Çözüldü 2 işletim sistemi Hata

Kriptony

Üye
10 Nis 2020
64
0
Selam arkadaşlar Yardımınıza ihtiyacım var ben Windows 8.1 kullanıyordum
2 ci işletim sistemi kurmaya karar verdim şimdi 2 ci işletim sistemim kali linux 2020
Açılış penceresi bozuk Windows uma dönemiyorum ne yapmam gerek?
Direkt kali başlıyor 2 gün oldu sorunu çözemiyorum araştırmadığım yer kalmadı
Lütfen yardımcı olun

Moderatör tarafında düzenlendi:

S4R3N

Uzman üye
6 Haz 2016
1,038
1
dostum nasıl desem hep diyorum windows ile linux farklı işletim sistemleri yapıları farklı e hayli öyle olunca tabiki işletim istemleri dosyaları birbirlerine geçiyor sonra windows'taki dosyalar bozuluyor bunun sebebi ise linux'u kullandığın zman temporary geçici dosyalar bilgisayarın herhangi bir yerine atılır işletim sistemi tarafından keşke öyle yapacağına bir sanal makina kursaydın grub önyükleyicisinin çıkması lazım normalde çıkmıyor mu Eğer 2 disk varsa pc açılırken delete ye bas çek yap biostan değiştir diskini hadi kolay gelsin iyi forumlar :)

LosT

Yaşayan Forum Efsanesi
5 Şub 2015
8,116
31
-
Herşeyim silindi sorunum çözüldü yorum atanlar saolasın seviliyorsunuz

Diskte bölünüyorlar. Boot ekranında ayarladığın şey hangi bölümü çalıştıracağın. Ben Ubuntu-Windows Dual Boot yapmıştım. Ubuntuya Boot Manager indirip düzenleyebiliyordum. Yanlış hatırlamıyorsam Default ayarları tekrar yükleyebiliyorsun oradan. Ayrıca yanlış hatırlamıyorsam BIOS’dan da halledebiliyordun. Silmeseydin keşke.

The Narkoz

Kıdemli Üye
19 Ağu 2017
2,783
1
Azerbaycan
neden her kes bilmediği şey hakkında konuşmayı bu kadar seviyor bilmiyorum :(

eğer bura değil googlede aratsaydın grub hatasını kolaylıkla cözücektin yok tüm şeyleri denedim olmuyorsa tek gereken bir linux dağıtımı ve yeniden kurman bununla da sorunların cözülürdü :( neyse Kali gibi hatalı bir dağıtım kullanırsan böyle olur daha düzgün bir dağıtım kullanmanı öneririm iyi forumlar

Mapzilla

Adanmış Üye
23 Eyl 2016
7,205
13
dostum nasıl desem hep diyorum windows ile linux farklı işletim sistemleri yapıları farklı e hayli öyle olunca tabiki işletim istemleri dosyaları birbirlerine geçiyor sonra windows'taki dosyalar bozuluyor

Ne alakası var? GNU/Linux kurulumunda disk biçimlendirilmeden o diske kurulum işlemi yapılmaz, hata verir.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.