yazılımlarıdır. Profesyonel tecrümanlar çeviri işlemlerinde bunları kullanır, pratik kısa yolları mevcut.

Farklı bir tercih olarak

QTranslate kullanabilirsin. Bazı kelimlerde veya cümlelerde anlamsızlığa düşersen o cümleyi ispanyolca olarak İngilizceya çevir oradan türkçeye çevirebilirsin. İyi forumlar dilerim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.