Ziyaretçi mesajlarını sabitlemek

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

CH4M3

Uzman üye
19 Ağu 2017
1,926
16
php island
Merhaba saygıdeğer forum üyeleri ve üstlerim. Bildiğiniz gibi Profillerde ziyaretçi mesajı olayı var. Yazanları görebilir, cevap yazabilir, isterseniz de kendi profilinize yazabilirsiniz (gerek duyuru, not gibi şeyler için). Ziyaretçi mesajları kısmında profiline girince istediği en fazla 2-3 mesajı sabitleme özelliği gelse sizce nasıl olur? Hem sınır olursa, kötü kullanımın önüne geçilir, hem de profilinize girdikleri zaman görmek istedikleri yazıyı ve mesajı gösterirsiniz. Bazen de sadece hoşunuza giden mesajları sabitlersiniz. Fikirlerinizi bekliyorum.

Bertuğ Kağan

Uzman üye
23 Eki 2015
1,872
1
sanal tomb
Benimde aklımdan böyle şeyler geçiyor, daha önceden de rütbe, Forum hakkında, ziyaretçi mesajı/defteri vs bir çok mesaj atmıştım fakat pek ilgilenmiyorlar

Aydogan'

Ticaret Kategori Sorumlusu
13 Tem 2017
3,117
482
THT's database
Böyle veya buna benzer bir fikir zamanında da sunuldu diye hatırlıyorum.

Şöyle bir durum var; Eğer vBulettin Teması bu özellik için elverişli ise mantıklı ve faaliyete geçirilebilir bir fikir fakat bunda bir sınırlama olmalı.
Örneğin; Üye gelir ve 5 (Beş) mesajı sabitler ise haliyle güncel gelen ziyaretçi mesajları direk olarak 2 (İki)'nci sayfaya düşer ve haliyle Ziyaretçi Mesajları'nda garip bir kirlilik oluşur.

Dediğim gibi eğer vBulettin Teması bu özelliği destekliyor ise, 2 (İki) veya 3 (Üç) mesajını sabitleme ve sabitten indirme yetkisi verilebilir diye düşünüyorum.
Örneğin; Üye, 2 (İki) veya 3 (Üç) mesajını sabitler ve bu mesajlar güncelliğini yitirdiği zaman sabitten indirip, yeni mesajları sabite alabilir.

Son düzenleme:

CH4M3

Uzman üye
19 Ağu 2017
1,926
16
php island
léonαrdo;8135093' Alıntı:
Böyle veya buna benzer bir fikir zamanında da sunuldu diye hatırlıyorum.

Şöyle bir durum var; Eğer vBulettin Teması bu özellik için elverişli ise mantıklı ve faaliyete geçirilebilir bir fikir fakat bunda bir sınırlama olmalı.
Örneğin; Üye gelir ve 5 (Beş) mesajı sabitler ise haliyle güncel gelen ziyaretçi mesajları direk olarak 2 (İki)'nci sayfaya düşer ve haliyle Ziyaretçi Mesajları'nda garip bir kirlilik oluşur.

Dediğim gibi eğer vBulettin Teması bu özelliği destekliyor ise, 2 (İki) veya 3 (Üç) mesajını sabitleme ve sabitten indirme yetkisi verilebilir diye düşünüyorum.
Örneğin; Üye, 2 (İki) veya 3 (Üç) mesajını sabitler ve bu mesajlar güncelliğini yitirdiği zaman sabitten indirip, yeni mesajları sabite alabilir.

Evet hocam, zaten fikrimde sınır konulması gerektiğini belirttim. Fakat güncelliğini yitirmesi söz konusunda sabitten indirilmesi olayı otomatik script ile olacak ise hoş olmayacağını belirtmek isterim. Sonuçta tercih meselesi. İsterse 3 yıl aynı mesajı sabit tutabilmeli :)

TheKar1zma

Özel Üye
1 Eki 2012
9,317
50
-
Bildiğim kadarıyla sabitleme olayı olmuyor ama Admin imiz daha iyi bilir.

Gereken açıklamayı yapacaktır. Konuyu gereksz post atılmaması için kilitliyorum şimdilik

Admin

Administrator
28 Ara 2005
2,426
320
Vbulletin'de böyle bir fonksiyon yok maalesef.

Özel modifikasyon ile belki yapılabilir, vbulletin yazılım ekibimize danışacağım bu konuyu. Mümkünse gerekli modifikasyon yazılıp, test ortamında gerekli denemeler yapıldıktan sonra birkaç ay sonra aktif edilebilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.