1 Saatte 1 Video İle Python Öğrenebilirsiniz .

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
27
1 saat ne yahu? Bizim bir tanıdık var 15 dakikaya şipşak yapıyormuş.

ustalaştınız demek. Yaptığınız projeleri atar mısınız?

Herhangi bir konuda "dünya çapında" profesyönel olabilmek için Malcolm Gladwell 10000 (on bin) saat çalışılması gerektiğini söyler. Yani günde 8 saat çalışsan 1250 gün sonra ancak o konuda uzman olursun.

1 ayın tamamını çalışıyor olsan bile 30 * 24 = 720 saat eder ki bu imkansızdır ve olması gerekenin 10 da 1i bile değildir.

O yüzden çok takılmamak lazım böyle laflara. Amatör eğlendiren hareketler bunlar.

Mafia Girl THT

Yeni üye
1 May 2020
48
3
Rusya
1 saat ne yahu? Bizim bir tanıdık var 15 dakikaya şipşak yapıyormuş.

Herhangi bir konuda "dünya çapında" profesyönel olabilmek için Malcolm Gladwell 10000 (on bin) saat çalışılması gerektiğini söyler. Yani günde 8 saat çalışsan 1250 gün sonra ancak o konuda uzman olursun.

1 ayın tamamını çalışıyor olsan bile 30 * 24 = 720 saat eder ki bu imkansızdır ve olması gerekenin 10 da 1i bile değildir.

O yüzden çok takılmamak lazım böyle laflara. Amatör eğlendiren hareketler bunlar.

Yanlış anlamayın .Böyle herşeyi yapıyor mantığında kullanmadım . Fakat öğretebilecek bilgim var

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
Video ile programlama öğrenilmez. Daha doğrusu, hiç bir adam bana 600 sayfalık kitaptakini öğretmek için 4000 saatlik video çekmez.

Yarım yamalak öğrenirsiniz, sonradan düzeltmeye kalktığınızda kötü alışkanlıklardan kurtulamazsınız.

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
5 yıldır Python üzerine okur-yazarlık yapıyorum.Bazen forumda hocalarımın Python konularını görünce daha öğreneceğim çok şey var diyorum kendime :) Mafia Girl THT

Ben 2000'lerin başlarında başladım python'a.. Hala "python'da ustalaştım" diyemem, çünkü sadece zorda kaldığımda kullanıyorum, C ve türevleri daha çok işime geliyor. Ama bir ayda ustalaşmak süpermiş.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.