VDS Sunucum'a Ddos Atıyorlar.

bofer2561

Üye
31 Ara 2015
85
0
Bursa
Merhabalar, VDS sunucum var içinde oyun serveri kurulu fakat sunucumun ıp adresine DDOS attıkları için sürekli oyun serverim kapanıp duruyor bunu nasıl önleyebilirim ? Veya bana DDOS atan kişileri biliyorum onlara karşı nasıl DDOS atabilirim ? Hayırlı kandiller.

Excision

Katılımcı Üye
29 Tem 2017
255
0
Merhaba, VDS'nizi barındıran firma ile iletişime geçip durumu anlatır iseniz, yardımcı olabileceklerini düşünüyorum. Gelen saldırılar'ın kayıtları elinizde var ise, USOM ve EGM'nin siber ihbar birimleri'ne iletebilirsiniz.

Ayrıca, VDS'nize yapılan saldırı başka VDS veya VPS'ler üzerinden yapılıyor ise, direk siber birimler'e şikayet edin. En kısa sürede kendileri yakalanır diye umuyorum. Eğer, spoof teknoloji'li bir saldırı türü ise, bulunma ihtimalleri neredeyse imkansız diyebilirim. İyi forumlar.

Son düzenleme:

Artruz

Katılımcı Üye
13 Ocak 2018
408
3
Evren
Serverine DDOS Koruma eklendiği zaman servere giriş çıkış ve bilgi = saldırı gibi ping gönderen tüm teknolojik araçların Ana IP ve Değiştirebilir IP'sini Otomatik çeker ANA İP'yi Siber veya Bilişim Suçlarına verdiğin zaman onlar halleder.

Excision

Katılımcı Üye
29 Tem 2017
255
0
En yakın surede firmaya iletişime geçicem, fakat dediğiniz bilgilere nasıl ulaşabilirim.

Firma ile şimdi iletişime geçin, onlar saldırı kayıtları'nı görecektir. Saldırı kayıtlarını firmanızdan isteyiniz. Ayrıca, ihbar edilmesini'de onlar'a talep edin. Onlar'da ilgilenecektir. Siz'de aldığınız saldırı kayıtlarını;

USOM: https://www.usom.gov.tr/

Veya: [email protected] adlı mail adresine gerekli bilgileri iletebilirsiniz.

Criminal^

Uzman üye
22 Eki 2014
1,154
2
Tokyo
MTA serverları üzerinde sürekli olan bir durumdur bu. Açıkçası sürekli olmasından dolayı bende "saldırı değil de firmanın bir oyunu olabilir mi?" soruları aklımda dolanmıyor değil. Firmaya haber verdiğinizde ddos koruması satın almanız gerektiğini söyleyecektir ve para kazanma peşine düşeceklerdir. Ama denemekten zarar gelmez.

PALA

Özel Üye
26 Mar 2018
12,753
33
Merhabalar,

Başta firmanızla iletişime geçtikten sonra sunucunuza cloudflare ekleyebilir veya ekletebilirsiniz. Bu sizi saldırılardan bir nebze koruyacaktır.

Olmadı suç duyurusunda da bulunabilirsiniz.

bofer2561

Üye
31 Ara 2015
85
0
Bursa
MTA serverları üzerinde sürekli olan bir durumdur bu. Açıkçası sürekli olmasından dolayı bende "saldırı değil de firmanın bir oyunu olabilir mi?" soruları aklımda dolanmıyor değil. Firmaya haber verdiğinizde ddos koruması satın almanız gerektiğini söyleyecektir ve para kazanma peşine düşeceklerdir. Ama denemekten zarar gelmez.

Dediğiniz gibi hocam sunucularda firewall olduğunu dile getirdiler aylık 75TL'ye ekstra koruma alabileceğimi dile getirdiler.

LastShot05

Uzman üye
8 Ocak 2017
1,075
1
Türkiye
Merhabalar, VDS sunucum var içinde oyun serveri kurulu fakat sunucumun ıp adresine DDOS attıkları için sürekli oyun serverim kapanıp duruyor bunu nasıl önleyebilirim ? Veya bana DDOS atan kişileri biliyorum onlara karşı nasıl DDOS atabilirim ? Hayırlı kandiller.

Merhaba, Benim MTA Serverinede Saldırı Çok Atıyorlardı. Ben Başka Firmadan Aldım VDS Aldım Saolsunlar MTA'yı Onlar Kurdu Saldırı Pek Almıyorum. Tavsiye Ederim. Sizde Benim Aldığım Firmadan Alabilirsiniz Yada Ek Firewall Siparişi Verebilirsiniz.
Kullandığım Firma : https://netvario.com/

llsSsll

Üye
11 Ağu 2018
210
2
İhbar etmeye gerek yok :)
Çözüm basit, MTA Serverları UDP Kullanır. UDP saldırısından kaçmanız pek mümkün değildir. Fakat IP'yi gizleyerek yada çift, üç, dört belkide beş ip kullanırsanız sorununuz çözülür. Kısaca gerçek IP'yi gizlemenizi öneriyorum. UDP saldırısından kurtuluşunuz ancak böyle olabilir.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.