PC açılmıyor

_kaan.pw1

Yeni üye
12 Haz 2023
13
3
PSU kabloları ön taraftaydı görüntü kirliliği diye kasanın arkasına aldım tekrar herşeyi aynı yerine taktım kasayı fişe taktım güç tuşuna bastım fakat bilgisayar açılmadı neden olabilir? Ne yapabilirim?

'Börteçine

Kıdemli Moderatör
25 Şub 2016
7,595
773
Statik elektirik yüzünden açılmıyor ilk olarak basit ten başlayalım bütün kabloları çıkart güç tuşuna 30 40 saniye basılı tut olmazsa haber ver daha derine inelim

gostking

Katılımcı Üye
29 Nis 2020
364
689
Vatan
PSU kabloları ön taraftaydı görüntü kirliliği diye kasanın arkasına aldım tekrar herşeyi aynı yerine taktım kasayı fişe taktım güç tuşuna bastım fakat bilgisayar açılmadı neden olabilir? Ne yapabilirim?
Bilgisayarın güç düğmesine bastığınızda hiçbir tepki alamıyorsanız kablolarınızı kontrol edin. Elektrik var mı? Elektrik varsa ve kasa çalışmıyorsa o zaman güç kaynağı adı verilen Power Supply cihazını test etmek gerekecek. Bu kutu DC enerjiyi anakarta veren bir cihazdır. Her kabloda 5V, 3.3V 12V gibi değerleri vardır. Bu cihazı ana karttan sökerek; test edebilirsiniz. Testi yapmak için Power Supply cihazını kasadan ayırın ve anakarta bağlı olan büyük soketi test için kullanın. Büyük sokette siyah kablolar – diğer renkli kablolar enerji kablolarıdır. Yeşil ve siyah kabloları iletken bir jumper ile kısa devre edin. Eğer kutu çalışmaya başlıyorsa bilgisayarın çalışmama nedeni Power Supply değildir.
Eğer devam ederse bildirin yardımcı olurum.

_kaan.pw1

Yeni üye
12 Haz 2023
13
3
Bilgisayarın güç düğmesine bastığınızda hiçbir tepki alamıyorsanız kablolarınızı kontrol edin. Elektrik var mı? Elektrik varsa ve kasa çalışmıyorsa o zaman güç kaynağı adı verilen Power Supply cihazını test etmek gerekecek. Bu kutu DC enerjiyi anakarta veren bir cihazdır. Her kabloda 5V, 3.3V 12V gibi değerleri vardır. Bu cihazı ana karttan sökerek; test edebilirsiniz. Testi yapmak için Power Supply cihazını kasadan ayırın ve anakarta bağlı olan büyük soketi test için kullanın. Büyük sokette siyah kablolar – diğer renkli kablolar enerji kablolarıdır. Yeşil ve siyah kabloları iletken bir jumper ile kısa devre edin. Eğer kutu çalışmaya başlıyorsa bilgisayarın çalışmama nedeni Power Supply değildir.
Eğer devam ederse bildirin yardımcı olurum.
Dediğiniz işlemi yaptım power supply çalışıp duruyordu tekrar çalışıyordu yine duruyordu fişten çektim bir süre daha çalıştı sonra durdu tekrar taktım kabloları denedim çalışmadı hadron 600w PSU aldım geçen gün yine aynı sorunu yaşattı bilgisayarcıya götürdüm elektrik yüklenmiş dedi yine aynı sorunu yaşıyorum

agam psu kapalı olabilirmi ?
Okadar bilgisiz değilim

Son düzenleme:

Ertugrul'

Basın&Medya Ekibi Deneyimli
22 Mar 2023
1,180
940
Photoshop 🔥
Biraz Saçma gelebilir ama kabloların içinde sıkıntı oluyor bazen kabloyu bükük takman gerek esnek olması lazım yani çok anlatamadım ama kabloların girş kısmıyla kabloyu bük.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.