Çözüldü 2 farklı diske iki farklı işletim sistemi kurup çalıştırma

drkasmot

Üye
17 Tem 2016
137
27
Geçenlerde aklıma bi fikir geldi ve de hemen uygulamaya koyuldum ve öncelikle bi ssd aldım ve laptop için de dvd soketi aldım ssd yi dvd soketine taktım ve artık orda kullanıyorum.
Ben ssd ye kali linux , kendi hdd me de windows kurup aralarında istediğim vakit geçiş yapmak istiyorum . Ssd ye linux u kurdum buraya kadar güzel ama aralarında geçiş yapamıyorum diğerini çıkartıp öyle kullanmak zorunda kalıyorum windows varken boot kısmında kaliye geçiş yapmaya çalışırken "Boot device not found." hatası alıyorum bu hatayı nasıl düzeltebilirim. veya bana sunabileceğiniz daha farklı yöntem/çözüm var mı ?

Linux kurulumunu ssd ye flash bellek üzerinden yapıyodum flash diski taktım ve boot kısmında ssd ye geçiş yaptım ve şaşırtıcı bi şelkilde ssd kendine kurulum yapabiliyodu bende Grapich install kısmını seçtim herşeyi aynı yaptım fakat en sonda bana GRUB ön yükleyici kurulsun mu diye soruyodu benimde beklediğim buydu hemen kabul ettim ve şimdi boot kısmında istediğim işletim sistemleri arasında geçip yapabiliyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.