Yazılım | Programlama Web sitemde mailto'nun otomatik olarak mail göndermesini istiyorum

BYANONYM

Yeni üye
29 Mar 2020
21
0
Merhaba siteme girildiğinde mailto nun direk çalışmasını istiyorum ve maili göndermesini istiyorum bunu nasıl yaparım.

Moderatör tarafında düzenlendi:

whatamnotsaying

Katılımcı Üye
29 Mar 2020
408
5
Cevap: Web sitesi

Kurumsal mail değil htmlde mailto ya basınca cihazdaki mail uygulaması açılıyorya ben bunu siteye girildiğinde tıklamadan direk açıp maili cihazdan göndermesini istiyorum.

Ha şimdi çaktım köfteyi :trl

https://stackoverflow.com/a/7381162

maalesef direkt gönderemessin otomatik olarak... bu güvenlik açığı olurdu... ama ziyaretçinin mail uygulamasını açtırabilirsin

Son düzenleme:

whatamnotsaying

Katılımcı Üye
29 Mar 2020
408
5

Hiç mi yolu yok başka bir dosya bunu tetiklese öyle çalışsa vb.

senin için butona tıklattırıp jsyle mail göndertmeyi denedim ama hayır. mail uygulamasını açıyor mesajı falan yazıyo ama gönderip göndermemeyi ziyaretçinin eline bırakıyor.

ha varsayalım ki ziyaretçi atıyorum gmail.com'a giriş yapmış olsun yanda da sekme açıp x.com sitesine girmiş olsun. x.com sitesi js'yle post gönderse gmail.com'dan nereden mail atılıyorsa evet post gönderebilseydi çaktırmadan mail attırabilirdin ama tarayıcı engelleyecektir CORS policy yüzünden... direkt form action ile gönderelim diyecem ama bu sefer tokeni alamayacaksın bu yüzden gene istek engellenecektir cookie'yle beraber göndermiş olsan bile... diyelim ki CORS'u bypass etmek için araya 3.sunucu sıkıştırıp back-end taraflı post ettirelim ama bu sefer ziyaretçinin cookileriyle gönderemeyeceğin için ziyaretçinin hesabına giriş yapamadığından gene gönderemeyeceksin o postu istediğin şekilde. yani evet görünüşe göre bir yol yok.

Son düzenleme:

BYANONYM

Yeni üye
29 Mar 2020
21
0

senin için butona tıklattırıp jsyle mail göndertmeyi denedim ama hayır. mail uygulamasını açıyor mesajı falan yazıyo ama gönderip göndermemeyi ziyaretçinin eline bırakıyor.

ha varsayalım ki ziyaretçi atıyorum gmail.com'a giriş yapmış olsun yanda da sekme açıp x.com sitesine girmiş olsun. x.com sitesi js'yle post gönderse gmail.com'dan nereden mail atılıyorsa evet post gönderebilseydi çaktırmadan mail attırabilirdin ama tarayıcı engelleyecektir CORS policy yüzünden... direkt form action ile gönderelim diyecem ama bu sefer tokeni alamayacaksın bu yüzden gene istek engellenecektir cookie'yle beraber göndermiş olsan bile... diyelim ki CORS'u bypass etmek için araya 3.sunucu sıkıştırıp back-end taraflı post ettirelim ama bu sefer ziyaretçinin cookileriyle gönderemeyeceğin için ziyaretçinin hesabına giriş yapamadığından gene gönderemeyeceksin o postu istediğin şekilde. yani evet görünüşe göre bir yol yok.
Tamam teşekkür ederim o zaman jsyle maili nasıl açıyor (bu bana yeter) kodları rica edebilir miyim :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.