10x1080 Tİ'lı Gaming Server hk.

Formenos

Yeni üye
21 Tem 2019
31
0
Selam dostlar,

Bir kaç gündür canımı sıkan bir sorun yaşıyorum resimlendirerek detaylı anlatıcağım umarım yardım edebilecek kişiyi bulabilirim.

Elimde bu sistemlerden mevcut (Nvidia Exp. güncel)
3OAG6j.jpg

Aygıt yöneticisinde de güncel
odE4Xq.jpg

Aldığım hata ya gelirsek masaüstünde sağ tıklayınca aşağıda ki görselde ki gibi control panel çıkıyor
VQEW9q.jpg

tıklayınca Nvidia Control Panel butonuna bu hatayı alıyorum
dLXgLZ.jpg

Microsoft Help de araştırdım birçok yerde araştırdım Server Manager da WAN isimli ögeye rol verip restartla veya Device Managerda Ekran kartlarını kaldır ve restartla gibi çözümler gördüm denedim ama sonuç alamadım hala aynı hatayı alıyorum yardımlar için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:

kondanta

Katılımcı Üye
29 Tem 2017
910
0
CNCF
Nvidia help desk ile falan görüşün. Foruma açın konuyu ingilizce. Büyük ihtimalle bilen bir kimse yardım edecektir. Driver kurulumunu yapıp GPU'yu tanımamasını bir tek anakarta yorabilirim. Ama buradaki durumda SLI ile tek bir makinaya bağlamaktan ziyade birden fazla makinaya işlemci + gpu desteği sağlamaya çalıştığınızı düşünürsek, aradaki separationda problem görünüyor. Belki custom driver falan gerekiyordur. O yüzden başta dediğimi yineleyeyim, Nvidia'nın kendi forumuna bu konuyu açıp, tam gereksinimizi belirtmeniz çözüm sürecini kesinlikle daha çok hızlandıracaktır.

Formenos

Yeni üye
21 Tem 2019
31
0
Nvidia help desk ile falan görüşün. Foruma açın konuyu ingilizce. Büyük ihtimalle bilen bir kimse yardım edecektir. Driver kurulumunu yapıp GPU'yu tanımamasını bir tek anakarta yorabilirim. Ama buradaki durumda SLI ile tek bir makinaya bağlamaktan ziyade birden fazla makinaya işlemci + gpu desteği sağlamaya çalıştığınızı düşünürsek, aradaki separationda problem görünüyor. Belki custom driver falan gerekiyordur. O yüzden başta dediğimi yineleyeyim, Nvidia'nın kendi forumuna bu konuyu açıp, tam gereksinimizi belirtmeniz çözüm sürecini kesinlikle daha çok hızlandıracaktır.

Öneriniz için teşekkür ederim fakat önceden oluşturdum 2 kişi yorumladı ve hepsi daha önceden baktığım ve uyguladığım yöntemleri önerdi.

'Insider

Katılımcı Üye
2 Eki 2016
654
0
0.0.0.0/0
clouda ekran bağlı olmadığı için headless açılır sonra bu hatayı verir. bu ekran kartları ağır işlem gücü gerektiren şeyleri hesaplaman için oyun oynaman için değil.

Formenos

Yeni üye
21 Tem 2019
31
0
clouda ekran bağlı olmadığı için headless açılır sonra bu hatayı verir. bu ekran kartları ağır işlem gücü gerektiren şeyleri hesaplaman için oyun oynaman için değil.

Evet, Render bilgisayarı diye aldım zaten fakat 3Ds Max , Adobe Dimension kullandırtmıyor bilgisayarı kurarken lisans bile veriyor Cloud firması sorun burada

MrXCyberQ

Uzman üye
17 May 2019
1,412
10
Merhabalar,

Öncelikle Sisteminizin Ekran Kartının Driverin"i Güncelleştirin Eğer Güncel Olarak Gösteriyor İse Başlat Kısmına Girip "dxdiag" Yazın Ve Çalıştırın.

Ardından Ekran Bölümüne Gelin Eğer Ekran Kartınız Oradada Gözüküyor İse Güncel Olarak Müşteri Hizmetlerini Aramanız Gerekmektedir.

Formenos

Yeni üye
21 Tem 2019
31
0
Merhabalar,

Öncelikle Sisteminizin Ekran Kartının Driverin"i Güncelleştirin Eğer Güncel Olarak Gösteriyor İse Başlat Kısmına Girip "dxdiag" Yazın Ve Çalıştırın.

Ardından Ekran Bölümüne Gelin Eğer Ekran Kartınız Oradada Gözüküyor İse Güncel Olarak Müşteri Hizmetlerini Aramanız Gerekmektedir.

Öncelikle DXDiag da adapter gözüküyor sadece ve güncelledim Nvidia Exp'de de güncelledim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.