18 yaş altı darpın cezası

Xainn

Katılımcı Üye
8 Ara 2018
357
57
Arkadaşlar okulda bi arkdaşla hesap açarken biri geldi arkadan şifreyi ezberlemeye çalıştı kovdum yanımdan sonra tekrar yanımıza geldi küfretti 3 kere uyardım sonunda dayak yiycen dedim tekrar küfretti ve bende gözüne yumruk attım olay çarşamba yaşandı darp raporu cumartesi günü almış başta rehberliğe gittik barıştık ama pazartesi günü karakolluk olduğumu öğrendim . Vurduğum kişi 18 ben 17 yaşımdayım sizce cezam ne olur ve ne yapmam lazım

'Leo

Uzman üye
17 May 2018
1,357
4
Yaptığı tahriği kanıtlayabileceğin şahitlerin var mı ? varsa en büyük delilin o olur ama daha da fazlası gerekebilir haklıyken haksız duruma düşmüşsün.

RaZoR247

Üye
24 May 2019
119
0
önce ailesi gelecek okulda cingar çıkaracak sonra %99 ihtimalle disiplin cezası alacaksın bu kadar

Xainn

Katılımcı Üye
8 Ara 2018
357
57
Yaptığı tahriği kanıtlayabileceğin şahitlerin var mı ? varsa en büyük delilin o olur ama daha da fazlası gerekebilir haklıyken haksız duruma düşmüşsün.

Şahitlerim var kanıtlayabilirim.

.

önce ailesi gelecek okulda cingar çıkaracak sonra %99 ihtimalle disiplin cezası alacaksın bu kadar

Disiplin sıkıntı değil artık

.

Çok Birşey Olacağını Sanmam. İk Tarafta Suçlu Ve Yaralama Ağır Yaralama vb. Birşey yok

Ağır yaralama yok gözü şişti sadece

.

Moderatör tarafında düzenlendi:

RaZoR247

Üye
24 May 2019
119
0
ya da ağzını burnunu kırsaydın nefsi müdafa denilen bişey var kendini savunursun,
eğer niye vurdun derlerse nefsi müdafaa de
babası gelecek bağırıp çağıracak sana, ona "yapıp yapıp ortalığa atmayın lan" de(yapıp yapıp kısmını biraz değiştir sen :) ) . sonra bi arbede olur orda . "nefisli yetiştirin lan çocuğuzu o zaman ona buna küfür ediyor. öldürecektim zor aldılar elimden" de sakın R yapmayasın!
sen haklısın

BÖRÜ'

Uzman üye
12 Mar 2019
1,237
1,180
JİGK
Yok aga ben şiddet canlısı değilim kendi kaşındı benim gibi sakin birinden dayak yiyecek kadar kaşındı anlıyacağın :gülenyüz

belirli bir sebeple çık madem disiplin kurulunun karşısına

örnek sebep ailevi küfürler etti ve üstüme saldırmaya çalıştı dersin suç ona döner :d

cor-vo

Yaşayan Forum Efsanesi
23 Tem 2013
7,984
1
122
Arkadaşlar okulda bi arkdaşla hesap açarken biri geldi arkadan şifreyi ezberlemeye çalıştı kovdum yanımdan sonra tekrar yanımıza geldi küfretti 3 kere uyardım sonunda dayak yiycen dedim tekrar küfretti ve bende gözüne yumruk attım olay çarşamba yaşandı darp raporu cumartesi günü almış başta rehberliğe gittik barıştık ama pazartesi günü karakolluk olduğumu öğrendim . Vurduğum kişi 18 ben 17 yaşımdayım sizce cezam ne olur ve ne yapmam lazım

Şahitlerin varsa, o zaman işler biraz daha lehine işleyebilir ama yoksa, aleyhine bir karar çıkma ihtimali yüksek. Böyle şeylerde dikkatli olmak lazım. Fakat belirtmekte fayda var, çok büyük bir ceza almayacağın aşikâr. Günün sonunda, yine olay çok büyük bir olay olmadığı için, hiçbir şey olmayacağından eminim, kimse kimseyi öldürme girişiminde bulunmamış ne de olsa...

Son düzenleme:

Corle0ne

Yaşayan Forum Efsanesi
25 Haz 2016
9,593
501
StPetersburg
Uzaklaştırma alırsın gibi duruyor sebebi senin kavga etmen değil aslında kavganızın okulun ismini kötülemesi maksat olay unutulsun diye kısa süreli uzaklaştırma alırsın orası ayrı ancak olay sonrası darp edilen taraf seni karşılıklı olması açısından darp etmesin dikkat et

fazeL

Katılımcı Üye
24 Eyl 2016
735
25
Ordugâh
Sakinliğini koru. Cevapların net ve kararlı olsun. Kime ne anlatman gerekiyorsa olayı tam olarak anlat. Savunmanı güzel yap. Karakolluk bir olay yok burada. Aileler toplanırsa, senin okul açısından ceza almaman ve sicilinin kirlenmemesi için uzlaşmaya bakmanızı öneririm.

Vortex23

Üye
27 Ocak 2019
79
2
81 Vilayet
Karşıdaki kişi 18 yaşında sen 17 yaşındasın anladığım kadar ile bu durumda cezai bir durum söz konusu değildir karakolda kapanır. Okul yönetimi tarafından disiplin cezasına maruz kalacağın aşikardır kardeşim. Onun dışında hiç bir sorun olmayacaktır. Takma herkes hak ettiğini yaşar.

Xainn

Katılımcı Üye
8 Ara 2018
357
57
belirli bir sebeple çık madem disiplin kurulunun karşısına

örnek sebep ailevi küfürler etti ve üstüme saldırmaya çalıştı dersin suç ona döner :d

Disiplinle sıkıntı yok şahitler var yalan söyleyemem hem okul öğretmenleri benim hakkımda iyi yorum yaptı tubitak projem var edebeyitçım özel olarak konuştu başmüdür yardımcısıyla

Belki disiplin cezası olmaz ama savcılığa ifade vericem bayramdan sonra bugün darpcı raporu aldım hastaneden

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.