195 Tl Kendi Bilgisayarını Yap #2

Devamı Gelsinmi

• Evet

Oy: 15 68.2%
  • Hayır

Oy: 7 31.8%

• Kullanılan toplam oy
    22

GhostBullet

Katılımcı Üye
10 Ara 2015
698
0
Merhaba Arkadaşlar Bugun Sizlere Rasperry pi 3 E Windows 10 Kurmayı Göstericem Öceki Yazımızdada Biraz Bahsetmiştim Yorumlarda da Yazmıştık Bu windows 10 Bildimiz Windows 10 deil ıot core versiyonu yani küçültülmüş denilebilir :)

1. konuya gitmek için buraya tıklayarak gidebilirsiniz

Şimdi Rasperry nin orjinal sitesinden windows 10 u indircez buraya tıklayarak orjinal siteye gidebilirsiniz orda windows 10 yerine diyerlerinide bullanabilirsiniz bu konuda belli yere kadar aşşağı yukarı kurulumlar diyer işletim sistemi içinde aynıdır zaten belirtçem burdan sonrası nı diyer işletim sisteminde yapmayınız diye :D

Site Karşınımzda Ordan widnows 10 ıot core yi indiriyoruz ve inen iso dosyasını açıyoruz ve karşımıza bir setup çıkıyo kuruyoruz setup u

ve bilgisayarımız leptopsa mikro sd kartı büyüten aparatlar var onu kullanıyoruz masa üstüyse usb li olanlardan lazım aşağıda satın almak isterseniz satın almak için siteler var

Leptopsa Burdan

Masa Üstü ise Burdan

Evet Şimdi Aparatıda Halettik :D :trl aparat sayesinde Pc miz sd kartı görüyo kurdumuz programı açıyoruz ve karşımıza aşağıdaki fotorğraf gibi pencere açılıyo burdan sd karta tıklıyoruz ardından browse ye basıyoruz ve flash.ffu diye bir dosya olcak seçiyoruz eğer yoksa şu yolu izleyin

r9a5nN.png

Kod:
yerel disk (c)>program files (x86)> mıcrosoft ıot >ffu>rasperry pi3

buradan flash.ffu dosyasını seçiyoruz ve 3. adım olan flash tusuna basıyoruz ve size bir soru gelcek ordan continue ye basıyoruz

Ve İzin verdikten sonra kurulumu başlatıyor biraz uzun sürebilir :D

Şimdi Geldik Rasspery pi 3 ü çalıştırmaya

Foğraftaki gibi güç kablomuzu takıyoruz ve Sd Kartımızı da takıyoruz Yeşil Yanan ışık sistem doru kurulduysa yanar arada titrer gibi olabilir korkmayın kırmızı ışıkta arada sönüp sönüp sanarsa güç kablosunun enerjisi yetmiyo demektir o yüzden daha güçlü adaptörler bağlayın ben tabet adaptörleri önderirim :D

pPabr0.png

Bu arada açılışta windows logosu baya bekletebilir kokrmayın bekleyin ilk açıldından bukadar bekliyosunuz :)

bu arda rasperry pi3 de kendilinden wifi adaptörlü bunun için usb yerine fazladan wifi adaptörü takmaya gerek yok ayrıca 4 tanede usb portu var 1 kalvye takıyoruz 1 de mause

3o3O80.jpg

ve kuruluma devam ediyoruz

Bilgisayarımız da değişik değişik logolar çıkabilir korkmayın

Açıldında kuruluma devam etmemiz için dil seçiyoruz ekran ayarları vs kuruyoruz

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=Oo_gNL-zkuY[/ame]

bu videoda 6:29 dk dan sonrasını izleyin ve son ayarlarına kadar yaparsınız fakat tek sıkıntı ingilizce

NOT: 6:29 DK DAN SONRAKİLER DİYER İŞLETİM SİSTEMLERİ İLE AYNI DEİLDİR SADECE KURMA İŞLEMLERİ AŞAĞI YUKARI AYNI OLABİLİR :D

Bende o Videoyu izleyerek anlattım kendi ekledim çok şeyler var önceki makalemdede bahsettim ilgi gelirse devam ederim böyle analtımlara daha önce anlatcaktım aslında fakat makaleyi yazarken yanlılıkla yazılar gitti :/ bende yeniden yazdım yeniden derledim toplarladım umarım beyenmişssinizdir

Son düzenleme:

aMRX

Uzman üye
20 Şub 2016
1,487
2
Eski Albay
Kardeşim Adama dikkat ederim diyorsun ancak hala güncel diyosun dikkat ederim ceza alma şansız yüksek. Dikkat et konu için eline sağlık denemek lazım

GhostBullet

Katılımcı Üye
10 Ara 2015
698
0
Kardeşim Adama dikkat ederim diyorsun ancak hala güncel diyosun dikkat ederim ceza alma şansız yüksek. Dikkat et konu için eline sağlık denemek lazım

okadar istek geldi 2 saat konu yazıyorum fotoğrafla destekliyorum fakat ne bi yorum ne de bir teşekür göremeyince üzüntüden yaptım zaten herade rasperry pi serisi nin son makalesi olur :( en çok moralimi bozan şey kaç kişi görüyo tek 2-3 kişi eline sağlık diyor :(

byAmechant

Yeni üye
25 Haz 2015
25
0
sagol cok tesekurler devami gelsin bende bir fikir vardi bir hesap makinesinin icini bosaltip pi3 koysam sinifta okulun wifi sini hackleyip sinavda bilgisayarim olmus olur bide bir kac tane sini ust uste takilir dediniz kactane si bir hesap makinesine girer bir kac tane takarsak cuzdanin icine saklarsak ne olur baya guclu birtane yapmak istiyorum not avrupa da okuyom sinifta hocanin bilgisayari tahtaya yansiyor ders icin bende turkun gucunu gosterecem turk bayragi ve mehtermarsi caldiracam sinav da XD

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.