Virüs Hk.

'Yek-Ta'

Üye
22 Eyl 2013
197
0
Niğde
Selamun Aleyküm Arkadaşlar Ben Bu Virisü Yedim Ama Ne Yapsam Kalkmıyor Mozilla yandex opera crome v.s Hepsine bulaşmış Google.com.tr Ye Giriyorum Bu Sayfa Çikiyor Regeditten Baktim Olmadi Yani Cromeyi full siliyorum tekrar yüklyorum yine hala ayni Ne Yapsam Gitmyor Lütfen Bi bakın :/
6Rzj0W.png

Moderatör tarafında düzenlendi:

rende_68

Katılımcı Üye
21 Ağu 2009
450
0
Miami
Kardeş bence uzun zamandır böyleyse düzelmediyse hiç bir türlü format at gitsin yani ben kendi bilgisayarıma aylık düzenli format atarım yani hiç bir sorunum olmaz tavsiye ederim.

Küçük-Mavi

Kıdemli Üye
23 Şub 2013
2,674
0
Backdoor
format atmayı denedin mi

Kardeş bence uzun zamandır böyleyse düzelmediyse hiç bir türlü format at gitsin yani ben kendi bilgisayarıma aylık düzenli format atarım yani hiç bir sorunum olmaz tavsiye ederim.

Bu konularda format atarsanız bilgisayarınızı kullanılmaz hale getirirsiniz.

Muhtemelen regedite bulaşmış başlangıça>regedit.exe>regeditte ctrl+f yapıp anasayfanızın ismini taratın(DİKKAT eğer yanlış bir değer silip bilgisayarınız hasar görebilir çok dikkatli olun!)>bulduğunuz anahtarları silin.

cor-vo

Yaşayan Forum Efsanesi
23 Tem 2013
7,984
1
122

Bilgisayara format atmak HDD'nin yavaştan kullanılamaz hale getirilmesine neden olur.

Sürekli aylık format atıyorsun ama yakında bilgisayarın çalışmaz hale gelecek. ;) Format etmeyi kesmelisin.

Pro-Fesor

Uzman üye
10 May 2010
1,790
0
Ankara
1. İlk olarak Program Ekle Kaldırda bilmediğin ne program varsa kaldır.(abartmadan)
2. İkinci olarak Chrome Ayarlarına girip Anasayfa ve Yeni Sekme Ayarı yapın.
3. Üçüncü olarak Chrome'ye sag tıklayın özelllikler Hedef yazan yerin karşısındaki boşlugun en sonuna gelin ve eger orda karşınıza çıkan internet adresi ise Google yazınız.
4. Son olarak Cclenar gibi kötü yazılımları silme programları kullanın.

rende_68

Katılımcı Üye
21 Ağu 2009
450
0
Miami

Bilgisayara format atmak HDD'nin yavaştan kullanılamaz hale getirilmesine neden olur.

Sürekli aylık format atıyorsun ama yakında bilgisayarın çalışmaz hale gelecek. ;) Format etmeyi kesmelisin.

Valla kardeş internette çok denk geldim böyle zamanında format atmanın yararları veya zararları açısından çok değerlendirim. Fakat 6 yıllık bilgisayarım var 3 yıldır böyle yani format atıyorum. Pek bi sorunumda yok açıkcası yani
1GB DDR2 RAM
1.60X2 intel pentium core duo
NVİDİA 9500 GT
160 HDD VAR :D Crysis 2, mw3, blackops, dirt 3, metro2033 falan oyunlar rahat oynuyorum orta özelliklerde :)

Ama dediğin gibi kardeşim hdd yavaşlıyor bazen ses çıkarıyor varsın ölsün hdd 6 yıl olmuş yeterde artar bile ona bu kadar ömür :D :D

cor-vo

Yaşayan Forum Efsanesi
23 Tem 2013
7,984
1
122
Valla kardeş internette çok denk geldim böyle zamanında format atmanın yararları veya zararları açısından çok değerlendirim. Fakat 6 yıllık bilgisayarım var 3 yıldır böyle yani format atıyorum. Pek bi sorunumda yok açıkcası yani
1GB DDR2 RAM
1.60X2 intel pentium core duo
NVİDİA 9500 GT
160 HDD VAR :D Crysis 2, mw3, blackops, dirt 3, metro2033 falan oyunlar rahat oynuyorum orta özelliklerde :)

Ama dediğin gibi kardeşim hdd yavaşlıyor bazen ses çıkarıyor varsın ölsün hdd 6 yıl olmuş yeterde artar bile ona bu kadar ömür :D :D

Bendede 1 TB taşınabilir 500 GB HDD var. Ama ben bile bu bilgisayara sadece 1 kere format attım onda da "Windows 7 Ultimate" kurdum, benim sistem özelliklerim:

Intel Core i5 2450M 3.1x4
6 GB DDR3 RAM
NVIDIA GTX560M 2 GB
500 GB HDD + 1 TB taşınabilir HDD var etti 1.5 TB :D

rende_68

Katılımcı Üye
21 Ağu 2009
450
0
Miami

Bendede 1 TB taşınabilir 500 GB HDD var. Ama ben bile bu bilgisayara sadece 1 kere format attım onda da "Windows 7 Ultimate" kurdum, benim sistem özelliklerim:

Intel Core i5 2450M 3.1x4
6 GB DDR3 RAM
NVIDIA GTX560M 2 GB
500 GB HDD + 1 TB taşınabilir HDD var etti 1.5 TB :D

Valla sendeki pc bende olsa kardeş bende format atmam valla bütün oyunları bitirirdim üstüne tüm hack konularını öğrenirdim :D :D :D

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.