2. hdd ye Kali Linux Kurmak

ozgun55

Üye
18 Mar 2017
98
0
Merhaba 2017 yılında hard diskkimin birine win7 birine kali kurmayı başarmıştım ve uzun süre öyle kullandım ama şimdi aynısını yapamıyorum

1. Hdd e windows7 kuruyorum sorun yok
2. Harddisk e linux kuruyorum ama bu sefer 1. Hdd den başlatınca win7 önyğkleme hatası veriyor ve 3 gündür aşamıyorum tekrar 1. Hdd ye win 7 kuruyorum ve bu sefer 2. Hdd den boot edince kalinin grub bootloader i hata veriyor ve bu sefer kali açamıyorum

şimdi win7 kurdum ve 2. Hdd mde bakıyorum ki 100 mb yer ayrılmış ve Geri kalan alan Yeni birim(D:) olmuş şimdi 2. Hard diske kali kurmaya kalkınca grub önyüklemesini sorucak bu sefer nereye yüklemeliyim 1. Hard diske mi 2. Hard diske mi

ozgun55

Üye
18 Mar 2017
98
0
TAMAM SORUNU KENDİM ÇÖZDÜM NASIL ÇÖZDÜĞÜMÜ ANLATIYORUM BELKİ YAPAMAYAN VARSA YARDIMCI OLUR:

1-) windowsda 2. Hdd den 130GB alan ayırdım (yeni birim F)

2-) yeniden başlatıp kali kurmak için dvd den boot ettim ve kurulum sırasında o biçimlendirdiğim 130 gb alanı seçtim (işin garip yanı windowsun kurulu olduğu yer olan sda olarak yani disk0 bölümü gibi görülüyordu ama sorun değil)

O alanı seçince devam dedim alanı sil dedim ve tekrar o alana bakınca BOŞ ALAN yazıyordu onu seçip devam ettim oraya kurdum

3-) GRUB: grub u yüklemek istediğim yeri ise sda olarak seçtim

Ve yüklendi açılışta sanırım disk0 dan boot ettim ama olmazsa disk 1 den de boot edebilirsiniz siz. grub karşıma çıkıyor ve ordan bu sefer ikisini de seçip açabiliyorum sorun kalmadı

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.