2 yıllık bölümler?

Jettax

Yeni üye
29 Eki 2018
37
1
Arkadaşlar bu aralar biraz kararsız kaldım, kararsızlık çok kötü bir şey.. İki yıllık bilgisayar programcılığı okumayı düşünüyorum, biraz araştırma yaptım ama sağlam kaynak bulamadım, İki yıllık bilgisayar programcılığı nasıldır sizce? bilgisi olan yardımcı olabilir mi? :)

noonebey

Katılımcı Üye
14 Ocak 2019
590
10
Uzay
Açıkta kalıcaksan gir 4 yıla tamamlamayı denersin.
Yada seneye daha iyi hazırlanıp direk bilgisayar mühendisliği okursun.

hayalet18

Kıdemli Üye
3 Şub 2015
2,327
2
ERMENISTAN
Jettax
ben bilgisayar programcılığı mezunuyum , şuan açık ögretim dikey geçiş ile yönetim bilişim sistemleri okuyorum , 2 yıllıkta sana gerçek hayatta lazım olan windows xp 7 8 8.1 10 format atma server kurma ,1 kere lehim attırırlar kondanstatör, 1 kere rj45 kablosu çaktırırlar , dreamwiver gösterirler üstü kapalı fotoshop ve flash animasyon, php ve jomla gösterirler mödülden giderler standart , c# gösterirler görsel programla gösterirler, 3dmax gösterirler başkada bişey yok ,gerçek hayatta , sana lazım olan format atmak ve fotoshop yapmak rj45 kablo çakmak, diğerleri için kendini geliştirmen lazım, okul lisedeki gibi hep müfredat üzerine gidiyor, hocalara dedim, hocalar vize final toplamı sorar yazılım dersleri akşama kadar bu , 2 sayının toplamı yada tekler çiftler çıkarma , benim gözümde işe yaramaz yani 5 para etmez bölüm , ben yazılım sevmediğimden öyle dedim, tutupta sana hacklerlik göstermezler hocalara dedim göstermez kimse okulda diyor. okul derslerini film düşün hocalar sana fragmanı gösteriyor gerisini sen devam ettirmen lazım , tüm dersler için , ben lisede web tasarım okudum , ama daha online web site yapmış değilim , ben daha çok donanım sorunu çözme format atma teknik servis vb ,çünkü dışarda bilgisayarcı dükkanında bunları gördüm kablo çekme server kurma güvenlik kamera bağlama vb, okulda bunların çoğunu göstermez, git bilgisayarcıya çalış daha fazla bilgi kaparsın

RaZoR247

Üye
24 May 2019
119
0
Tanıdığım biri KTÜ de 2 yıllık bilgisayar programcılığı bitirdi şu anda bankada siber güvenlik uzmanı olarak çalışıyor. O da üstteki arkadaş gibi söyledi. Özetlersek herşey sende bitiyor. Diploma sadece + puan başka bi halta yaramıyor.

NAGELDA

Yeni üye
12 Nis 2019
14
0
Tekirdağ
Arkadaşlar bu aralar biraz kararsız kaldım, kararsızlık çok kötü bir şey.. İki yıllık bilgisayar programcılığı okumayı düşünüyorum, biraz araştırma yaptım ama sağlam kaynak bulamadım, İki yıllık bilgisayar programcılığı nasıldır sizce? bilgisi olan yardımcı olabilir mi? :)

Pek işe yaramayacaktır, sadece eğitiminde gözükecek.

drydmr

Yeni üye
25 Ocak 2019
2
0
Ben de sen gibiydim. Bu sene tekrar hazırlandım. Daha iyi bir bölüme gitmek için mezuna kalmıştım. Şu an 80 net kadar TYT, 68 net kadar da AYT yaptım. İyi bir bölüme giderim diye umuyorum. Çalışırsan olmaz diye bir şey yok. Çalış bence. Ama herkes aynı değil. Bir arkadaşımda ben gibiydi ama bu sene daha da az net yaptı. Hiç umudu yok. Karar senin. Dershane, özel dders vb. imkanın yoksa çalışma programları var nette. Hazır program da kullanabilirsin veya kendin de yapabilirsin. şuradaki TYT konuları doğru gibi. Kaldırılan konuları da var. Buradaki konulara göre bir plan yapabilirsin kendine. Gri koç var youtube da. Onun videoları falan izleyerek de karar verebilirsin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.