Web Sitemi Hackleyen hacker'a nasıl ulaşabilirim

GhostCeg

Yeni üye
22 Tem 2019
6
0
Merhabalar;

Benin sitem bir kaç hafta önce hacklenmişti ama hacker index basmak yerine bana ulaşıp açığı bildirmişti. (Hiç bir ücret talep etmedi)

Ben bu adamın türk olduğuna eminim. Nasıl ulaşabilirim. Sizin çevreniz vardır.

Squzy

Yeni üye
1 Eki 2017
39
0
Istanbul
Merhabalar, eğer profesyonel bir hosting firmasında barındırıyorsanız sitenizi cpanel üzerinden site ziyaretçilerinin neye ne zaman hangi referans ile gelip baktıklarını görebiliyorsunuz. Tavsiyem son kayıtlara göz atın ve eğer resmi olmayan bir şey yok ise sitenizde yasal yollara başvurmayı deneyebilirsiniz. Eğer geliri olmayan kişisel bir site ise suçlu olan kişiye hiçbir yolla ceza talep edemezsiniz. Ve ayrıca bilişim suçlarına gittiğiniz zaman daha detaylı yardımcı olacaklardır ki suçluyu bulabilmek için hostinginizin türk firması olması önemli bir rol oynamaktadır. Böylece süreç daha da hızlı hale gelmektedir.

Eğer amacın hackerı fazla uğraşmadan bulmak ise de önerim sana ulaşmak için kullandığı iletişim yolunu denemen.

Son düzenleme:

kalpsizpgenc

Uzman üye
15 Eyl 2018
1,793
3
İnstagram
Yorumlarda Baktım herkes mahkeme ile vs demiş bunun için gelişmiyor çoğu tr sitesi adam siteye index basmamış gerekli açığı adama söylemiş ve adam mahkemye veriyorsa birşey demiyorum : D Yabancı site olsa gel sana btc ile para atalım hediye kuponu vs der tr sitesinde mahkemeye gitmek garip : D

1963bursali

Yeni üye
27 Tem 2019
15
0
selam ilk olarak geçmiş olsun kardeşim sitede sadece güvenlik açığımı bulmuş yada tamamen kapalı mı eğer kapalıysa siber suçlara gidebilir sin çünkü türk sitelere ddos atmak yasaktır kardeşim herşey

hukuk la çözülür saygılar

SweetyTR

Katılımcı Üye
6 Haz 2016
301
6
-
Beyler adam ddos falan atmamış index basmamış siteye zarar vermemiş birşey yapmamış Sadece açığın olduğunu belirtmiş ne mahkemesi ne siber suçu anlamadım

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.