yardım pls!.... :S

ceri

Yeni üye
11 Eki 2007
10
0
arkadaşlar ben java script öğrenmek istiyorum ama daha java ile java script arasındaki bağlantıyı çözemedim ki eğer böle bir bağlantı varsa...
ben java scripti nasıl indiricem makinama? scriptle sade java arasındaki fark ne?

A

Arsenik-tht

Ziyaretçi
Java Sun microsystems muhendislerinden James Gosling tarafindan gelistirilmeye baslanmis gercek nesneye yonelik, platform bagimsiz, yuksek performansli, cok islevli, yuksek seviye, interpreted[adim adim isletilen] bir dildir JavaScript Web sayfaları için yeni bir scripttir ve özelliği HTML sayfanızın içine yerleştirilebilmesidir. yeterli oldumu?

ceri

Yeni üye
11 Eki 2007
10
0
buraya kadar tamam. script bir yamam mı? java script programın kendisi mi? Oyun yazabilirmiyim java scriptle? gerçi javayı hiö bilmeyen birinden gelen komik bir soru ama java dışında bir kaç programlama dili biliyorum.

A

Arsenik-tht

Ziyaretçi
java script bir web programlama dili daha doğrusu yardımcı bir dil html nin yapamadıklarını yapar yamada diyebiliriz. ufak örnekler vermem gerekirse pop up reklamlar açılır siteye saat tarih yazdırır hesap makinesi konabilir gibi. java scriptin bir programı yoktur not defteri ilede yazılabilir. www.java.com adresindeki java sanal makine yüklü her makinede çalışır. java script ile ufak uyduruk oyunlar yazılabilir.

ceri

Yeni üye
11 Eki 2007
10
0
benim okulu bitirebilmem için oyun yazmam lazım çok dandik olmadan tabi hangi programı kullanabilirim. vb basic , delphi ve (c , pascal tabi bunlar işe yaramaz)biliyorum c++ değil ama sadece c ama hangi programlarla yazılabileceğini öğrenirsem onuda öğrenirim. 6 8 ay vaktim var. ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM...

A

Arsenik-tht

Ziyaretçi
sadece oyunmu yazman istendi dil belirtilmedimi?

A

Arsenik-tht

Ziyaretçi
genelde oyunlar delphi vb veya c plus plus ile yazılıyor ama o seviye bişi yazamassın tabi tek başına.bunlardan hangisini iyi biliyorsan onu kullanmanı tavsiye ederim.

ceri

Yeni üye
11 Eki 2007
10
0
hayır belirtilmedi. 4 kişi yazıcaz oyunu. Knight online felan var bunların yazılım dili java diye biliyorum ben. öyle değilse kolay 2 dili kullanabilirim iyi... yardımların için teşekkürler.

A

Arsenik-tht

Ziyaretçi
ewet tek bi dille takım halinde 4 kişi iyi iş çıkarır sanrım bayaa süreniz var zaten iyi çalışmalar.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.